collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Sexy Womans from your city for night by Uran
[Today at 04:03:41 AM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Еве неколку макро фотографии и едно видео сликани (снимани) со iPhone 5 и Olloclip Macro Lens.
Link

Author Topic: Макро фотографии - Red Cherry Shrimps & Trumpet Snails  (Read 2534 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 48
 • Posts: 590
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Еве неколку макро фотографии и едно видео сликани (снимани) со iPhone 5 и Olloclip Macro Lens.« Last Edit: November 04, 2013, 12:59:44 AM by AFROMAN »

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 33
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Одг: Макро фотографии - Red Cherry Shrimps & Trumpet Snails
« Reply #1 on: November 03, 2013, 10:56:57 AM »
Прекрасно  560855
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline Ban4o

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: May 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 29
 • Posts: 240
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Одг: Макро фотографии - Red Cherry Shrimps & Trumpet Snails
« Reply #2 on: November 03, 2013, 11:05:52 AM »
сликиве се како со профи апарат  applause
 3dclin

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Макро фотографии - Red Cherry Shrimps & Trumpet Snails
« Reply #3 on: November 03, 2013, 11:49:43 AM »
 560855 si im napravil tomografija. :D

Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
Макро фотографии - Red Cherry Shrimps & Trumpet Snails
« Reply #4 on: November 03, 2013, 12:03:48 PM »
Страшни фотографии другар ! Браво :)


Sent from my iPhone using [Login or Register]
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Одг: Макро фотографии - Red Cherry Shrimps & Trumpet Snails
« Reply #5 on: November 03, 2013, 02:05:09 PM »
Fenomenalno!
 560855

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 46
 • Posts: 7549
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Макро фотографии - Red Cherry Shrimps & Trumpet Snails
« Reply #6 on: November 03, 2013, 10:02:43 PM »
прекрасни фотографии... профи фото-сесија!  :icon_thumright:

 560855

Offline goch

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 35
 • Posts: 1352
 • Activity:
  0%
 • Karma: 108
Одг: Макро фотографии - Red Cherry Shrimps & Trumpet Snails
« Reply #7 on: November 03, 2013, 10:41:58 PM »
Браво, супер фотки, изненадува ајфонов...
Goran Manevski

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Одг: Макро фотографии - Red Cherry Shrimps & Trumpet Snails
« Reply #8 on: November 03, 2013, 10:44:42 PM »
Super fotki

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 48
 • Posts: 590
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: Макро фотографии - Red Cherry Shrimps & Trumpet Snails
« Reply #9 on: November 04, 2013, 12:20:50 AM »
 55655 дечки, мило ми е што ви се допаѓаат (има една дупла  :embarrass: , може да се тргне)

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 48
 • Posts: 590
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: Макро фотографии - Red Cherry Shrimps & Trumpet Snails
« Reply #10 on: November 04, 2013, 02:35:17 AM »
Еве неколку од денес, малку поматни пошто цело време се движеа  :embarrass: , видеото морав да го снимам во portrait ориентација (така налагаше ситуацијата  :embarrass:)
Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 48
 • Posts: 590
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: Макро фотографии - Red Cherry Shrimps & Trumpet Snails
« Reply #11 on: November 04, 2013, 12:34:22 PM »
Супер се сликиве Фис . 560855 . Него ме насмеа со муабетов дека полжавиве ти бегале од фокус па не си можел да ги фатиш  :laugh: . А тек САЕ да пробаш пример у макро да го ловиш  :laugh:.

П.С.  Што е тоа активниот јаглен или тресет во стаклен конус ??? :icon_scratch:

Кога сликаш или снимаш со макро леќа на растојание од 5 цм и полжавите се брзи  :laugh:

а тоа црното во стаклен конус е .... термометар   :laugh:

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 48
 • Posts: 590
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: Макро фотографии - Red Cherry Shrimps & Trumpet Snails
« Reply #12 on: November 22, 2013, 08:16:52 AM »
Еве неколку штракнати со iPhone 5s & Olloclip Macro леќа

Baby Red Cherry Shrimp, малку е лоша сликата ама тоа е најдобро што можеввозрасен примерокTrumpet Snail "со приколка"  :Dи две од Corydoras aeneus
vsutarov

 • Guest
Одг: Макро фотографии - Red Cherry Shrimps & Trumpet Snails
« Reply #13 on: November 22, 2013, 01:32:58 PM »
Slikava so coridoras-ov da ne kazese,ke pomislev nekoe somce deka e. :D
Bravo za slikite,super se.

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Одг: Макро фотографии - Red Cherry Shrimps & Trumpet Snails
« Reply #14 on: November 22, 2013, 02:43:42 PM »
 photo2 Bravo

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 46
 • Posts: 7549
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Макро фотографии - Red Cherry Shrimps & Trumpet Snails
« Reply #15 on: November 22, 2013, 09:36:17 PM »
јако!

 560855

Offline grujo

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Ohrid, Macedonia
 • Age: 36
 • Posts: 862
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Одг: Макро фотографии - Red Cherry Shrimps & Trumpet Snails
« Reply #16 on: November 23, 2013, 09:28:45 AM »
prejaki sliki fis  560855

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: Макро фотографии - Red Cherry Shrimps & Trumpet Snails
« Reply #17 on: November 23, 2013, 12:08:08 PM »
 desetka desetka desetka Fantasticni sliki.

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 48
 • Posts: 590
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: Макро фотографии - Red Cherry Shrimps & Trumpet Snails
« Reply #18 on: November 24, 2013, 01:11:25 PM »
Бебе Red Cherry ShrimpБебе Trumpet Snailи додека го сликав бебето дојде "упаднаЌ еден гостин

една убава возрасна Red Cherry Shrimp женкавозрасен Trumpet Snailи едно Slow Motion видео од возрасната Red Cherry Shrimp женка снимано со iPhone 5s и Olloclip Macro леќа (и сликите се сликани со iPhone 5s и Olloclip Macro леќа).


Tags:
 

Users Online Users Online (21)
Members Google (2)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal