collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Сакам да чувам malawi ciklidi но аквариумот некако ми е мал (60литри) дали може да се чуваат овие риби у 60 литарски аквариум и колку риби?

Link

Author Topic: prasanje za africki-malawi ciklidi  (Read 813 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline StefanPatriot

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Veles
 • Age: 28
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
prasanje za africki-malawi ciklidi
« on: October 16, 2013, 02:26:16 AM »
Сакам да чувам malawi ciklidi но аквариумот некако ми е мал (60литри) дали може да се чуваат овие риби у 60 литарски аквариум и колку риби?

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 38
 • Posts: 1765
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Одг: prasanje za africki-malawi ciklidi
« Reply #1 on: October 16, 2013, 02:47:13 AM »
Nemozes vo 60 litra da cuvas malawi ciklidi.
Comming soon :)

Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
prasanje za africki-malawi ciklidi
« Reply #2 on: October 16, 2013, 03:08:28 AM »
I jas ne ti preporacuvam da cuvas malavci vo 60 litri akvarium.Premnogu e mal za niv.


Sent from my iPhone using Tapatalk
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline VercinGor

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Sep 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 577
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Одг: prasanje za africki-malawi ciklidi
« Reply #3 on: October 16, 2013, 04:06:23 AM »
Можеш .. една :)
"Est Sularus oth Mithas" - "My Honour is my life"

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: prasanje za africki-malawi ciklidi
« Reply #4 on: October 16, 2013, 04:47:49 AM »
или повеќе малечки...  5805

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: prasanje za africki-malawi ciklidi
« Reply #5 on: October 16, 2013, 04:55:05 AM »
 Ama e idealna golemina za Tanganjika skolkasi.

Offline VercinGor

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Sep 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 577
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Одг: prasanje za africki-malawi ciklidi
« Reply #6 on: October 16, 2013, 04:56:13 AM »
Ama e idealna golemina za Tanganjika skolkasi.

+1 на ова .. ама ако не е ептен тесен, висок .. и ако најдеш од школкашите негде ..
"Est Sularus oth Mithas" - "My Honour is my life"

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: prasanje za africki-malawi ciklidi
« Reply #7 on: October 16, 2013, 04:59:35 AM »
сигурно некој член на форумов има и школкаши...   5805

Offline StefanPatriot

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Veles
 • Age: 28
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Одг: prasanje za africki-malawi ciklidi
« Reply #8 on: October 16, 2013, 11:06:46 AM »
Епа тогаш давајте предлози какви риби може да чувам у 60л бидеќи карашите што ги имав ги продадов така ми стои аквариумот.... Сакам риби што вреди да се чуваат, риби што се убави за око...

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Одг: prasanje za africki-malawi ciklidi
« Reply #9 on: October 16, 2013, 11:13:27 AM »
Еве неколку предлози од мене: кардинал, rummy nose, серпи, наностомуси, емперор. пингвини други тетри.
Lose yourself in nature and find peace.

Offline StefanPatriot

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Veles
 • Age: 28
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Одг: prasanje za africki-malawi ciklidi
« Reply #10 on: October 16, 2013, 12:27:30 PM »
Ama e idealna golemina za Tanganjika skolkasi.
mozes li da stavis slika da vidam kako izgledaat

Offline VercinGor

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Sep 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 577
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Одг: prasanje za africki-malawi ciklidi
« Reply #11 on: October 16, 2013, 12:37:50 PM »
еве ти од моето аквариумче линк .. може не се толку колоритни како малавците .. ама имаат карактер и пол. Имаше мислам Ивица баш видео како се сипа едно од неговите по цревото дур менува вода. Имаш исто повеќе колорации и типови различни од мојве.

http://forum.mkreef.com/index.php?topic=6583.0

[Login or Register]
"Est Sularus oth Mithas" - "My Honour is my life"

Offline sick boy

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Oct 2011
 • Location: Skopje-Butel 2
 • Age: 44
 • Posts: 525
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
  • http://s13.postimage.org/6ibpny35x/demasoni72copy.png
Одг: prasanje za africki-malawi ciklidi
« Reply #12 on: October 16, 2013, 12:42:06 PM »
eve ti link  [Login or Register]
Computergames don't affect kids. I mean if Pacman affected our
generation as kids, we'd all run around in darkened rooms eating pills
and listening to repetitive music...
[Login or Register]

Offline StefanPatriot

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Veles
 • Age: 28
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Одг: prasanje za africki-malawi ciklidi
« Reply #13 on: October 16, 2013, 12:48:05 PM »
kade mozam da gi najdam posto u veles gi nema

Offline VercinGor

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Sep 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 577
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Одг: prasanje za africki-malawi ciklidi
« Reply #14 on: October 16, 2013, 12:57:16 PM »
kade mozam da gi najdam posto u veles gi nema

  е тоа е потешкиот дел .. кај нас малце потешко .. имаше кај Мики едно време полн аквариум бравис(или мулти), ама не знам дали има сеуште останато. Види може некој ќе те исконтактира ако има ..  :dontknow:
"Est Sularus oth Mithas" - "My Honour is my life"

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
Одг: prasanje za africki-malawi ciklidi
« Reply #15 on: October 16, 2013, 01:19:45 PM »
eve ti eden link za da vidis odprilika kako treba da izgleda tanjganjika aq.(+ nekoi od zitelite )
« Last Edit: October 16, 2013, 01:25:32 PM by Cvijo »

Offline StefanPatriot

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Veles
 • Age: 28
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Одг: prasanje za africki-malawi ciklidi
« Reply #16 on: October 16, 2013, 02:05:39 PM »
zar samo taa boja se   :(

Offline VercinGor

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Sep 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 577
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Одг: prasanje za africki-malawi ciklidi
« Reply #17 on: October 16, 2013, 02:22:17 PM »
ти кажав карактерот е сепак главна одлика  (според мене) што ги истакнува рипкиве .. и начин на понашање со школките.
Според тоа дека се кријат/камуфлажираат во школки друга боја пример како изразитите на Малавците не би вршела баш работа со нивната камуфлажа  :D
Прашање на вкус сепак .. и покрај тоа што се по кафени нијанси .. имаат (скоро сите) некој дречливи шарки што на слика може и не се приметува баш.
"Est Sularus oth Mithas" - "My Honour is my life"

Tags:
 

prasanje za ancitrusi

Started by grujo

Replies: 28
Views: 1434
Last post November 18, 2013, 01:13:37 PM
by filip_cc
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal