collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Sreken rodenden by Aquatica
[Yesterday at 10:48:14 PM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 09:45:08 PM]


'A Tribute To...' Prv blackwater [emoji4] by Ivanov Mitko
[May 19, 2020, 07:26:33 AM]


Мрест на Бета Борци by p
[May 18, 2020, 10:08:50 PM]


Offtopic: PROaqua_The_King_Symphysodon by p
[May 01, 2020, 11:11:24 AM]


PROaqua_The_King_Symphysodon by DimitarJ
[April 23, 2020, 10:27:37 PM]


REEF-ot na Viktor by DimitarJ
[April 20, 2020, 10:09:45 PM]

The first post content
Еве да ви го представам и мојот акваруиум не е нешто посебно и стално нешто се менува  :D, активен е од Септември со Дискуси од пред 10-тина дена.

Дискусите може не се најубави ама најважно е дека се здрави, немаше некој избор кога ги земав (и моментално нема) ама се надевам дека во најскоро време ќе има нешто ново.

Аквариумот е "купечки" Atman AR - F830, 175l

Моментално

4 x Discus, 10 x Cardinal tetras, 4 x Rummy nose tetras, 2 x Clown Loach, 2 x SAE, 2 x Corydoras Sterbai, 1 x Sailfin Pleco Gibbiceps

планирам уште 1-2 дискуси

[Login or Register] [Login or Register] [Login or Register]

[Login or Register] [Login or Register] [Login or Register]

[Login or Register]

Link

Author Topic: Дискуси - почеток  (Read 21827 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 44
 • Posts: 590
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: Дискуси - почеток
« Reply #380 on: October 09, 2013, 09:28:15 AM »
еден од помалитеи еден тажен поглед за збогум  :'(


Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 32
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
Дискуси - почеток
« Reply #381 on: October 09, 2013, 09:46:48 AM »
Ajde ajde pak ke gi gledas :) Mnogu se ubavi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline Ban4o

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: May 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 25
 • Posts: 240
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Одг: Дискуси - почеток
« Reply #382 on: October 09, 2013, 10:51:08 AM »
Со среќа на двајцата  :icon_thumright:

Tags:
 

Дискуси - Нов Почеток

Started by fis

Replies: 237
Views: 13332
Last post March 11, 2014, 01:48:59 PM
by ancistrus
Users Online Users Online (30)
Members Google (3)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal