collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:23:48 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
почитувани колеги,

дали ви се допаѓа идејата да си направиме официјални маички со логото на форумот и ве молам да се изјасните во темава. воедно тоа значи дека треба да се соберат понуди за печатењето и со каков квалитет би биле самите маички. јас предлагам да бидат во црна боја така да и вие кажете го вашето мислење.

тоа значи дека треба да се изјасните колку од вас би зеле маички за да имаме претстава за колкав број треба да преговараме со фирмите. претпоставувам колку повеќе маички толку пониска цена.

Link

Author Topic: [предлог] маички на форумот  (Read 10239 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
[предлог] маички на форумот
« on: July 12, 2013, 05:52:38 PM »
почитувани колеги,

дали ви се допаѓа идејата да си направиме официјални маички со логото на форумот и ве молам да се изјасните во темава. воедно тоа значи дека треба да се соберат понуди за печатењето и со каков квалитет би биле самите маички. јас предлагам да бидат во црна боја така да и вие кажете го вашето мислење.

тоа значи дека треба да се изјасните колку од вас би зеле маички за да имаме претстава за колкав број треба да преговараме со фирмите. претпоставувам колку повеќе маички толку пониска цена.

Offline pljs

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2011
 • Location: Resen
 • Age: 44
 • Posts: 225
 • Activity:
  0%
 • Karma: 22
Одг: [предлог] маички на форумот
« Reply #1 on: July 12, 2013, 10:19:20 PM »
Odlicna ideja, jas bi zemal maicka,neka ima i zenski maicki...imame i zenski akvaristi...

Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
Одг: [предлог] маички на форумот
« Reply #2 on: July 12, 2013, 10:21:45 PM »
во маџари има еден дечко продава и принта
доста поквалитетни маички(има и поло маички) за 300ден, сосе принт за 600ден, принт е во неколку бои А4 формат

бтњ оваа се повалитетни маички не оние fruit,..

и да и јас сум ЗА

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: [предлог] маички на форумот
« Reply #3 on: July 12, 2013, 10:54:22 PM »
супер тогаш кога веќе има опции за нарачки, а јас до пред малку ги мислев "Fruit of the loom" како поквалитетни. aha

цената не е висока за тоа задоволство. добра е идејата за женски маички бидејќи ги имаме и нив на форумов... башка можеме и на своите девојки да им поклониме по една... :happy:


Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
Одг: [предлог] маички на форумот
« Reply #4 on: July 12, 2013, 10:59:37 PM »
јас имам неколку fruit of the loom едни принтани во попе компани едни немам поима,
глобално океј се, добар квалитет, али земав и од овие gildan доста подобар квалитет се, барем за летно носење се ТОП

иначе еве инфо од дечкото
070 314 462
pandawearmk@gmail.com
[Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: [предлог] маички на форумот
« Reply #5 on: July 12, 2013, 11:14:20 PM »
 Idejata e fantasticna.Ke si go reklamirame forumot,ke imame ubavi maicki i ke imame moznost za sredbi i druzenje pri poracuvanjeto i prevzemanjeto.Jas gi molam site koi sto imaat talent za dizajn  da dadat predlozi okolu izgledot.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: [предлог] маички на форумот
« Reply #6 on: July 12, 2013, 11:17:23 PM »
@tomce да земеме маички со проверен квалитет така да тоа што ќе го препорачаш тоа нека биде. ако gildan се подобри тогаш тие нека бидат...  :icon_thumright:

Offline mocika

 • Banned
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Apr 2011
 • Location: kumanovo
 • Age: 40
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Одг: [предлог] маички на форумот
« Reply #7 on: July 12, 2013, 11:32:54 PM »
Odlicna ideja. Koj znae neka napravi 3,4 predlozi kako bi izgledale i da gi stavime na glasanje. Mozebi taka e najdobro.

Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
Одг: [предлог] маички на форумот
« Reply #8 on: July 12, 2013, 11:36:11 PM »
јас сум задоволен, оти и и таква и таква имам и носам, далеку од тоа fruit of the loom се неквалитетни, и тие си се добри, и башка цената скоро им е иста, fruid се 260 или 280, овие 300

али нека сподели и друг искуство

за принтање може и овде да се види
[Login or Register]

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: [предлог] маички на форумот
« Reply #9 on: July 13, 2013, 12:07:44 AM »
@tomce овие „попе-компани“ имаат дуќан во една од уличките позади универзална сала. тоа е на 5 минути од кај мене.  :happy:

но кај нив не ги гледам Gildan маичките...  :icon_scratch:

Offline pljs

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2011
 • Location: Resen
 • Age: 44
 • Posts: 225
 • Activity:
  0%
 • Karma: 22
Одг: [предлог] маички на форумот
« Reply #10 on: July 13, 2013, 10:22:34 AM »
Eve nesto kako predlog nabrzinka napraviv...prvata slika za od pozadi a napred diskretno logoto na forumov  :D :D
[Login or Register]

[Login or Register]

vsutarov

 • Guest
Одг: [предлог] маички на форумот
« Reply #11 on: July 13, 2013, 11:27:49 AM »
Odlicna idea i sto e najvazno za prv pat.

Offline voyagerbk

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2010
 • Location: Kavadarci
 • Age: 40
 • Posts: 322
 • Activity:
  0%
 • Karma: 24
Одг: [предлог] маички на форумот
« Reply #12 on: July 13, 2013, 01:11:43 PM »
Pozdrav za idejata po dobra ideja vo posledno vreme i ne sme imale :)  :icon_thumright:

Za logoto da prokomentiram malku

Diskretno napred bas logoto malku samo pogolemo

A na zadnata strana t.e na slikata obavezno da stoi [Login or Register] iako go ima na logoto

Toj sto ce se nafane da gi printa maickite ce treba i po kargo da ni gi pusta ce ima obaveza plus !
Voyager-BK

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Одг: [предлог] маички на форумот
« Reply #13 on: July 13, 2013, 02:55:29 PM »

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 47
 • Posts: 590
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: [предлог] маички на форумот
« Reply #14 on: July 13, 2013, 03:15:19 PM »
Odlicno Aleksandar! I pobrzajte da ne bidat maicite vo Noemvri :)

Offline majakashi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 1265
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Одг: [предлог] маички на форумот
« Reply #15 on: July 13, 2013, 05:03:15 PM »
me raduva deka ideme napred! obavezno MKREEF.COM!

Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
[предлог] маички на форумот
« Reply #16 on: July 13, 2013, 05:36:58 PM »
Top idea :) Imajte me vo plan :D
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: [предлог] маички на форумот
« Reply #17 on: July 13, 2013, 07:48:43 PM »
 Jas bi stavil ogromno logo i normalno www....Adresa.

Offline sick boy

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Oct 2011
 • Location: Skopje-Butel 2
 • Age: 44
 • Posts: 525
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
  • http://s13.postimage.org/6ibpny35x/demasoni72copy.png
Одг: [предлог] маички на форумот
« Reply #18 on: July 14, 2013, 12:42:01 AM »
Odlicno Aleksandar! I pobrzajte da ne bidat maicite vo Noemvri :)
Ke naracuvame dukseri togas :)
Jas bi stavil ogromno logo i normalno www....Adresa.
Se slozuvam so Ivica  na zadnata strana Logoto i adresata a na prednata strana od maicata malo logo samo mesto diskus  ciklid  :D
Computergames don't affect kids. I mean if Pacman affected our
generation as kids, we'd all run around in darkened rooms eating pills
and listening to repetitive music...
[Login or Register]

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 47
 • Posts: 590
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: [предлог] маички на форумот
« Reply #19 on: July 14, 2013, 04:28:25 AM »
Odlicno Aleksandar! I pobrzajte da ne bidat maicite vo Noemvri :)
Ke naracuvame dukseri togas :)
Jas bi stavil ogromno logo i normalno www....Adresa.
Se slozuvam so Ivica  na zadnata strana Logoto i adresata a na prednata strana od maicata malo logo samo mesto diskus  ciklid  :D

Може и дукс  :D

а што очекуваш од администраторот, нормално www  basd  blee (се шалам)

па и дискусот е циклид   blee

Tags:
 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal