collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Today at 08:43:58 PM]


Sreken rodenden by p
[May 22, 2020, 11:10:40 PM]


'A Tribute To...' Prv blackwater [emoji4] by Ivanov Mitko
[May 19, 2020, 07:26:33 AM]


Мрест на Бета Борци by p
[May 18, 2020, 10:08:50 PM]


Offtopic: PROaqua_The_King_Symphysodon by p
[May 01, 2020, 11:11:24 AM]


PROaqua_The_King_Symphysodon by DimitarJ
[April 23, 2020, 10:27:37 PM]


REEF-ot na Viktor by DimitarJ
[April 20, 2020, 10:09:45 PM]

The first post content
Zdr, prvo da ve pocastam so informacii za noviot akvarium 108 x 65 x 60, a pocnuvajki od utre ko pocnam da uploadiram sliki od pocetok. Postoljeto e gotovo i samo sto go ofarbav 2-ra raka, 03:00 sabajle Lol , ama utre go nosat akvariumot pa da se spremam.

Pozdrav,
Antoan

P.s. seuste imam problem so svetlo i pesok. Ima po akva sopovite ama e preskap..:))) sovet pls////

Link

Author Topic: BIGBANGTANK :))  (Read 4914 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 53
 • Posts: 1128
 • Activity:
  0%
 • Karma: 61
Одг: BIGBANGTANK :))
« Reply #60 on: October 02, 2012, 01:04:59 PM »
 applause  applause  applause  samo napred , ubavo e  :icon_thumright:

Offline ANTOAN

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 38
 • Posts: 123
 • Activity:
  0%
 • Karma: 11
Одг: BIGBANGTANK :))
« Reply #61 on: November 07, 2012, 10:42:30 PM »
Е сега нешто поинакво, сакав да внесам малку живот во аквариумот, земав 3-4 вида на треви со големи корења и 5 мос бол-а, го изменив сетапот, и додадов плус некои риби. Ставив преј бар по цела должина на аквариумот и еден од десно, така да сега со 2 јаки канистери добив поголем проток и кристализација на водата. тревите ги заглавив со камења убаво да не можат да бидат извадени и се надевам дека ке останат. малите растенија кои ги ставав до сега како нана и валиснерија не успеваа, но овој пат со големи корења и листови мислам дека е добитна комбинација. Рибите се осекаат поубаво и помалите можат да се кријат од поголемите предатори. Намалив камења, но сега имам идеа да изѕидам се до горе.))) па ке видиме. Убацив 3-4 вида на храна и рибите се здрави, прави весели. Да не се урочам но сега немам ни една со повлечен стомак или блоат, освен рубинсенсот кој ми бесе омилен а го добив благодарение на ДЈ. Поз до нареден пост.

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 32
 • Posts: 1565
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
Одг: BIGBANGTANK :))
« Reply #62 on: November 08, 2012, 12:37:05 AM »
Ne veruvam deka i ovie trevi ke ostanat citavi  :embarrass: .Voda miruva ti ne miruvas  applause.Super doslo ...mashala ribite sto bea pomali porasnale  :icon_thumright:.Inace vadenje riba za cedenje ...... samo so policija a  boske ?
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]


Offline ANTOAN

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 38
 • Posts: 123
 • Activity:
  0%
 • Karma: 11
Одг: BIGBANGTANK :))
« Reply #64 on: November 08, 2012, 12:49:08 AM »
ДЈ, ги научив , им давам 50 денара и искачаат сами. најголем проблем ми е да фатам за цедење али стрпливо чекам. се исплати како и да е. БајДвеј ти нарачав некои тревки кои ги нема тука, ке ги имаш другата недела.

Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 32
 • Posts: 1565
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
Одг: BIGBANGTANK :))
« Reply #65 on: November 08, 2012, 01:10:07 AM »
Ova e vekje podobra slika  kick stavas sliki od mobilen a imas poubavi  :embarrass: .Galenikot moj (Kingot) najmnogu pozira za slikanje  :headbang: . 560855 za fotkite  :icon_thumright: super e sve  :icon_thumright:
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7371
 • Activity:
  4%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Одг: BIGBANGTANK :))
« Reply #66 on: November 08, 2012, 01:33:48 AM »
Незнам зошто, ама сликичкиве се 5 на 6 сантима. Гледам дека се снимени со поголема резолуција и не се прикажуваат со таа.

Offline ANTOAN

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 38
 • Posts: 123
 • Activity:
  0%
 • Karma: 11
Одг: BIGBANGTANK :))
« Reply #67 on: November 08, 2012, 01:41:32 AM »
кликни ги, ако не ти ги отвара пробај со друг браузер. :headbang:

Offline kumanovec

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Dec 2011
 • Location: kumanovo
 • Age: 46
 • Posts: 94
 • Activity:
  0%
 • Karma: 18
Одг: BIGBANGTANK :))
« Reply #68 on: November 08, 2012, 12:38:52 PM »
ANTOAN od kaj gi imas zemeno Red Empressot.
Ne vidov zenki samo maski li cuvas.

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 34
 • Posts: 1774
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Одг: BIGBANGTANK :))
« Reply #69 on: November 08, 2012, 02:44:29 PM »
Si menjal nesto, ne mi e isto kako togas koga vidov. I ribi i raspored :)
Dobro si e kako i da e.

ANTOAN od kaj gi imas zemeno Red Empressot.
Ne vidov zenki samo maski li cuvas.

Miki ne e toa Red empress... Copadichromis borleyi Kadango e!  :icon_thumright:
Comming soon :)

Offline ANTOAN

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 38
 • Posts: 123
 • Activity:
  0%
 • Karma: 11
Одг: BIGBANGTANK :))
« Reply #70 on: November 08, 2012, 11:45:29 PM »
Кумановац, имам и ред емпрес од кај Оги ми е, а обезбедив и 2 женки, а од борлеито имам 2 мажјака и една женка. Има доста места за криење така да многу тешко можам да ги сликнам сите, али во план ми е со ДЈ еден ден да ги сликнеме како што доликува. Воедно дали тревите се многу големи, или пак се навикнаа. Има преку 100 циклиди, мислам дека е пренаселено, но тоа не значи дека за кратко ПЛАНИРАМ нешто многу поголемо.
Како би изгледало 3м на 1.2м со 60 висина во превод 2 тона и 160 литри. Аквариумот не би бил проблем, но проблем ке биде филтрација, греењето итн.....

Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 32
 • Posts: 1565
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
Одг: BIGBANGTANK :))
« Reply #71 on: November 09, 2012, 01:08:29 AM »
ПЛАНИРАМ нешто многу поголемо.
Како би изгледало 3м на 1.2м со 60 висина во превод 2 тона и 160 литри. Аквариумот не би бил проблем, но проблем ке биде филтрација, греењето итн.....

 aha Zabega...... basd  boske
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11251
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: BIGBANGTANK :))
« Reply #72 on: November 11, 2012, 09:15:46 AM »
 Ako ne e problem tolkav akvarium uste pomalku ke bide problem filtracija i greenje.Statikata na objektot moze da e edinstven realen problem vo vakov slucaj.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 42
 • Posts: 7396
 • Activity:
  46%
 • Country: mk
 • Karma: 90
Одг: BIGBANGTANK :))
« Reply #73 on: May 14, 2013, 02:39:13 AM »
ставена е слика за насловна колку да се има подобра прегледност во бордот додека сопственикот не направи подобри фотографии.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 42
 • Posts: 7396
 • Activity:
  46%
 • Country: mk
 • Karma: 90
Re: BIGBANGTANK :))
« Reply #74 on: August 26, 2017, 04:07:13 AM »
Активен ли е овој аквариум? @ANTOAN подолго време не се уклучил на форум ама ај сепак да освежиме темава.

Tags:
 

Users Online Users Online (26)
Members Google (2)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal