collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Почитувани форумџии,

Прво да се извинам што ќе ве вознемирам и ќе ја нарушам хармонијата на форумов.
За жал, дојде ред да се најдам во незавидна ситуација и да морам да ве замолам за помош  :(

Пред краток период на чичко ми му беше дијагностициран тумор на мозокот и сега е на зрачење и останати третмани.
Чичко ми и стрина ми се невработени а исто и мојот братучед - живеат во населба Аеродром-Скопје и моментално имаат многу трошоци кои не се моќни да ги покријат со оглед на состојбата.

Е сега, зборот не ми е за хуманитарна помош туку би сакал ДА ВЕ ЗАМОЛАМ кој е во можност да понуди некое работно место за братучед ми кој е на возраст од 24 години, има работено, бара работа, може и сака да работи, има работено како келнер, има работено физичка работа, знае од компјутер... Не е дека ќе бира работа туку да напоменам што знам дека може и има работено...

Ако на вас или на ваш близок човек му треба нововработен ве молам да ме известите тука или на мојот мобилен телефон: Диме 071-250-907 или директно со братучед ми Златко - 078-234-825 кој патем не знае за мојот потег...

Нека биде далеку лошото од сите нас.
Уште еднаш се извинувам што морав да отворам ваква тема.

Однапред благодарам.

Link

Author Topic: Кој е во можност да помогне ве молам...  (Read 940 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pirat_07

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2009
 • Location: Kavadarci
 • Age: 42
 • Posts: 691
 • Activity:
  0%
 • Karma: 24
Почитувани форумџии,

Прво да се извинам што ќе ве вознемирам и ќе ја нарушам хармонијата на форумов.
За жал, дојде ред да се најдам во незавидна ситуација и да морам да ве замолам за помош  :(

Пред краток период на чичко ми му беше дијагностициран тумор на мозокот и сега е на зрачење и останати третмани.
Чичко ми и стрина ми се невработени а исто и мојот братучед - живеат во населба Аеродром-Скопје и моментално имаат многу трошоци кои не се моќни да ги покријат со оглед на состојбата.

Е сега, зборот не ми е за хуманитарна помош туку би сакал ДА ВЕ ЗАМОЛАМ кој е во можност да понуди некое работно место за братучед ми кој е на возраст од 24 години, има работено, бара работа, може и сака да работи, има работено како келнер, има работено физичка работа, знае од компјутер... Не е дека ќе бира работа туку да напоменам што знам дека може и има работено...

Ако на вас или на ваш близок човек му треба нововработен ве молам да ме известите тука или на мојот мобилен телефон: Диме 071-250-907 или директно со братучед ми Златко - 078-234-825 кој патем не знае за мојот потег...

Нека биде далеку лошото од сите нас.
Уште еднаш се извинувам што морав да отворам ваква тема.

Однапред благодарам.
Koj posleden se smee... ne go razbral vicot :)

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
 :icon_thumright:

se nadevam ke se najde nesto

Offline pirat_07

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2009
 • Location: Kavadarci
 • Age: 42
 • Posts: 691
 • Activity:
  0%
 • Karma: 24
Искрено и јас се надевам ќе се најде нешто  :(
Koj posleden se smee... ne go razbral vicot :)

Offline diki

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 41
 • Posts: 700
 • Activity:
  0%
 • Karma: 6

Offline Goce

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Apr 2012
 • Location: skopje
 • Age: 39
 • Posts: 99
 • Activity:
  0%
 • Karma: 10
ako  ne mu pretstavuva problem da raboti kako prodavac vo sp marketite niz skopje so plata od okolu 9-10 000 i vauceri od 3000 denari mesecno  sto ke rece se na se 13 000 gruba presmetka ,,  jas smetam deka bi mozel da pomognam ..

se razbira kompanijata bara uslovi pa ne bi sakal da se javam da go preporucam a toj da ispadne deka ne saka da raboti i ne gi prifaka uslovite ..

mislam deka mozeme tuka da storime nesto  . sepak na ovaa denesna nevrabotenost i 13 000 denari  se nesto..

iskontaktiraj ti so bratucet ti  , ako ima zelba da ja raboti ovaa rabota da se najdam jas so nego da mu kazam so treba da napravi i se nadevam deka najskoro ke pocne so rabota.. so napomena deka vo mesecot ima samo 4 slobodni denovi.. vo trgovija se raboti i praznik i delnik ,. osven nova godina bozik i veligden se ostanato se raboti..

pozz.

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 38
 • Posts: 1765
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Sekoja cest Goce, dobar gest. 560855 Daj boze da bide se sredi. 
Comming soon :)

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
секоја чест Goce... се надевам дека работите ќе одат во вистинскиот правец...  applause :notworthy:

 560855

Offline pirat_07

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2009
 • Location: Kavadarci
 • Age: 42
 • Posts: 691
 • Activity:
  0%
 • Karma: 24
Гоце,

Веќе го контактирав, му реков добро да размисли вечерва чисто од мој принцип пошто знам како одат тие работи со ургенции и не би сакал да те посрамотиме кај твои пријатели а ти вака безрезервно нудиш ГОЛЕМА услуга.

Имам твој број, ќе те контактираме  :icon_thumright:

Благодарам е само еден обичен збор во споредба со тоа што го правиш за нас и како јас го гледам тоа  :notworthy:

Koj posleden se smee... ne go razbral vicot :)

Offline hristo

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 43
 • Posts: 93
 • Activity:
  0%
 • Karma: 8
Како надополнување на претходно кажаното, јас би му препорачал да се пријави за работа на брод. Бидејќи има работено како келнер а моментално има потреба од нив, нека се пријави во Мајоми или Коузон, доколку секако има желба за тоа.
Ако му се потребни дополнителни информации можам да го посоветувам.

Tags:
 

Препорака ве молам

Started by tiggaz

Replies: 27
Views: 2818
Last post February 10, 2012, 01:00:09 AM
by Ugrin
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal