collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
 • листата е обновена и има мали измени. направена е хронолошки како што беа објавени предлозите во темата за маичките.
 • секој член има право на еден глас!
 • одберете го вашиот омилен дизајн и гласајте.
 • гласањето трае три дена.
 

1. pljs

[Login or Register]

2. AleksandarB

[Login or Register]

3. pocttopus

[Login or Register]

4. Cvijo

[Login or Register]

5. AFROMAN

[Login or Register]

6. Nachevski

[Login or Register]

7. tome 1

[Login or Register]

8. Ban4o

[Login or Register]

Link

Poll

Одберете една од понудените опции

1. pljs
2 (9.5%)
2. AleksandarB
5 (23.8%)
3. pocttopus
3 (14.3%)
4. Cvijo
1 (4.8%)
5. AFROMAN
1 (4.8%)
6. Nachevski
7 (33.3%)
7. tome 1
0 (0%)
8. Ban4o
2 (9.5%)

Total Members Voted: 20

Voting closed: July 26, 2013, 06:19:27 AM

Author Topic: [нов избор] дизајн на маички  (Read 3490 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7548
 • Activity:
  2%
 • Country: mk
 • Karma: 91
[нов избор] дизајн на маички
« on: July 23, 2013, 06:19:27 AM »
 • листата е обновена и има мали измени. направена е хронолошки како што беа објавени предлозите во темата за маичките.
 • секој член има право на еден глас!
 • одберете го вашиот омилен дизајн и гласајте.
 • гласањето трае три дена.
 

1. pljs

[Login or Register]

2. AleksandarB

[Login or Register]

3. pocttopus

[Login or Register]

4. Cvijo

[Login or Register]

5. AFROMAN

[Login or Register]

6. Nachevski

[Login or Register]

7. tome 1

[Login or Register]

8. Ban4o

[Login or Register]
« Last Edit: July 23, 2013, 08:06:25 AM by pocttopus »

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7548
 • Activity:
  2%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: [нов избор] дизајн на маички
« Reply #1 on: July 23, 2013, 01:46:45 PM »
ова е  нов избор и слободно гласајте иако сте гласале претходно. листата е изменета и има неколку нови дизајни. разгледајте ги уште еднаш пред да се одлучите за вашиот фаворит... :happy:

Offline VercinGor

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Sep 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 577
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Одг: [нов избор] дизајн на маички
« Reply #2 on: July 24, 2013, 09:46:42 AM »
 5805
"Est Sularus oth Mithas" - "My Honour is my life"

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7548
 • Activity:
  2%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: [нов избор] дизајн на маички
« Reply #3 on: July 25, 2013, 02:27:44 PM »

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
Одг: [нов избор] дизајн на маички
« Reply #4 on: July 25, 2013, 02:38:09 PM »
dobro odi    :icon_thumright:
samo na momenti podseka na EVROVIZIJA  :embarrass:
rusja na belorusija,danska na norveska ,crna gora na srbija ,azerbejdzan na turcija,kipar na grcija ....
 jea

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7548
 • Activity:
  2%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: [нов избор] дизајн на маички
« Reply #5 on: July 25, 2013, 11:22:28 PM »
не разбирам...  :icon_scratch:

Offline mocika

 • Banned
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Apr 2011
 • Location: kumanovo
 • Age: 40
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Одг: [нов избор] дизајн на маички
« Reply #6 on: July 26, 2013, 12:10:44 AM »
dobro odi    :icon_thumright:
samo na momenti podseka na EVROVIZIJA  :embarrass:
rusja na belorusija,danska na norveska ,crna gora na srbija ,azerbejdzan na turcija,kipar na grcija ....
 jea
Daj eden moment da vidam kako toa izgleda.
Fala ti

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
Одг: [нов избор] дизајн на маички
« Reply #7 on: July 26, 2013, 01:46:19 AM »
i toa e normalno ... najbitno se e regularno  :icon_thumright:

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
Одг: [нов избор] дизајн на маички
« Reply #8 on: July 26, 2013, 09:21:30 AM »
cestitki Vlade  :icon_thumright:
i po mene ,najdobar dizajn  applause

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7548
 • Activity:
  2%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: [нов избор] дизајн на маички
« Reply #9 on: July 27, 2013, 01:09:51 AM »
честитки за Nachevski и неговиот дизајн.

само што го испратив неговиот дизајн до „Дигитал Медиа Принт“ и чекам да ми одговорат по која цена ќе бидат маичките, начин на плаќање и испорака. тие што се од другите градови мислам дека можат да ги добијат преку „Глобко“ или самите членови нека кажат како би било најдобро за нив да бидат испорачани.
Offline pljs

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2011
 • Location: Resen
 • Age: 44
 • Posts: 225
 • Activity:
  0%
 • Karma: 22
Одг: [нов избор] дизајн на маички
« Reply #10 on: July 27, 2013, 04:39:57 AM »
честитки за Nachevski и неговиот дизајн.

само што го испратив неговиот дизајн до „Дигитал Медиа Принт“ и чекам да ми одговорат по која цена ќе бидат маичките, начин на плаќање и испорака. тие што се од другите градови мислам дека можат да ги добијат преку „Глобко“ или самите членови нека кажат како би било најдобро за нив да бидат испорачани.

Cestitki i od mene za dizajnot...mislam deka globko e najdobro resenie za nas nadvor od sk no da vidime koja e cenata pred se....neli

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7548
 • Activity:
  2%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: [нов избор] дизајн на маички
« Reply #11 on: July 27, 2013, 05:40:12 AM »
испратено барање за понуда и до „попе-компани“, а за "Panda Wear" ќе ве замолам да проследите контакт мејл да побараме понуда и од кај нив... :happy:
« Last Edit: July 27, 2013, 05:48:21 AM by pocttopus »

Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
Одг: [нов избор] дизајн на маички
« Reply #12 on: July 27, 2013, 07:23:24 AM »
а за "Panda Wear" ќе ве замолам да проследите контакт мејл да побараме понуда и од кај нив... :happy:

 pandawearmk@gmail.com

ajde konecno da bidnat maickite, da gi nosime dodeka e toplo

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7548
 • Activity:
  2%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: [нов избор] дизајн на маички
« Reply #13 on: July 27, 2013, 07:33:19 AM »
@tomce благодарам за контакт мејлот... испратено барање и до PandaWear...  :icon_thumright:

и сега чекаме response...  :happy:

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7548
 • Activity:
  2%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: [нов избор] дизајн на маички
« Reply #14 on: July 28, 2013, 02:39:01 AM »
на "PandaWear" последни им пишав, но прво од нив добив одговор... на крајот ќе ги сублимираме сите понуди и ќе решиме дали и која понуда најмногу би одговарала.

значи вака... цената за маичките е 500 денари. се печати со SITO штампа на "GILDAN 64000" маички. величини има M, L и XL... и еве го линкот од маичките за да ги видите за кои станува збор:
[Login or Register]

сите маички се перат со внатрешната страна нанадвор и плаќањето е по жиро сметка (даваат и фактура).
пред печатењето можело да се видат маичките и да се плати барем 50% од вкупната сума.
« Last Edit: July 28, 2013, 02:54:40 AM by pocttopus »

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7548
 • Activity:
  2%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: [нов избор] дизајн на маички
« Reply #15 on: July 29, 2013, 01:18:48 AM »
„попе-компани“

Quote
1.1. MAICKA, FRUIT OF THE LOOM, model VALUEWEIGHT, crna36, 165gr, odrzuvanje masinsko perenje 60 stepeni, poveke na [Login or Register]
20 * 120,00 den +18% ddv
 
1.2. pecatenje SITO PRESLIKAC SO TEXIPLAST ARGON BOI, odrzuvanje masinsko perenje 40 stepeni
napred mala priprema 2 boi, bez rasteri ( sina I bela
pozadi golema priprema do 200*284mm, 2 boi sina I bela
20 * 100,00 den +18% ddv

* Ponudata ne e delliva I vazi za prifakanje vo celost.
* ponudata Vazi za dostava na uredni vektorski pripremi. Dostavenite se IMAGE I ne se za upotreba za pecatenje.
* Plakanje: 100% avansno po pro-faktura dokolku imate firma ili vo gotovo.
* rok na izrabotka: 5-7 rabotni dena od priem na uplatata I uredno dostavenata priprema

Offline Nachevski

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Tetovo, Macedonia
 • Age: 35
 • Posts: 720
 • Activity:
  0%
 • Karma: 109
Одг: [нов избор] дизајн на маички
« Reply #16 on: July 31, 2013, 02:58:08 AM »
Se rasprasav niz Tetovo malce i najdov prijatel so printa maici i go prasav kako ide toa i eve sto mi odgovori:

Print na POLO maicka, so tekstilni uljani boi cenata e 380 den, boi na maickata ima kakvi sakame, velicini S, M, L, XL, XXL. Odrzuvanje na maickata na 40c, ako se pridrzuvate do ova ima izdrzlivost poveke od 300 perenja

eve eden SCR od mobilen sto mi prati kakvi se maickite:

[Login or Register]


Maicki obicni, istiot print, cenata e 250-280 den.

Pobarav da gi vidam maickite vo zivo, isto i printot, pa ke mi donese da vidam i ke pisam naknadno kakvi se i so sliki.
« Last Edit: July 31, 2013, 03:01:09 AM by Nachevski »

Radevski

 • Guest
Одг: [нов избор] дизајн на маички
« Reply #17 on: July 31, 2013, 10:13:54 AM »

[Login or Register]Хехехехеехеххехе

Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
Одг: [нов избор] дизајн на маички
« Reply #18 on: October 01, 2013, 08:27:20 AM »
ке ја освежам темата оти залади па ми текна на маици со кратки ракави

Вака изгледа иницијатива која нема подршка(не ја води работата до крај) од администрацијата


Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7548
 • Activity:
  2%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: [нов избор] дизајн на маички
« Reply #19 on: October 01, 2013, 10:47:00 AM »
@tomce тука требаше да се изјасните каде сакате да ги правиме... јас не можам да одлучам за сите вас останати. кажете каде сакате да ги печатиме и да одиме понатаму.

во моментов не сум во мкд и ќе ми биде проблем уплатата, но ќе се потрудам некако да го изведам тоа... за подигнувањето не е толку проблем, ќе ја земам нареден пат, но било убаво да ја имам кога ќе шетам по други аква-шопови или собири на акваристи.


Tags:
 

[предлог] маички на форумот

Started by p

Replies: 133
Views: 10493
Last post July 23, 2013, 02:51:15 PM
by p
[маички] листа на нарачка

Started by p

Replies: 24
Views: 3041
Last post July 24, 2013, 12:39:38 PM
by AFROMAN
Избор на dual-band рутер

Started by p

Replies: 3
Views: 1479
Last post September 29, 2017, 10:15:41 PM
by p
[избор] дизајн на маички - поништено!

Started by p

Replies: 11
Views: 1561
Last post July 23, 2013, 06:59:49 AM
by fis
MOVED: [нов избор] дизајн на маички

Started by p

Replies: 0
Views: 1075
Last post July 23, 2013, 05:59:31 AM
by p
Users Online Users Online (37)
Members Cacko1
Members Google (2)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal