collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
По барање на Ивица го отварам конкурсот
Не се бара најубава и најквалитетна слика, туку аквариум така да и слика од телефон ќе заврши работа

Слики можете да праќате до 31 декември 2012 и после ќе се гласа.

Сликите мора да бидат 800x600 и со потпис на десен долен агол инаку нема да се прифатат.

Минатогодишни слики нема да се признаат.

Аквариумите ќе се поделат на 2 категории, морси и слатководни аквариуми.

Материјални награди нема да има. Како антикризна мерка ќе се доделат само признанија од  56048575.

Со среќа.

Link

Author Topic: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012  (Read 4695 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« on: December 22, 2012, 03:29:40 AM »
По барање на Ивица го отварам конкурсот
Не се бара најубава и најквалитетна слика, туку аквариум така да и слика од телефон ќе заврши работа

Слики можете да праќате до 31 декември 2012 и после ќе се гласа.

Сликите мора да бидат 800x600 и со потпис на десен долен агол инаку нема да се прифатат.

Минатогодишни слики нема да се признаат.

Аквариумите ќе се поделат на 2 категории, морси и слатководни аквариуми.

Материјални награди нема да има. Како антикризна мерка ќе се доделат само признанија од  56048575.

Со среќа.
« Last Edit: December 22, 2012, 02:31:04 PM by AFROMAN »
Lose yourself in nature and find peace.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 46
 • Posts: 7549
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« Reply #1 on: December 22, 2012, 04:04:12 AM »
правилово многу не го разбирам па затоа ќе прашам.   

потписот не смее да биде во десниот долен агол и можеме да се потпишеме на било кој од останатите три?

Сликите мора да бидат 800x600 со потпис на десен долен агол нема да се прифатат.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 46
 • Posts: 7549
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« Reply #2 on: December 22, 2012, 04:11:58 AM »
и уште една работа... на форумов има морски и слатководни аквариуми.

ако право на учество имаат и двата вида, тогаш предлагам изборот да биде поделен во две категории.

:embarrass:

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Одг: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« Reply #3 on: December 22, 2012, 04:55:21 AM »
правилово многу не го разбирам па затоа ќе прашам.   

потписот не смее да биде во десниот долен агол и можеме да се потпишеме на било кој од останатите три?

Сликите мора да бидат 800x600 со потпис на десен долен агол нема да се прифатат.
Мј пропуст  :embarrass: . Потписот треба да биде во долниот десен агол.
и уште една работа... на форумов има морски и слатководни аквариуми.

ако право на учество имаат и двата вида, тогаш предлагам изборот да биде поделен во две категории.

:embarrass:
Па да, ако има конкурс за морски аквариуми ќе има две категории. Ќе почекаме администраторите да се вклучат.
Lose yourself in nature and find peace.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 46
 • Posts: 7549
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« Reply #4 on: December 22, 2012, 05:02:15 AM »
 :icon_thumright:

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Одг: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« Reply #5 on: December 22, 2012, 09:28:25 AM »samo vie terajte  :icon_thumright:

Offline sick boy

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Oct 2011
 • Location: Skopje-Butel 2
 • Age: 44
 • Posts: 525
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
  • http://s13.postimage.org/6ibpny35x/demasoni72copy.png
Одг: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« Reply #6 on: December 22, 2012, 10:22:25 AM »
Hahahaahah   applause bravo za slikava
Computergames don't affect kids. I mean if Pacman affected our
generation as kids, we'd all run around in darkened rooms eating pills
and listening to repetitive music...
[Login or Register]

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Одг: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« Reply #7 on: December 22, 2012, 02:33:23 PM »
Ќе има 2 категории, една за морски а друга за слатководни аквариуми.
Lose yourself in nature and find peace.

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Одг: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« Reply #8 on: December 28, 2012, 12:33:57 PM »
Ајде да го скршиме мразот :D
[Login or Register]
Lose yourself in nature and find peace.

angelandonovski

 • Guest
Одг: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« Reply #9 on: December 28, 2012, 03:53:27 PM »
moze i na 31 ili do 31 samo?
« Last Edit: December 28, 2012, 03:57:18 PM by angelandonovski »

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Одг: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« Reply #10 on: December 29, 2012, 03:17:46 AM »
Може и на 31.
Lose yourself in nature and find peace.

Offline anrovla

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 56
 • Posts: 1147
 • Activity:
  0%
 • Karma: 113
Одг: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« Reply #11 on: December 30, 2012, 04:57:34 AM »
anrovla

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« Reply #12 on: December 30, 2012, 05:52:29 AM »
 Sosema dovolno.Dve prvi mesta imame po avtomatizam.Bez borba.Ako se prijavi uste nekoj moze da bide i interesno. :D

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Одг: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« Reply #13 on: December 30, 2012, 06:17:57 AM »
Тесна конкуренција, годинава имаме бааѓи за оценување, се надевам администрацијата ќе најде време да ги разгледа сите убаво и да донесе правилна оценка  boske

angelandonovski

 • Guest
Одг: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« Reply #14 on: December 30, 2012, 06:33:05 AM »
ajde da ne bidat samo dva  emot15
[Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« Reply #15 on: December 30, 2012, 06:58:18 AM »
 Ete ne e strashno.Ajde prijavuvajte se. :icon_thumright:

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Одг: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« Reply #16 on: December 30, 2012, 06:59:52 AM »
Еве го и другиот.
[Login or Register]
Страшна конкуренција годинава  boske boske boske
« Last Edit: December 30, 2012, 07:30:48 AM by AFROMAN »
Lose yourself in nature and find peace.

Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
Re: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« Reply #17 on: December 30, 2012, 07:10:50 AM »
Ке се пријават има време
Иначе мал пропуст е со големината на сликата, не сите аквариуми се со такви пропорции, затоа е добро или ширина или должина

Sent from my GT-S5570I

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« Reply #18 on: December 30, 2012, 07:19:28 AM »
 Ajde ako se prijavi nekoj dek e toa realno problem , da ne bide uslov.

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Одг: АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2012
« Reply #19 on: December 30, 2012, 08:52:26 AM »
Поздрав од Топлиот Рио Негро...  :laugh:
почитувајте xfd оти ви ја апнав наградата!  boske


[Login or Register]

Tags:
 

Избор на најдобар аквариум - Фебруари 2017

Started by Marick14

Replies: 1
Views: 2605
Last post February 23, 2017, 04:39:22 AM
by Uran
АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2013

Started by AFROMAN

Replies: 90
Views: 10915
Last post January 25, 2014, 10:58:11 AM
by dack0
ГЛАСАЊЕ ЗА МАЛАВИ/ТАНГАЊИКА АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2013

Started by AFROMAN

Replies: 3
Views: 1965
Last post January 23, 2014, 07:02:25 AM
by sick boy
ГЛАСАЊЕ ЗА ДИСКУС АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2013

Started by AFROMAN

Replies: 4
Views: 3884
Last post March 28, 2016, 09:22:37 AM
by p
ГЛАСАЊЕ ЗА OПШТЕСТВЕН АКВАРИУМ НА ГОДИНАТА 2013

Started by AFROMAN

Replies: 4
Views: 1959
Last post January 23, 2014, 02:20:02 PM
by voyagerbk
Users Online Users Online (9)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal