collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Sreken rodenden by p
[Yesterday at 10:42:06 PM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:09:55 PM]


Nov 100L Treven Akvarium by p
[January 18, 2020, 02:21:24 AM]


Od Ohrid si ako.... by p
[January 04, 2020, 02:12:39 AM]


Среќна нова 2020 by biguran2
[January 03, 2020, 07:20:19 AM]


Прв аквариум (30л) by FD1
[January 02, 2020, 08:40:20 AM]


ТОП Проблеми by p
[December 27, 2019, 07:32:31 AM]


Камен by p
[December 27, 2019, 04:27:34 AM]


la niña by p
[December 25, 2019, 05:39:02 AM]


Аквариум и земјотрес by p
[December 24, 2019, 06:40:25 AM]

The first post content
Еден пријател бара потопен филтер 700-1000 л/ч, (потопен и само потопен) ама под услов да е тивок. Јас земав еден потопен од Ресун минатата недела ама ич не сум задоволен, за чистење чисти (мада тоа не му беше намената, го земав повеќе за разбивање на протеински слој на површината) ама за мој вкус (слух  :D ) е бучен, не е проблем жуборењето на водата туку работи како да закачува перката (веќе еднаш го сменив и вториот исто работи  ebate beljata )

Какво искуство имате со потопни филтри? Препорачајте нешто тивко!

 55655

Link

Author Topic: Совет за потопен филтер  (Read 1708 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 43
 • Posts: 606
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: Совет за потопен филтер
« Reply #20 on: March 20, 2013, 01:19:21 PM »
You are not allowed to view links. Register or Login
Po reakcija morav da gi cenzuriram site preporaki sto se odnesuvaat na dukjani direkni konkurenti na nasite sponzori.Znam deka ne e lesno da se odvikneme preku nokj da spomnuvame nekoj sto do vcera bil sponzor na forumot no vo interes na pocituvanje na vostanovenite pravila ve molam da storime napor i vo idnina site koi davame preporaka toa da go napravime vo poraka a ne vo post. 55655

Извини Ивица не знаев дека е забрането да се споменуваат имиња на дуќани ако не се спонзори, ама сигурен сум дека цензурираниот дуќан го имам сретнато во неколку поста на форумов.

 :icon_salut:
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 31
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Одг: Совет за потопен филтер
« Reply #21 on: March 20, 2013, 01:23:50 PM »
Се пардонирам! Али затоа служат реакционерите, да не потсетат!  :laugh:
Ве молам нагласете кои се сегашните спонзори, сега пребарував и забележав
дека има многу дуќани кои се препорачувани од различни членови,
а не верувам сите да се спонзори, така да фино и правилно би било
да ги цензурирате сите кои не се спонзори, не само одредени, така?  :icon_thumright:
На крај краева, мислам дека мотото на форумов е да се развива акваристика
и меѓучовечни односи, сето тоа надополнето со хармонија, а не бизнис!

Со почит,  55655

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Совет за потопен филтер
« Reply #22 on: March 20, 2013, 01:33:01 PM »
 Za zal razvojot i pomosta na kolegite ke morame da gi davame po poraka a ne javno.Taka ke ostaneme vo korekten odnos kon lugjeto koi sto go pomagaat funkcioniranjeto na forumot a koi sto imaat svoi bordovi na forumot kako prijateli i pomagaci na  56048575.Uste ednas ve molam site za razbiranje vo ime na relaksiranata atmosfera i dobrite odnosi na forumot.

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Featured
 • Posts: 4106
 • Activity:
  1%
 • Karma: 307
Одг: Совет за потопен филтер
« Reply #23 on: March 20, 2013, 02:11:24 PM »
You are not allowed to view links. Register or Login
Се пардонирам! Али затоа служат реакционерите, да не потсетат!  :laugh:
Ве молам нагласете кои се сегашните спонзори, сега пребарував и забележав
дека има многу дуќани кои се препорачувани од различни членови,
а не верувам сите да се спонзори, така да фино и правилно би било
да ги цензурирате сите кои не се спонзори, не само одредени, така?  :icon_thumright:
На крај краева, мислам дека мотото на форумов е да се развива акваристика
и меѓучовечни односи, сето тоа надополнето со хармонија, а не бизнис!

Со почит,  55655

Kolku i da se trudime da go pravime forumot nekomercijalen, sepak na site mora da im bide jasno deka postojat godisni trosoci okolu oddrzuvanje i hosting na samiot forum. Sponzorite se tie koi sto gi pokrivaat trosocite. Morame toa da go pocituvame.
 56048575 Vi e blagodaren za razbiranjeto.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 41
 • Featured
 • Posts: 7224
 • Activity:
  72%
 • Country: mk
 • Karma: 90
Одг: Совет за потопен филтер
« Reply #24 on: March 20, 2013, 11:06:10 PM »
би сакал оваа можност да ја искористам за јавно да им се извинам на спонзорите на форумов. во иднина нема да се случи истото...  :icon_salut:

You are not allowed to view links. Register or Login
Po reakcija morav da gi cenzuriram site preporaki sto se odnesuvaat na dukjani direkni konkurenti na nasite sponzori.Znam deka ne e lesno da se odvikneme preku nokj da spomnuvame nekoj sto do vcera bil sponzor na forumot no vo interes na pocituvanje na vostanovenite pravila ve molam da storime napor i vo idnina site koi davame preporaka toa da go napravime vo poraka a ne vo post. 55655

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 31
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Одг: Совет за потопен филтер
« Reply #25 on: March 21, 2013, 01:08:50 AM »
Јас би сакал оваа прилика да ја искористам за да прашам коИ се тие спонзори?
Пошто навистина во моментот незнам, до скоро знаев, сеа е сменета ситуацијата.

Исто сакам оваа прилика да ја искористам за да го поздравам Перо од Бегниште,
Мара шо ја фатија со директорот, гаќите шо и ги најдоа на биро, Блажо сватот
од Криволака, Ристето гумената глава од Кавадарци, Маријанчето од водоводното,
и јатрвата Милица...

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11248
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Совет за потопен филтер
« Reply #26 on: March 21, 2013, 01:32:46 AM »
 Oficijalni sponzori za sega se Miki-Nemo,Ogi i Zvonko.Vo dogledno vreme ke imame i uste novi.

Tags:
 

Совет за филтрација

Started by tomce

Replies: 8
Views: 511
Last post December 06, 2010, 10:14:11 AM
by DimitarJ
[совет] Fluval, Eheim или Aquael!?

Started by filip_cc

Replies: 20
Views: 1326
Last post October 09, 2013, 04:09:12 AM
by filip_cc
Филтер Resun CY 20 [преглед + совет]

Started by p

Replies: 6
Views: 802
Last post November 05, 2016, 07:03:21 AM
by p
Users Online Users Online (41)
Members Google (6)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal