collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content

Author Topic: Мојот нов член - Боби  (Read 3454 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tiggaz

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 632
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • eHost Mk
Мојот нов член - Боби
« on: January 08, 2012, 05:57:55 AM »
Are you reaching your potential?

Offline VercinGor

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Sep 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 577
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Re: Мојот нов член - Боби
« Reply #1 on: January 08, 2012, 06:20:11 AM »
ауу тужна фацка .. па и "солзички" :D

се шалам .. со кејф да си се дружите долги години! нема ништо како лојалност и пријателство од куче ;)
"Est Sularus oth Mithas" - "My Honour is my life"

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Мојот нов член - Боби
« Reply #2 on: January 08, 2012, 06:41:34 AM »
 Ubavo kucence so zdravje da si go cuvas.

Offline tiggaz

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 632
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • eHost Mk
Re: Мојот нов член - Боби
« Reply #3 on: January 08, 2012, 06:53:43 AM »
Thanks.. Se iznaigraf :)
Are you reaching your potential?

Offline mocika

 • Banned
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Apr 2011
 • Location: kumanovo
 • Age: 41
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Re: Мојот нов член - Боби
« Reply #4 on: January 08, 2012, 08:14:41 AM »
So sreca neka ti e. Kucinjata si braat golemi obrvski no so sebe nosat i mnogu ubavi i nezaboravni momenti.
Sto rasa e ako mozes da ni kazes?

Offline zalxov

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2011
 • Location: с.Таринци - Штипско
 • Age: 40
 • Posts: 1070
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Мојот нов член - Боби
« Reply #5 on: January 08, 2012, 08:43:14 AM »
Нека ти е живо и здраво!
Спијат ли рибите?

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
Re: Мојот нов член - Боби
« Reply #6 on: January 08, 2012, 09:32:11 AM »
interesno e  :icon_thumright:

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 58
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: Мојот нов член - Боби
« Reply #7 on: January 08, 2012, 09:43:20 AM »
 so zdravje da si go cuvas ,simpaticno kucence  a  za rasa ? nekoj prasa? (austroungarski "raskrsnicar ) hahahah nemoj da se lutis malku sega   :icon_thumright:
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline tiggaz

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 632
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • eHost Mk
Re: Мојот нов член - Боби
« Reply #8 on: January 08, 2012, 10:00:48 AM »
Раса: ДОЏ

Добро Одгледувана Џукела.

Thanks :) Top si e, facka :D haha Jebiga imam ogromne dvor za vuchjak i ogromna zelba mi e da si chuvam vuchjak ali nemozam da kinam zivci so moite, taka da nivno kuchence nivna obvrska, mene mi dojde milo onaka...
Are you reaching your potential?

Offline petreski t.

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: skopje
 • Age: 33
 • Posts: 1437
 • Activity:
  0%
 • Karma: 69
Re: Мојот нов член - Боби
« Reply #9 on: January 08, 2012, 10:08:46 AM »
interesno kucence mene mi lici na pekinezer  :happy:

Offline voren

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 374
 • Activity:
  0%
 • Karma: 9
Re: Мојот нов член - Боби
« Reply #10 on: January 08, 2012, 02:51:07 PM »
PREUBAVO E  jea Vi posakuvam dolg i sreken zivot zaedno,nepostoi podobar milenik na svetov  560855

Offline Gjuro

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: Kumanovo
 • Age: 44
 • Posts: 2693
 • Activity:
  0%
 • Karma: 194
Re: Мојот нов член - Боби
« Reply #11 on: January 08, 2012, 03:26:43 PM »
Раса: ДОЏ

Добро Одгледувана Џукела.


Раса: ДОЏ tie znaat da bidnat najblagodarni i najverni, mnogu e simpaticno neka ti e zivo i zdravo.

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 28
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Мојот нов член - Боби
« Reply #12 on: January 09, 2012, 02:01:47 AM »
Neka ti e so sreka kutreto :) . Mnogu e ubavko, kako samo tazno gleda  :laugh: . Kolkava raste ovaa rasa?

Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 38
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
Re: Мојот нов член - Боби
« Reply #13 on: January 09, 2012, 02:19:09 AM »
мелезче е јас имав исто (само малку повеќе жолто) додека авто не ми го згази
не излегуваше на улица но тогаш се деси

патем многу е паметно уште на месец дена веќе стекна хигиенски навики а на годинка ги знаеше сите финти(дај пет, седи, врти се, поздрав)


почни да го учиш верувај ке научи брзо

оскар мало расне,

Offline tiggaz

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 632
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • eHost Mk
Re: Мојот нов член - Боби
« Reply #14 on: January 10, 2012, 03:44:19 AM »
Абе таткому е пекинејзер, мајкаму е ши-цу. Незнам зашто ги мешале воопшто али ај... :) Инаку прекрасно и преубаво кутреце.. овие 2 дена неможам да му се изнарадувам, фаца е у пм :)
Are you reaching your potential?

Offline goch

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 35
 • Posts: 1352
 • Activity:
  0%
 • Karma: 108
Re: Мојот нов член - Боби
« Reply #15 on: January 22, 2012, 12:10:03 PM »
Кучево е закон! boske

Goran Manevski

Offline maja

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 37
 • Posts: 101
 • Activity:
  0%
 • Karma: 5
Re: Мојот нов член - Боби
« Reply #16 on: January 22, 2012, 12:19:45 PM »
Zverche!!!!!

Offline petreski t.

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: skopje
 • Age: 33
 • Posts: 1437
 • Activity:
  0%
 • Karma: 69
Re: Мојот нов член - Боби
« Reply #17 on: January 22, 2012, 12:32:30 PM »
mu trebaat naocari krivi mu se ocite..... boske boske boske zakon e!

Offline scalaire

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: Карпош, Скопје
 • Age: 43
 • Posts: 135
 • Activity:
  0%
 • Karma: 9
Re: Мојот нов член - Боби
« Reply #18 on: January 22, 2012, 01:52:40 PM »
Интересно кутре. Да имате убав заедничи живот.

Quote
Абе таткому е пекинејзер, мајкаму е ши-цу. Незнам зашто ги мешале воопшто али ај...
Зашто ги мешале ??? Кога газдите на женката не пазат на неа кога е во циклус тогаш се може да се деси. Среќа што налетал некој пекинезер и завршил работа, замисли да беше некоја поголема раса или некој уличар со какви не измешани гени, што све можело да испадне.

Инаку и јас чувам куче веќе 2 и нешто години и може да ти кажам дека одкога го земав и почнаа обврските околу него почнав да го запоставувам аквариумот.  :D aha
I hate smileys.

Offline maja

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 37
 • Posts: 101
 • Activity:
  0%
 • Karma: 5
Re: Мојот нов член - Боби
« Reply #19 on: January 23, 2012, 05:35:43 PM »
Боби Караџинов ! :D Prvo video od bobi !! made bye Ivica Karadzinov !!

Tags:
 

Мојот нов најверен пријател :)

Started by dziko

Replies: 27
Views: 3899
Last post March 04, 2012, 01:44:17 PM
by zalxov
Users Online Users Online (14)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal