collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Здраво. Започнав нов сетап.
 • Димензии: 80x40x40 = 120l
 • Вода: Чешмовача скопска
 • Осветлување: 140W T5
 • Растенија: Hemianthus Callitrichoides HC 'Cuba', Hemianthus micranthemoides 'HM', Pogostemon Helferi
 • Жив свет: Betta splenden (female), Cardinals neon tetra.
 • Подлога: Кварцен песок
 • CO2 боца 1 балонче во секунда
 • Течни ѓубрива: Профито, Изикарбо, Феро

[Login or Register]Link

Author Topic: Бука де кубастика - [tiggaz]  (Read 4549 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tiggaz

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 632
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • eHost Mk
Бука де кубастика - [tiggaz]
« on: July 03, 2013, 05:20:45 AM »
Здраво. Започнав нов сетап.
 • Димензии: 80x40x40 = 120l
 • Вода: Чешмовача скопска
 • Осветлување: 140W T5
 • Растенија: Hemianthus Callitrichoides HC 'Cuba', Hemianthus micranthemoides 'HM', Pogostemon Helferi
 • Жив свет: Betta splenden (female), Cardinals neon tetra.
 • Подлога: Кварцен песок
 • CO2 боца 1 балонче во секунда
 • Течни ѓубрива: Профито, Изикарбо, Феро

[Login or Register]


« Last Edit: March 27, 2016, 11:28:57 AM by pocttopus »
Are you reaching your potential?

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Бука де кубастика - [tiggaz]
« Reply #1 on: July 03, 2013, 05:36:47 AM »
солиден старт...  applause
ќе чекаме да се развие или одма да ставиме слика за насловна!?  5805

 560855

Offline tiggaz

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 632
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • eHost Mk
Одг: Бука де кубастика - [tiggaz]
« Reply #2 on: July 03, 2013, 05:40:26 AM »
Може сликичка да се стави, доколку не е проблем, со текот на времето ќе се промени. :)
Are you reaching your potential?

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Бука де кубастика - [tiggaz]
« Reply #3 on: July 03, 2013, 05:47:30 AM »
средено...  :icon_thumright:

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Бука де кубастика - [tiggaz]
« Reply #4 on: July 03, 2013, 05:59:04 AM »
 Srekjen start.

Offline tiggaz

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 632
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • eHost Mk
Одг: Бука де кубастика - [tiggaz]
« Reply #5 on: July 03, 2013, 06:44:13 AM »
Благодарам Ивица.

Доколку има прашања тука сум да одговорам. Се надевам дека сетапов ќе го истерам до крај зо што ми се допаѓа лично ептен.

За да нема чудење.. подлога никаква не ставив поради тоа што немав пари.
Are you reaching your potential?

angelandonovski

 • Guest
Одг: Бука де кубастика - [tiggaz]
« Reply #6 on: July 03, 2013, 11:38:49 AM »
ke si tera i bez so gjubriva i taka se vrsti sto ne baraat podloga :D

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Бука де кубастика - [tiggaz]
« Reply #7 on: July 03, 2013, 12:46:42 PM »
Odlicen start

Offline ViktorD

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jan 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 29
 • Posts: 430
 • Activity:
  0%
 • Karma: 45
Одг: Бука де кубастика - [tiggaz]
« Reply #8 on: July 03, 2013, 03:46:40 PM »
Батали одличен старт, ова е одличен наслов на темата :) Заглавивме вчера до 11 ама се исплатеше. :D Каков тепих ќе има овде..
“I’m not saying I’m gonna change the world, but I guarantee that I will spark the brain that will change the world.”

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Одг: Бука де кубастика - [tiggaz]
« Reply #9 on: July 03, 2013, 10:24:50 PM »
Батали одличен старт, ова е одличен наслов на темата :) Заглавивме вчера до 11 ама се исплатеше. :D Каков тепих ќе има овде..
Ajde togas neka bide epten los start i odlicen naslov na temata  58805

Offline ViktorD

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jan 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 29
 • Posts: 430
 • Activity:
  0%
 • Karma: 45
Одг: Бука де кубастика - [tiggaz]
« Reply #10 on: July 04, 2013, 12:31:32 AM »
Mmm ne se odnesuvashe na tebe Dimitar mojot post..Bashka shala e  hgfgd ne mora da e tolku napnato na forumov.
“I’m not saying I’m gonna change the world, but I guarantee that I will spark the brain that will change the world.”

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Бука де кубастика - [tiggaz]
« Reply #11 on: July 04, 2013, 12:42:50 AM »
@ViktorD, очигледно е дека погрешно го разбра Диме... не е напната воопшто ситуацијата... искрено и мене ме зачуди твоето гледиште (во позитивна смисла) и на крајот сите малку ќе се насмееме... ништо страшно...  :icon_thumright:

да не одиме многу офтопик и да и оставиме малку простор на темата бидејќи овој сетап ветува многу... 

Offline ViktorD

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jan 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 29
 • Posts: 430
 • Activity:
  0%
 • Karma: 45
Одг: Бука де кубастика - [tiggaz]
« Reply #12 on: July 04, 2013, 12:49:59 AM »
Okej e, nema vrska:) Sigurno ne mislev so mojot post da kazham deka ne treba da se obrati vnimanie na setupot tuku na naslovot :) Kako i da e ..nedorazbiranje :)  aha
“I’m not saying I’m gonna change the world, but I guarantee that I will spark the brain that will change the world.”

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Одг: Бука де кубастика - [tiggaz]
« Reply #13 on: July 04, 2013, 02:31:36 AM »
Pa se utepavte od rabota za los start i odlicen naslov ili za odlicen start na akvariumov  5805
Nema nisto napnato, tuku samo mislev deka treba poveke da go valorizirame trudot za setapot  :icon_thumright:

Offline tiggaz

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 632
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • eHost Mk
Одг: Бука де кубастика - [tiggaz]
« Reply #14 on: July 04, 2013, 02:37:24 AM »
Фала ви :) Него камењата ми се за да го држат дрвото да не плови, ама па сега почнаа и да ми се допаѓаат. Вие што мислите?
Are you reaching your potential?

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Бука де кубастика - [tiggaz]
« Reply #15 on: July 04, 2013, 03:13:59 AM »
кога ќе се развие тревата тешко ќе го видиш каменот... јас барем еден гледам на слика... 

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Одг: Бука де кубастика - [tiggaz]
« Reply #16 on: July 04, 2013, 03:38:26 AM »
Da ostane

Offline tiggaz

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 632
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • eHost Mk
Одг: Бука де кубастика - [tiggaz]
« Reply #17 on: July 08, 2013, 05:50:20 AM »
Еве го аквариумот после 1 недела.  Кубата се стабилизира од денес почнува со раст. Се појавува кафејава алга и е зголемен фотопериодот од 8 на 10 часа.

[youtube][/youtube]
Are you reaching your potential?

Offline tiggaz

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 632
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • eHost Mk
Одг: Бука де кубастика - [tiggaz]
« Reply #18 on: July 09, 2013, 11:23:37 AM »
« Last Edit: July 09, 2013, 11:39:44 AM by pocttopus »
Are you reaching your potential?

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Бука де кубастика - [tiggaz]
« Reply #19 on: July 09, 2013, 11:29:27 AM »
приказот во целосна резолуција направи страната да биде разместена.
сликите во претходниот пост сега имаат preview, а за да се видат како поголеми треба да се кликне на нив. :happy:
« Last Edit: July 09, 2013, 11:46:38 AM by pocttopus »

Tags:
 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal