collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Еве го постолјето кое го работев изминатиов месец.  :embarrass:

Link

Author Topic: Мое DIY постолје за аквариум  (Read 1530 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 32
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Мое DIY постолје за аквариум
« on: April 18, 2013, 12:07:41 PM »
Еве го постолјето кое го работев изминатиов месец.  :embarrass:
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 32
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Одг: Мое DIY постолје за аквариум
« Reply #1 on: April 18, 2013, 12:15:19 PM »
[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]

[/url]
« Last Edit: April 18, 2013, 12:21:08 PM by decobt »
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Мое DIY постолје за аквариум
« Reply #2 on: April 18, 2013, 12:25:59 PM »
 560855 za galerijata.Mosne detalno i korisno. applause

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 32
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Одг: Мое DIY постолје за аквариум
« Reply #3 on: April 18, 2013, 02:26:04 PM »
Мислам дека вака ќе излезат поголеми... немам ставано слики вака, ако нешто не е во ред, бришете  55655
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Одг: Мое DIY постолје за аквариум
« Reply #4 on: April 18, 2013, 03:44:05 PM »
Odlicno zavrsena rabota  560855

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 32
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Одг: Мое DIY постолје за аквариум
« Reply #5 on: April 19, 2013, 04:35:16 AM »
Еве и димензии
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline majakashi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 1265
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Одг: Мое DIY постолје за аквариум
« Reply #6 on: April 19, 2013, 09:34:47 AM »
Super izledlo  :icon_thumright:
  560855

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
Одг: Мое DIY постолје за аквариум
« Reply #7 on: April 21, 2013, 12:05:25 AM »
se e super sraboteno  :icon_thumright: samo edna zabeleska koga bi imalo uste edna vraticka i normalno + 40cm aq. :icon_thumright:

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 32
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Одг: Мое DIY постолје за аквариум
« Reply #8 on: April 21, 2013, 01:39:51 AM »
se e super sraboteno  :icon_thumright: samo edna zabeleska koga bi imalo uste edna vraticka i normalno + 40cm aq. :icon_thumright:
55655, а за каква вратичка станува збор?  :icon_scratch:
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
Re: Одг: Мое DIY постолје за аквариум
« Reply #9 on: April 21, 2013, 02:40:43 AM »
se e super sraboteno  :icon_thumright: samo edna zabeleska koga bi imalo uste edna vraticka i normalno + 40cm aq. :icon_thumright:
55655, а за каква вратичка станува збор?  :icon_scratch:


Hahaha uste edna vraticka i plus 40 cm ke bide postoljeto pogolemo i uste poubavo :D Ete taa e taa vraticka :D Super si e inace izrabotkata! Bravo :D

Iphone5

House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
Одг: Мое DIY постолје за аквариум
« Reply #10 on: April 21, 2013, 04:42:13 AM »
zborot mi.bese da imase uste edna vraticka taka da postoljeto ke nosese aq od  120 cm (predna strana ) :icon_thumright:

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 32
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Мое DIY постолје за аквариум
« Reply #11 on: April 21, 2013, 04:44:18 AM »
Aha... Pa dobro, jas ova go kroev za ovoj akcarium so go imam, pa ako treba potamu novo ke se praj :D

Sent from my ST23i using Tapatalk 2

Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 32
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Одг: Мое DIY постолје за аквариум
« Reply #12 on: April 26, 2013, 12:08:28 PM »
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline deko

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Mar 2012
 • Location: skopje
 • Age: 33
 • Posts: 56
 • Activity:
  0%
 • Karma: 14
Одг: Мое DIY постолје за аквариум
« Reply #13 on: April 26, 2013, 05:07:09 PM »
многу ми се свиѓа како испаднало  560855

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 32
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Одг: Мое DIY постолје за аквариум
« Reply #14 on: April 27, 2013, 03:39:03 PM »
И последната слика во оваа тема, колку да се заокружи целина.  :happy:
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Tags:
 

DIY Аквариум

Started by newpain01

Replies: 18
Views: 2298
Last post October 07, 2009, 11:17:03 AM
by Bobi
Изработка на аквариум

Started by }|{opukc

Replies: 31
Views: 4473
Last post December 12, 2009, 02:18:45 AM
by ПРЧО
Изработка на аквариум по DIN стандарди

Started by Cimento

Replies: 40
Views: 5343
Last post April 14, 2010, 12:28:25 AM
by ADZI
Во припрема е нов аквариум

Started by ВлаткоЅвер

Replies: 117
Views: 9615
Last post June 16, 2010, 03:06:53 AM
by alian_tac
Генератор за струја за Аквариум (или за дома)

Started by GoranX

Replies: 20
Views: 3985
Last post November 08, 2017, 04:45:31 AM
by ivica74sk
Users Online Users Online (18)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal