collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Здраво на сите! Александар 19 години од Гостивар. Дојдов на форумов по препорака на tomce кој е член тука и доста многу ми има  дадено совети (Фала Томче) околу моите риби.

Вака имам аквариум не толку голем (ќе дадам слики во нареден пост) кој го добив од едно другарче кое нема време да ги чува рибите. До сега не сум чувал риби па решив да чувам зашто имам пријател кој има доста голем аквариум и кога идам кај него можам да се заборавам пред аквариум и притоа не ми станува досадно :)

Добив мали цихлиди појма немам што се еве слика: [Login or Register] уште на почетокот колкави беа, а изгледаат нешто како на сликава:

Сега за сега имам мали рипчиња кои се пораснати малце но сеуште се мали. Планирам откако ќе попораснат да си земам и други риби затоа барам совет какви риби да земам покрај овие цихлиди...

На форумов ќе научам многу затоа што гледам дека има доста добри членови кои имаат искуство во овој дел.

Сега за сега толку. Ако имате нешто да ме прашате слободно :)

Link

Author Topic: Добро ве најдов!  (Read 1693 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Acika

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Oct 2011
 • Location: Гостивар
 • Age: 32
 • Posts: 14
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Добро ве најдов!
« on: November 23, 2011, 04:57:08 PM »
Здраво на сите! Александар 19 години од Гостивар. Дојдов на форумов по препорака на tomce кој е член тука и доста многу ми има  дадено совети (Фала Томче) околу моите риби.

Вака имам аквариум не толку голем (ќе дадам слики во нареден пост) кој го добив од едно другарче кое нема време да ги чува рибите. До сега не сум чувал риби па решив да чувам зашто имам пријател кој има доста голем аквариум и кога идам кај него можам да се заборавам пред аквариум и притоа не ми станува досадно :)

Добив мали цихлиди појма немам што се еве слика: [Login or Register] уште на почетокот колкави беа, а изгледаат нешто како на сликава:

Сега за сега имам мали рипчиња кои се пораснати малце но сеуште се мали. Планирам откако ќе попораснат да си земам и други риби затоа барам совет какви риби да земам покрај овие цихлиди...

На форумов ќе научам многу затоа што гледам дека има доста добри членови кои имаат искуство во овој дел.

Сега за сега толку. Ако имате нешто да ме прашате слободно :)

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 38
 • Posts: 1765
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Re: Добро ве најдов!
« Reply #1 on: November 23, 2011, 05:37:30 PM »
 56805

Prvo razlistaj go forumot kolku sto mozes poveke i ke ti bide jasno do nekade.
Ako moze uste nekolko informacii okolu tvojot akvarium pa mozebi ke ni pomogne i na nas sto da predlozime nesto :)
Inaku ova na slikite sto go imas se Archocentrus nigrofasciatus (white)
Comming soon :)

Offline goch

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 1352
 • Activity:
  0%
 • Karma: 108
Re: Добро ве најдов!
« Reply #2 on: November 23, 2011, 09:18:21 PM »
Добредојде!
Goran Manevski

Offline zalxov

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2011
 • Location: с.Таринци - Штипско
 • Age: 40
 • Posts: 1070
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Добро ве најдов!
« Reply #3 on: November 23, 2011, 10:29:22 PM »
 56805
Спијат ли рибите?

Offline jordan1223

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 91
 • Activity:
  0%
 • Karma: 22
  • Red Sea Relax
Re: Добро ве најдов!
« Reply #4 on: November 24, 2011, 01:57:35 AM »
 56805

Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
Re: Добро ве најдов!
« Reply #5 on: November 24, 2011, 02:00:06 AM »
 56805...
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline tiggaz

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 632
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • eHost Mk
Re: Добро ве најдов!
« Reply #6 on: November 24, 2011, 03:10:26 AM »
 56805
Are you reaching your potential?

Offline JAsmin_01

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 31
 • Posts: 412
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 18
Re: Добро ве најдов!
« Reply #7 on: November 24, 2011, 03:42:13 AM »
 56805

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Добро ве најдов!
« Reply #8 on: November 24, 2011, 03:53:03 AM »
 56805

Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
Re: Добро ве најдов!
« Reply #9 on: November 24, 2011, 04:18:45 AM »
ете видиш и одма дозна кои риби имаш
http://forum.mkreef.com/index.php?topic=3330.0
повеќе за нив,

и сега пиши димензии и ке те оправат што е најубаво и најпаметно за тие димензии  :icon_thumright:

Offline Acika

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Oct 2011
 • Location: Гостивар
 • Age: 32
 • Posts: 14
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Добро ве најдов!
« Reply #10 on: November 24, 2011, 05:43:05 AM »
56805

Prvo razlistaj go forumot kolku sto mozes poveke i ke ti bide jasno do nekade.
Ako moze uste nekolko informacii okolu tvojot akvarium pa mozebi ke ni pomogne i na nas sto da predlozime nesto :)
Inaku ova na slikite sto go imas se Archocentrus nigrofasciatus (white)

Секако дека ќе го разлистам :) Епа вака, аквариумот ми е 50цм долг, 30цм висок и 25цм широк, и еве како изгледа: [Login or Register] сликава е уште кога го зедов така да рипчињата се некаде на земја малечки и не се гледаат + малце лош квалитет затоа што е сликано со телефон. Имам тревка која стварно некако многу расте може да видите на сликата.

Ако забележа немам капак, му реков на еден пријател да ми изработи капак нешто како во овој стил [Login or Register] каде што ќе имам и светло пошто во моментов немам светло за аквариумот :( па барам совет за некое штедливо светло за аквариумов какво да земам.

ете видиш и одма дозна кои риби имаш
http://forum.mkreef.com/index.php?topic=3330.0
повеќе за нив,

и сега пиши димензии и ке те оправат што е најубаво и најпаметно за тие димензии  :icon_thumright:

Хехе, пишав погоре димензии :)

Offline Acika

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Oct 2011
 • Location: Гостивар
 • Age: 32
 • Posts: 14
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Добро ве најдов!
« Reply #11 on: November 24, 2011, 06:04:37 AM »
Отворив тема http://forum.mkreef.com/index.php?topic=6715.msg107961;topicseen#new пишете за ваше мислење во темата.

Offline Damjan Apostoloski

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 24
 • Posts: 100
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Добро ве најдов!
« Reply #12 on: November 24, 2011, 06:21:53 AM »
 56805 56805 56805

Offline pljs

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2011
 • Location: Resen
 • Age: 44
 • Posts: 225
 • Activity:
  0%
 • Karma: 22
Re: Добро ве најдов!
« Reply #13 on: November 24, 2011, 12:30:22 PM »
 56805 56805 56805

Offline Acika

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Oct 2011
 • Location: Гостивар
 • Age: 32
 • Posts: 14
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Добро ве најдов!
« Reply #14 on: November 24, 2011, 04:57:50 PM »
Ви благодарам на сите!

Tags:
 

Users Online Users Online (19)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal