collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
 10 000 postovi.Toa zvuci kako nekoj ljubilej.Koga vidov deka sum ja nadminal ovaa brojka pocnav so matematika.Pa dobro kolku vreme sum pominal jas na ovoj forum?Pocnav da se sekjavam na pocetokot,na eden Nenad koj rabotese vo eden akva shop koga pojdov da kupuvam nesto za ribite i me prasa dali clenuvam na forumi.Jas poln so prasalnici a toj vekje mi gi zapisuva iminjata na forumite.Cetiri ipol godini.
 Kako da bese vcera.Se povrzav na toa sto se vikase forum i eden nov svet blesna pred mene.Ne sum sam,si pomisliv.Imalo i drugi lugje koi uzivaat da napolnat sad so voda i da zjapaat so casovi vo nego.Sega vekje nikoj ne moze da me obvini deka boluvam od retka bolest a toa e odlicno soznanie.
 Cas po cas sekoj den se povekje vrema pominuvav vo virtueloto katce polno so istomislenici.Togas Mkreef bese mlad forum no vekje poln so entuzijasti koi go bea napolnile so sodrzini koi zedno gi vpivav.Go iscitav celiot.Onie temi koi mi bea interesni,duri i po nekolkupati.Pocnav i jas da pisuvam.Malce pa potoa se povekje i povekje.Topliot priem, humorot i pozitivnata atmosfera, druzbite, sredbite, seto toa bese eden prekrasen svet vo koj sto posakuvav da donesam sto povekje lugje sto gi sakam i so koi sakam seto toa da go podelam..Nesebicno im go preporacuvav forumot na site koi sto mislev deka ke im bide interesen.Sekoj den dobredojde na nekoj nov clen od drugata strana cii sto siroko okokoreni oci vo monitorot prosto mozea da se pocuvstvuvaat.
 Tivko kako toplina od ogan  vo ladna zimska nokj forumot se vovlece vo moeto srce i stana moe sekojdnevie.Spienjeto bese najcesto onaa zrtva koja sto morase da se podnese za da se pomine sto povekje vreme na sakanoto mesto so prijatnoto drustvo.
 Neusetno kliznale cetiri ipol godini.Kako da bese vcera.Povtorno racunam.Ne ne ne!Nema mesto za matematika, tamu kade sto ima emocii.Site formuli i racionalnosti procenti i statistiki pagjaat vo voda koga ke sednam do kompjuterot i ke kliknam  na prvoto gore levo.Ve pozdravuvam pocituvam i sakam site sto ste bile i se uste ste del od ova nase cedo koe sto site zaedno go neguvame.Se nadevam deka zaedno ke mineme uste mnogu casovi denovi godini...

Link

Author Topic: Za edno prijatelstvo  (Read 2605 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivica74sk

  • Administrator
  • SeaWolf
  • *
  • Join Date: Apr 2009
  • Location: Skopje
  • Age: 49
  • Posts: 11195
  • Activity:
    0%
  • Karma: 377
Za edno prijatelstvo
« on: November 20, 2013, 11:57:22 AM »
 10 000 postovi.Toa zvuci kako nekoj ljubilej.Koga vidov deka sum ja nadminal ovaa brojka pocnav so matematika.Pa dobro kolku vreme sum pominal jas na ovoj forum?Pocnav da se sekjavam na pocetokot,na eden Nenad koj rabotese vo eden akva shop koga pojdov da kupuvam nesto za ribite i me prasa dali clenuvam na forumi.Jas poln so prasalnici a toj vekje mi gi zapisuva iminjata na forumite.Cetiri ipol godini.
 Kako da bese vcera.Se povrzav na toa sto se vikase forum i eden nov svet blesna pred mene.Ne sum sam,si pomisliv.Imalo i drugi lugje koi uzivaat da napolnat sad so voda i da zjapaat so casovi vo nego.Sega vekje nikoj ne moze da me obvini deka boluvam od retka bolest a toa e odlicno soznanie.
 Cas po cas sekoj den se povekje vrema pominuvav vo virtueloto katce polno so istomislenici.Togas Mkreef bese mlad forum no vekje poln so entuzijasti koi go bea napolnile so sodrzini koi zedno gi vpivav.Go iscitav celiot.Onie temi koi mi bea interesni,duri i po nekolkupati.Pocnav i jas da pisuvam.Malce pa potoa se povekje i povekje.Topliot priem, humorot i pozitivnata atmosfera, druzbite, sredbite, seto toa bese eden prekrasen svet vo koj sto posakuvav da donesam sto povekje lugje sto gi sakam i so koi sakam seto toa da go podelam..Nesebicno im go preporacuvav forumot na site koi sto mislev deka ke im bide interesen.Sekoj den dobredojde na nekoj nov clen od drugata strana cii sto siroko okokoreni oci vo monitorot prosto mozea da se pocuvstvuvaat.
 Tivko kako toplina od ogan  vo ladna zimska nokj forumot se vovlece vo moeto srce i stana moe sekojdnevie.Spienjeto bese najcesto onaa zrtva koja sto morase da se podnese za da se pomine sto povekje vreme na sakanoto mesto so prijatnoto drustvo.
 Neusetno kliznale cetiri ipol godini.Kako da bese vcera.Povtorno racunam.Ne ne ne!Nema mesto za matematika, tamu kade sto ima emocii.Site formuli i racionalnosti procenti i statistiki pagjaat vo voda koga ke sednam do kompjuterot i ke kliknam  na prvoto gore levo.Ve pozdravuvam pocituvam i sakam site sto ste bile i se uste ste del od ova nase cedo koe sto site zaedno go neguvame.Se nadevam deka zaedno ke mineme uste mnogu casovi denovi godini...

Offline VercinGor

  • Super clen
  • ****
  • Join Date: Sep 2011
  • Location: Skopje
  • Age: 40
  • Posts: 577
  • Activity:
    0%
  • Karma: 20
Одг: Za edno prijatelstvo
« Reply #1 on: November 20, 2013, 12:08:02 PM »
честито 10000 - ка!  :icon_thumright:
"Est Sularus oth Mithas" - "My Honour is my life"

Offline p

  • Administrator
  • SeaWolf
  • *
  • Join Date: Oct 2009
  • Location: Скопје
  • Age: 45
  • Posts: 7549
  • Activity:
    2%
  • Country: mk
  • Karma: 91
Одг: Za edno prijatelstvo
« Reply #2 on: November 20, 2013, 12:15:31 PM »
ту бре ивица... си направил 10.000 постови... делува многу старо, многу долго... но ако кај тебе се уште нема свежина за нови познанства и предизвици, не знам од кого друг да очекувам. само напред!  applause

секоја чест за трудот и потенцијалот кој го поседуваш за одржување на форумов... можеби малкумина знаат, но јас тоа сакам да го споделам со сите членови дека да се формира форум не е лесно и едноставно, а одржувањето е уште потешко бидејќи бара секојдневна одговорност. административната улога е сосема оправдана и за жал не постои некое место повеќе од тоа инаку и тоа ќе го освоеше...  :icon_thumright:

ивица, ти си тука постојано и МКРЕЕФ не би можел без тебе... исто како што и ти не можеш без него... таа љубов иако е виртуелна, сепак се чуствува.

ти посакувам многу здравје, среќа, успех во секој поглед...  :icon_thumright:

 560855

Offline DimitarJ

  • Administrator
  • SeaWolf
  • *
  • Join Date: Apr 2009
  • Location: Skopje
  • Age: 48
  • Posts: 7401
  • Activity:
    0%
  • Country: 00
  • Karma: 162
    • LID
Одг: Za edno prijatelstvo
« Reply #3 on: November 20, 2013, 12:18:50 PM »
Честито и нека ти се множат

Offline mocika

  • Banned
  • Mega clen
  • *****
  • Join Date: Apr 2011
  • Location: kumanovo
  • Age: 40
  • Posts: 1362
  • Activity:
    0%
  • Karma: 99
Одг: Za edno prijatelstvo
« Reply #4 on: November 20, 2013, 12:20:04 PM »
 applause Da stignes i do 10 000  karmi. Bez tebe  56048575 ne bi bil toa sto e denes. A mene me zaeba i toa mnogu :)

Offline ivica74sk

  • Administrator
  • SeaWolf
  • *
  • Join Date: Apr 2009
  • Location: Skopje
  • Age: 49
  • Posts: 11195
  • Activity:
    0%
  • Karma: 377
Одг: Za edno prijatelstvo
« Reply #5 on: November 20, 2013, 12:23:21 PM »
Abe ako barame krivec prvo e Nenad posto jas pred toa retko sednuvav na kompjuter a posle koga vekje vlegov sekoj si ima po malku vina. :D Zaebancija so domino efekt.

Offline sick boy

  • Super clen
  • ****
  • Join Date: Oct 2011
  • Location: Skopje-Butel 2
  • Age: 44
  • Posts: 525
  • Activity:
    0%
  • Karma: 42
    • http://s13.postimage.org/6ibpny35x/demasoni72copy.png
Одг: Za edno prijatelstvo
« Reply #6 on: November 20, 2013, 12:35:59 PM »
Cestito Ivica I da ti se mnozat I karmite I postovite a I lugeto sto si gi zaebal da se priklucat na ovoj forum .
A eve I jas da se prijavam deka sum od zaebanite :)
Computergames don't affect kids. I mean if Pacman affected our
generation as kids, we'd all run around in darkened rooms eating pills
and listening to repetitive music...
[Login or Register]

Offline Dj

  • Mega clen
  • *****
  • Join Date: Jun 2011
  • Location: Skopje
  • Age: 36
  • Posts: 1559
  • Activity:
    0%
  • Karma: 134
    • www.cichlids.mk
Za edno prijatelstvo
« Reply #7 on: November 20, 2013, 12:59:56 PM »
Chestititkii!Uste mnogu postovi i ubavi momenti da docekas :)


Sent from my iPhone using [Login or Register]
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline fis

  • Banned
  • Super clen
  • ****
  • Join Date: Jan 2013
  • Location: Скопје
  • Age: 47
  • Posts: 590
  • Activity:
    0%
  • Karma: 67
Одг: Za edno prijatelstvo
« Reply #8 on: November 20, 2013, 01:35:57 PM »
Честито Ивица, секој форум би посакал ваков администратор  :notworthy:

 560855 е малце  :icon_thumright:

Offline Ogi

  • Mega clen
  • *****
  • Join Date: Oct 2010
  • Location: Kumanovo
  • Age: 38
  • Posts: 1765
  • Activity:
    0%
  • Karma: 85
Одг: Za edno prijatelstvo
« Reply #9 on: November 20, 2013, 02:02:09 PM »
Cestito  desetka 000  :happy:
Comming soon :)

Offline Cvijo

  • Mega clen
  • *****
  • Join Date: Aug 2011
  • Location: Skopje
  • Age: 57
  • Posts: 1122
  • Activity:
    0%
  • Karma: 62
Одг: Za edno prijatelstvo
« Reply #10 on: November 20, 2013, 02:06:06 PM »
Svaka cast ! Pa da dodades uste nekoja nula  applause

Offline Aleksandar B

  • Global Moderator
  • SeaWolf
  • *
  • Join Date: Dec 2008
  • Location: Skopje
  • Age: 50
  • Posts: 4107
  • Activity:
    0%
  • Karma: 307
Одг: Za edno prijatelstvo
« Reply #11 on: November 20, 2013, 02:17:12 PM »
Ako ti izvadime prosek od 100 bukvi i interpunkciski znaci vo eden post, izleguva deka si ja "maltretiral" tastaturata MILION pati.
Ke te prijavime vo drustvo za zastita na tastaturi
 applause

Offline ivica74sk

  • Administrator
  • SeaWolf
  • *
  • Join Date: Apr 2009
  • Location: Skopje
  • Age: 49
  • Posts: 11195
  • Activity:
    0%
  • Karma: 377
Одг: Za edno prijatelstvo
« Reply #12 on: November 20, 2013, 02:19:46 PM »
Ako ti izvadime prosek od 100 bukvi i interpunkciski znaci vo eden post, izleguva deka si ja "maltretiral" tastaturata MILION pati.
Ke te prijavime vo drustvo za zastita na tastaturi
 applause
Pu da ne ja urocam istata mi e od vreminjata.Nakoja marka Genius.Zamisli prv pat i go vidov sega imeto a bas e na vidno mesto. :D

Offline Cvijo

  • Mega clen
  • *****
  • Join Date: Aug 2011
  • Location: Skopje
  • Age: 57
  • Posts: 1122
  • Activity:
    0%
  • Karma: 62
Одг: Za edno prijatelstvo
« Reply #13 on: November 20, 2013, 02:28:55 PM »
Cestito  desetka 000  :happy:
Ogi ,si ispustil nekoja nula  basd

Offline Ogi

  • Mega clen
  • *****
  • Join Date: Oct 2010
  • Location: Kumanovo
  • Age: 38
  • Posts: 1765
  • Activity:
    0%
  • Karma: 85
Одг: Za edno prijatelstvo
« Reply #14 on: November 20, 2013, 03:07:20 PM »
Cestito  desetka 000  :happy:
Ogi ,si ispustil nekoja nula  basd

Kako sum ispustil ??? :)  desetka 000 = 10 000  :headbang:
Comming soon :)

Offline Cvijo

  • Mega clen
  • *****
  • Join Date: Aug 2011
  • Location: Skopje
  • Age: 57
  • Posts: 1122
  • Activity:
    0%
  • Karma: 62
Одг: Za edno prijatelstvo
« Reply #15 on: November 20, 2013, 03:20:07 PM »
gledam od mobilen ;) ne mi ja pokazuva desetkata ,samo smajlito ,sega svativ koe si stavil  :icon_thumright:

vsutarov

  • Guest
Одг: Za edno prijatelstvo
« Reply #16 on: November 21, 2013, 04:04:33 AM »
Cestito.I ne se samo ovie postovi tuka, uste mnogu imas ti i na drugi forumi.Ako sve se sumira glava ke zaboli.
Kaj go spomna Nenad, go nemam videno odamna.Bas me potseti.

Offline Nachevski

  • Super clen
  • ****
  • Join Date: Jan 2011
  • Location: Tetovo, Macedonia
  • Age: 35
  • Posts: 720
  • Activity:
    0%
  • Karma: 109
Re: Za edno prijatelstvo
« Reply #17 on: November 21, 2013, 05:59:32 AM »
10K? Pfff nisto..  znaejki te Ivica, ispod 50-60.000 postovi ne ti priznavam :D

Mala sala, ti cestitam! Kako sto pisaa i pogore, da ne bese ti nemase mnogu clenovi da bideme na toa nivo na koe sme sega!

Eve voedno ja koristam i prilikava da ti se zablagodaram JAVNO za site postovi (od ovie 10K) koi bile nameneti licno za mene, za site soveti, iskustva, informacii, pozitivni i negativni kritiki koi si mi gi dal, a mi bile od golemo znacenje!!


Sent from my HTC One using Tapatalk 4


Offline Vlatko93

  • Junior clen
  • **
  • Join Date: May 2013
  • Location: skopje
  • Age: 31
  • Posts: 81
  • Activity:
    0%
  • Karma: 2
Одг: Za edno prijatelstvo
« Reply #18 on: November 21, 2013, 07:45:45 AM »
 560855

Offline Vlatkon

  • Mega clen
  • *****
  • Join Date: Dec 2010
  • Location: Negotino
  • Age: 35
  • Posts: 1116
  • Activity:
    0%
  • Karma: 49
Одг: Za edno prijatelstvo
« Reply #19 on: November 21, 2013, 10:36:36 AM »
Честита комшија!
 :notworthy:

Tags:
 

Users Online Users Online (47)
Members Google (4)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal