collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Sreken rodenden by p
[Today at 04:32:21 AM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 08:43:58 PM]


'A Tribute To...' Prv blackwater [emoji4] by Ivanov Mitko
[May 19, 2020, 07:26:33 AM]


Мрест на Бета Борци by p
[May 18, 2020, 10:08:50 PM]


Offtopic: PROaqua_The_King_Symphysodon by p
[May 01, 2020, 11:11:24 AM]


PROaqua_The_King_Symphysodon by DimitarJ
[April 23, 2020, 10:27:37 PM]


REEF-ot na Viktor by DimitarJ
[April 20, 2020, 10:09:45 PM]

The first post content
Ете неиздржа  :embarrass:Дискусите се во привремено живеалиште (голема благодарност до Кире @sick boy што ми излезе во пресрет и ми обезбеди аквариум "на неодредено време"  :icon_thumright:) поради проблеми со мојот нов аквариум ама и тоа набрзо ќе се реши (се надевам  :embarrass:). Дискусите многу ме бендисаа и решив да ги земам и покрај сите проблеми со аквариумот. Сите останати риби (плус два нови члена Ancistrus L181 (или L183) се префрлени во карантинскиот аквариум така да им е комотно на сите.

Овде ќе продолжам со слики од рибите (ако дозволат модераторите) па кога ќе биде готов аквариумот ќе отворам нова тема.

Ако имате прашања, пукајте.

Link

Author Topic: Неиздржа срце јуначко  (Read 3830 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vsutarov

 • Guest
Re: Неиздржа срце јуначко
« Reply #20 on: October 17, 2013, 02:02:15 PM »
Ubavi diskusi i ubavi sliki,bravo.

Sent from my PAP4500TDUO using Tapatalk 2


Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 7371
 • Activity:
  4%
 • Country: 00
 • Karma: 160
  • LID
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #21 on: October 18, 2013, 02:05:26 AM »
Тиркизиве ми праат мерак

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 43
 • Posts: 606
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #22 on: October 19, 2013, 09:11:03 AM »
Еден кус апдејт, сега за сега сите риби се ОК, сите дишат нормално, темен измет и што ме изненадува јадат се што им дадов, срце, шкампи, смрзната храна, сува тетра дискус, тетра дискус ред и тропикал астаколор (лисната). Проблем е тоа што многу плашливи со вклучено светло (само 10 вати лед и кренато високо над аквариумот), чим е изгаснато како други риби се. Се надевам дека брзо ќе се прилагодат.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 42
 • Posts: 7397
 • Activity:
  45%
 • Country: mk
 • Karma: 90
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #23 on: October 19, 2013, 10:31:49 AM »
рибите се топ, ти си во топ форма за нов предизвик, ние тука сите очекуваме интересни новитети...  happyy

има ли нешто подобро од тоа!? jea

Offline Filip-che

 • Banned
 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 408
 • Activity:
  0%
 • Karma: 36
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #24 on: October 21, 2013, 01:57:10 PM »
Пеце, до каде е работава со рибите? Пушти некоја фотка макар и од гол акв.  освежи не малку со инфо. Љубопитни сме  :happy:.

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 53
 • Posts: 1128
 • Activity:
  0%
 • Karma: 61
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #25 on: October 21, 2013, 02:33:37 PM »
ajde otvaraj nova tema ;) do kaj e noviot aq. i poleka prefrlaj gi lepotanive !

Offline grujo

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Ohrid, Macedonia
 • Age: 32
 • Posts: 865
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #26 on: October 21, 2013, 04:01:54 PM »
diskusite se preubavi da se zdravi i zivi  :icon_thumright:
nesto so povekje me interesira se ancitrusite poso prv pat gleam nekoj od clenovite na forumov da gi imat ...
pa ako ne e tajna bi sakal da znam od kaj se kupeni i koja cena od prilika odat
pozzz

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 42
 • Posts: 7397
 • Activity:
  45%
 • Country: mk
 • Karma: 90
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #27 on: October 22, 2013, 12:15:03 AM »
@fis на оваа страна немаш ниту една слика... стави уште некоја... да не е празна...  :embarrass:

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 43
 • Posts: 606
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #28 on: October 24, 2013, 11:57:57 AM »
Еве некоја слика да не ме карате  :embarrass: , уште се прилагодуваме  :embarrass:

и две од анциструсите (првата е од нов вид, пеги во вид на срце  :D )
Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11251
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #29 on: October 24, 2013, 12:18:52 PM »
 Fis dodeka si slikal racete ti se tresele od ljubov zatoa vo vid na srce izlegle damkite.Ribite se prekrasni.Pak ne ni kaza kade gi nabavi ancistrusite?

Offline Filip-che

 • Banned
 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 408
 • Activity:
  0%
 • Karma: 36
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #30 on: October 24, 2013, 12:19:06 PM »
Македонсконо сонце е најубаво сега за сега - чиста   desetka.
 За другиве ке треба изгледа уште време дур да добиат бои. Ако јадат редовно,другото се ке си дојде на место.


Анциструсиве се стварно ретки кај нас. супер се desetka.од каде ги набави?

vsutarov

 • Guest
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #31 on: October 24, 2013, 12:28:45 PM »
Ubavi diskusi ,kako bebenca se :) I slikite se odlicni.

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 43
 • Posts: 606
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #32 on: October 24, 2013, 12:34:42 PM »
Fis dodeka si slikal racete ti se tresele od ljubov zatoa vo vid na srce izlegle damkite.Ribite se prekrasni.Pak ne ni kaza kade gi nabavi ancistrusite?

Не ми се тресеа мене рацете туку анциструсот беше занесен по краставицата и беше малку немирен  :D

Македонсконо сонце е најубаво сега за сега - чиста   desetka.
 За другиве ке треба изгледа уште време дур да добиат бои. Ако јадат редовно,другото се ке си дојде на место.

Анциструсиве се стварно ретки кај нас. супер се desetka.од каде ги набави?

Си имаат боја ама со ледов некако тешко ми оди, башка и на нив не им одговара  :embarrass: , ама ќе се навикнат

сте запнале за анциструсите изгледа сакате да ме бануваат  :D, ми ги даде еден пријател а ги има xxxxx од xxxxxx
« Last Edit: October 24, 2013, 12:38:39 PM by ivica74sk »

Offline Filip-che

 • Banned
 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 408
 • Activity:
  0%
 • Karma: 36
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #33 on: October 24, 2013, 12:35:42 PM »
Фис,до кај си со аквариумот,кога ке биде вселив, да се рашират малце лепотаниве?
Им требаат и заклони треви и други глупости унутра за да се осекаат што посигурни и овде и  во големиот акв.Така мислам дека побргу ке се опуштат.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Posts: 11251
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #34 on: October 24, 2013, 12:39:08 PM »
 boske Ban nikako ama cenzura mora.

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 43
 • Posts: 606
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #35 on: October 24, 2013, 12:44:54 PM »
Фис,до кај си со аквариумот,кога ке биде вселив, да се рашират малце лепотаниве?
Им требаат и заклони треви и други глупости унутра за да се осекаат што посигурни и овде и  во големиот акв.Така мислам дека побргу ке се опуштат.

до нигде, пукнав више, неверувам дека ќе биде уште три недели  basd  :'(

boske Ban nikako ama cenzura mora.

епа си го бараше сега шо да ти правам  :icon_scratch:  blee

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 43
 • Posts: 606
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #36 on: October 24, 2013, 12:52:45 PM »
ох забораив да пишам, денес попладне стаив Ceratophyllum demersum да плута (кога недавате друго почнав да ставам растенија од бара  :laugh: ), скоро пола аквариум го покрива и одма се приметува разлика во однесувањето

Offline Filip-che

 • Banned
 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 408
 • Activity:
  0%
 • Karma: 36
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #37 on: October 24, 2013, 01:17:30 PM »
ох забораив да пишам, денес попладне стаив Ceratophyllum demersum да плута (кога недавате друго почнав да ставам растенија од бара  :laugh: ), скоро пола аквариум го покрива и одма се приметува разлика во однесувањето

Ете така, одма е подруго нели  :icon_thumright:Знам како ти е со  чекањево,те убива .Ама стрпи се уште малце  ке биде. Диши длабоко  :laugh:
 

Offline Filip-che

 • Banned
 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 408
 • Activity:
  0%
 • Karma: 36
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #38 on: October 24, 2013, 01:37:28 PM »
Ајде уште ова Пеце и не замарам више со темава  :laugh:  (Ваљда)
Која димензија се анциструсиве?

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 43
 • Posts: 606
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: Неиздржа срце јуначко
« Reply #39 on: October 24, 2013, 01:43:30 PM »
Ајде уште ова Пеце и не замарам више со темава  :laugh:  (Ваљда)
Која димензија се анциструсиве?

меѓу 4 и 5 см (да неречам 4 1/2  :D )

Tags:
 

Users Online Users Online (25)
Members Google (3)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal