collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
После долга пауза, сватив дека неможам без местото каде што го поминував слободното време, каде што се релаксирав, местото кое што ја убиваше досадата и кое што ме смируваше после секоја нервозна ситуација. Последните месеци пред да зарежам се, ми се случи серија од капитулации во аквариумот, од кои што се разочарав... Прво се случи поморот на малавците кои ги растев од бебиња, потоа труењето на јатните риби од амонијак, и на крај пукањето на аквариумот. Но еве ме повторно со енда нова, посериозна идеја, во која вложував по малку време последните викенди, и еве ме повторно пред нов почеток. Конечно почнав да го реализирам стариот замислен проект. Бидејки сега сум пред нов почеток, ќе ми биде потребна вашата помош и идеи, воглавно за уредувањето на ентериерот на аквариумот. Но засега сум уште на почетокот, така да ќе има време да размислам што би можел да чувам во него. Поздрав до сите членови на форумот  :happy:

Link

Author Topic: I'm back :)  (Read 1371 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
I'm back :)
« on: February 03, 2013, 12:37:15 PM »
После долга пауза, сватив дека неможам без местото каде што го поминував слободното време, каде што се релаксирав, местото кое што ја убиваше досадата и кое што ме смируваше после секоја нервозна ситуација. Последните месеци пред да зарежам се, ми се случи серија од капитулации во аквариумот, од кои што се разочарав... Прво се случи поморот на малавците кои ги растев од бебиња, потоа труењето на јатните риби од амонијак, и на крај пукањето на аквариумот. Но еве ме повторно со енда нова, посериозна идеја, во која вложував по малку време последните викенди, и еве ме повторно пред нов почеток. Конечно почнав да го реализирам стариот замислен проект. Бидејки сега сум пред нов почеток, ќе ми биде потребна вашата помош и идеи, воглавно за уредувањето на ентериерот на аквариумот. Но засега сум уште на почетокот, така да ќе има време да размислам што би можел да чувам во него. Поздрав до сите членови на форумот  :happy:

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: I'm back :)
« Reply #1 on: February 03, 2013, 12:45:41 PM »
 Oscar  56805 po pauzata i cekame da vidime sto spremas.

Offline mocika

 • Banned
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Apr 2011
 • Location: kumanovo
 • Age: 41
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Одг: I'm back :)
« Reply #2 on: February 03, 2013, 01:41:34 PM »
 56805 nazad

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Одг: I'm back :)
« Reply #3 on: February 03, 2013, 01:59:40 PM »
Абе Килер така ако се разочарувавме сите кај ни е крајот?  :icon_salut:
Со живина и вода кога си играме никогаш не сме на сигурно,
затоа мора да знаеме да пребродиме премрежја  aha

Еве топло  56805 од мене, па ајде одма фрлај се на реализација,
ние сме тука во добро и лошо  :icon_thumright:

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
Одг: I'm back :)
« Reply #4 on: February 03, 2013, 02:27:21 PM »
ne smees vo nisto vo zivotot taka lesno da se otkazes  :icon_thumright:

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Одг: I'm back :)
« Reply #5 on: February 03, 2013, 02:27:25 PM »
 56805

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: I'm back :)
« Reply #6 on: February 03, 2013, 02:34:28 PM »
56805

Offline baxter

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Apr 2010
 • Location: Охрид
 • Age: 38
 • Posts: 402
 • Activity:
  0%
 • Karma: 52
Одг: I'm back :)
« Reply #7 on: February 03, 2013, 02:40:26 PM »
Ajde   56805

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Одг: I'm back :)
« Reply #8 on: February 03, 2013, 10:19:08 PM »
 56805

vsutarov

 • Guest
Re: I'm back :)
« Reply #9 on: February 03, 2013, 10:51:20 PM »
Welcome back


Sent from my HTC Desire C using Tapatalk 2


Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Одг: I'm back :)
« Reply #10 on: February 04, 2013, 10:34:15 AM »
 55655 за топлиот пречек, наското ке следуваат првите слики од почетокот на мојот нов проект   :happy:

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Одг: I'm back :)
« Reply #11 on: February 06, 2013, 02:11:12 PM »
Значи се работи за аквариумот што го планирав одамна. Димензии: 90 - должина, 45 - висина, и 50 - ширина. Волумен 202.5 литра. Е сега незнам што би ставил внатре  :embarrass: . Се двоумам помеѓу Афрички и Амерички циклиди. Сепак поголема желба имам за америчките поголеми циклиди - предатори, како што се oscar, green terror, Meeki, Nigrofasciatus и слично. Сега барам помош од вас за да ми помогнете помеѓу изборот, за да знам каква филтрација да спремам, дали да почнам да правам позадина, какви камења да најдам и слично. Благодарам за препораките однапред  :happy:

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 38
 • Posts: 1765
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Одг: I'm back :)
« Reply #12 on: February 06, 2013, 02:29:53 PM »
Mal akvarium za Amerikanski ciklidi, posebno za Oskari i Green terori. Ako vekje biras amerikanci biraj pomirni i so pomal rast. Meeki e ok, Multispinosa, Sajica, pa i Jack Dempsey bi mozel (mada i tie se agresivni)Severumi rasnat pogolemi ama ne se agresivni ima uste nekolku vrsti sto bi mozel da ti preporacam ali za zal kaj nas gi nema odamna.
Ako se odlucis za Malawci i tuka ke biras sto i kako ke stavis, sepak za 90 dolzina i nemas mnogu izbor.

Comming soon :)

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Одг: I'm back :)
« Reply #13 on: February 07, 2013, 09:32:26 AM »
Blagodaram ogi za predlozite. Seuste ima vreme do stavanjeto ribi taka da ke imam vreme da razmislam :)

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 38
 • Posts: 1765
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Одг: I'm back :)
« Reply #14 on: February 07, 2013, 10:52:44 AM »
Razmisli ubavo za vreme na cikliranje. Bez greski da pustis bilo koja riba da pliva, a pred toa da razmislis sto ke bide so taa riba koga ke porasne!
Srekjno so noviot proekt.  :icon_thumright:
Comming soon :)

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Одг: I'm back :)
« Reply #15 on: February 07, 2013, 11:32:57 AM »
 56805 nazad brat  :D
Lose yourself in nature and find peace.

Offline Nachevski

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Tetovo, Macedonia
 • Age: 35
 • Posts: 720
 • Activity:
  0%
 • Karma: 109
Одг: I'm back :)
« Reply #16 on: February 07, 2013, 04:03:11 PM »
 56805 nazad i ajde so srekja startot i samo napred!  :icon_thumright:

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Одг: I'm back :)
« Reply #17 on: February 08, 2013, 05:16:19 PM »
 55655

Tags:
 

Users Online Users Online (21)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal