collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Еве, време е и јас да го претставам мојот аквариум  happyy

Значи:

Димензии: 700 х 400 х 400, дебелина 5.1.5 (ламинирано стакло)
Литража: 112 л.
Температура: 26 С, други параметри не се мерени
Филтрација: Внатрешен филтер
Осветлување: 1 х Т8 60см
Подлога: Кварцен песок 0,5-1мм
Декорација: Камења, школки, куќички од морски ежеви
Растенија: Тенколисна лимонка, Амазонка, Јава мов и др.
Риби: 2 х Ксифо, 10 х Моли, 1 х Анцитрус, 10 х Red Cherry Shrimp[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Link

Author Topic: Аквариум на Трифке  (Read 1906 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Trifke

 • Neaktiven
 • *
 • Join Date: Mar 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 54
 • Posts: 5
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Аквариум на Трифке
« on: May 05, 2012, 05:04:56 AM »
Еве, време е и јас да го претставам мојот аквариум  happyy

Значи:

Димензии: 700 х 400 х 400, дебелина 5.1.5 (ламинирано стакло)
Литража: 112 л.
Температура: 26 С, други параметри не се мерени
Филтрација: Внатрешен филтер
Осветлување: 1 х Т8 60см
Подлога: Кварцен песок 0,5-1мм
Декорација: Камења, школки, куќички од морски ежеви
Растенија: Тенколисна лимонка, Амазонка, Јава мов и др.
Риби: 2 х Ксифо, 10 х Моли, 1 х Анцитрус, 10 х Red Cherry Shrimp[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]
« Last Edit: February 26, 2016, 09:09:41 AM by pocttopus »

Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
Одг: Аквариум на Трифке
« Reply #1 on: May 05, 2012, 06:08:06 AM »
школките надвор, камењата може поубаво да ги наместиш некако како фрлени да се само

патем шримповите како ти се со молите,  и колку време се заедно, и јас планирам да ставам во тој аквариум шримпови па да видам да не ги јадат

Offline ViktorD

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jan 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 29
 • Posts: 430
 • Activity:
  0%
 • Karma: 45
Одг: Аквариум на Трифке
« Reply #2 on: May 05, 2012, 09:17:18 AM »
Ne stavaj razlichni kamenja :) Da go napravam mojot pa toa shto ke ostane od kamenja ke ti dadam. Crni granitni :) Pozdrav.
“I’m not saying I’m gonna change the world, but I guarantee that I will spark the brain that will change the world.”

Offline Gjurik

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Apr 2012
 • Location: Скопје
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Одг: Аквариум на Трифке
« Reply #3 on: May 06, 2012, 02:13:32 PM »
Каменот што се наоѓа под греачот е топ.
Си требал да набавиш уште еден таков, малку поголем и да ги ставиш еден до друг.
Мислам дека така ќе беше многу подобро.
Сепак, еве една  560855 за трудот.
 :icon_thumright:

Offline Trifke

 • Neaktiven
 • *
 • Join Date: Mar 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 54
 • Posts: 5
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Одг: Аквариум на Трифке
« Reply #4 on: May 27, 2012, 11:22:10 AM »

Offline iljo

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 56
 • Posts: 841
 • Activity:
  0%
 • Karma: 45
Одг: Аквариум на Трифке
« Reply #5 on: May 27, 2012, 12:15:54 PM »
Ubav e akvariumot samo dodadi nekoja druga vrsta na trevi ,malku izmesaj  :icon_thumright:

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Аквариум на Трифке
« Reply #6 on: May 27, 2012, 12:20:57 PM »
 applause Stom si go napolnil propisno, toa znaci deka si spremen za pogolem.

Offline diki

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 41
 • Posts: 700
 • Activity:
  0%
 • Karma: 6
Одг: Аквариум на Трифке
« Reply #7 on: May 28, 2012, 02:47:54 PM »
Ja bi go trgnal kamenot kaj filterot so ti e nekako strci.

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
Одг: Аквариум на Трифке
« Reply #8 on: May 28, 2012, 03:08:12 PM »
a da probas trevite (pogotovo povisokite ) vo edna grupa (na primer levo) a kamenjata vo druga grupa (desno)
:icon_thumright:

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
Одг: Аквариум на Трифке
« Reply #9 on: May 28, 2012, 03:36:13 PM »
ili
 :happy:
visokite trevi pozadi do zadno staklo ,srednite od strana a kamenjata vo grupa centralno levo ili centralno desno so niska treva okolu (nikako strog centar)...probaj

 :icon_thumright:

Tags:
 

Како да го опишете вашиот аквариум

Started by spike15_mk

Replies: 0
Views: 2394
Last post January 04, 2009, 05:25:42 PM
by spike15_mk
Почеток на аквариум

Started by decobt

Replies: 18
Views: 2192
Last post February 13, 2011, 01:08:31 PM
by vsutarov
Мојот аквариум

Started by decobt

Replies: 39
Views: 3686
Last post August 28, 2011, 02:12:47 PM
by decobt
Мини аквариум GoranX

Started by GoranX

Replies: 18
Views: 2014
Last post December 12, 2011, 06:06:26 PM
by GoranX
decobt аквариум 2

Started by decobt

Replies: 21
Views: 2794
Last post November 02, 2011, 02:22:24 AM
by decobt
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal