collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Поздрав до сите членови на форумот.

Со акваристика сум уште од мали нозе, но од 2007год па наваму сам ја терам оваа зараза. Имам чувано се и свашта, моментално чувам дискуси.

Аквариумот е со димензии 85x40x50, 170l, во него имам 4 тиркис дискуси и нешто друга споредна риба. Знам дека е мал за толку дискуси но во моментов не можам да правам поголем аквариум така да го празнам од споредната риба со цел дискусите да имаат поголем простор. Од растенија немам многу, само Vallisneria gigantea еден корен и амазонка исто така еден корен со цел за понатамошно затревување.

Од опрема користам надворешен стаклен филте 30l со две комори и глава која ја враќа водата на спротивната страна со 700l/h, 300w грејач со сензор, осветлување: неонка day-light 60cm, штедлива сијалица 40w и три реда диоди лента, пумпа за воздух RESUN со два излеза.

Слики ќе постирам покасно кога ќе најдам подобар апарат бидејки со мобилниов се катастрова.

Link

Author Topic: Представување panabrzi  (Read 1072 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline panabrzi

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Aug 2013
 • Location: Skopje
 • Age: 37
 • Posts: 133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Представување panabrzi
« on: August 25, 2013, 12:25:00 AM »
Поздрав до сите членови на форумот.

Со акваристика сум уште од мали нозе, но од 2007год па наваму сам ја терам оваа зараза. Имам чувано се и свашта, моментално чувам дискуси.

Аквариумот е со димензии 85x40x50, 170l, во него имам 4 тиркис дискуси и нешто друга споредна риба. Знам дека е мал за толку дискуси но во моментов не можам да правам поголем аквариум така да го празнам од споредната риба со цел дискусите да имаат поголем простор. Од растенија немам многу, само Vallisneria gigantea еден корен и амазонка исто така еден корен со цел за понатамошно затревување.

Од опрема користам надворешен стаклен филте 30l со две комори и глава која ја враќа водата на спротивната страна со 700l/h, 300w грејач со сензор, осветлување: неонка day-light 60cm, штедлива сијалица 40w и три реда диоди лента, пумпа за воздух RESUN со два излеза.

Слики ќе постирам покасно кога ќе најдам подобар апарат бидејки со мобилниов се катастрова.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Представување panabrzi
« Reply #1 on: August 25, 2013, 12:30:55 AM »
уште еднаш  56805

се надевам дека ќе се снајдеш со некој апарат... инаку „амазонката“ како што ја нарече... дали е [Login or Register]5805  :happy:

Offline panabrzi

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Aug 2013
 • Location: Skopje
 • Age: 37
 • Posts: 133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Одг: Представување panabrzi
« Reply #2 on: August 25, 2013, 05:56:09 AM »
Најверојатно ќе да е таа!  :D Наоѓам апарат и ставам слики! :D

Offline mitrevski

 • Banned
 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jun 2013
 • Location: skopje makedonija
 • Age: 24
 • Posts: 87
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Одг: Представување panabrzi
« Reply #3 on: October 27, 2013, 06:36:43 AM »
panabrzi pozdrav i od mene. a za amazonkata 560855

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Представување panabrzi
« Reply #4 on: October 27, 2013, 06:38:02 AM »
 :icon_scratch:

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
Одг: Представување panabrzi
« Reply #5 on: October 27, 2013, 07:57:48 AM »
poslednive dva posta se od druga tema ;)
panabrzi cekame sliki od tvojot aq.  :icon_thumright:

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Представување panabrzi
« Reply #6 on: October 27, 2013, 08:25:10 AM »
@mitrevski па барем да му ја доделеше кармата.  aha
http://forum.mkreef.com/index.php?topic=6807.msg150631#msg150631

а за „амазонката“ немам коментари... дискутирано е веќе милион пати за неа и те молам не пишувај непотребно... темава ја има отворено друг член и не е во ред некој муабет од друга тема да се префрли во оваа.

темава ќе биде исчистена од сите непотребни постови!


Tags:
 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal