collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Никако да престанат проблемите  :dontknow: :@ :@ :@ Од вчера имав наумено да отидам до еден пријател да купам уште 2-3 скалари и неко е растение, но утрово станувам и кога што да видам пумпата не работи а вклучена у струја :@ (пумпата ја имав пред 2 недели направено ко спреј бар како што ми дадоа идеа некој од членовите на форумов ама цевката ја изведов над површината на водата и преку дупчињата од притисокот се создаваше кислород). Е сеа успеав да го отворам горното капаче од главата ама у натре запечатено мора да искршиш па да допреш дo електромоторчето па да видам дали е цркнато да го сменам или па да ја фрлам пумпата. Ако имал некој ваков проблем и ако направил нешто да ми помогне да пробам да ја направам.(Слаб сум со финансии затоа прашувам дали може да се направам :( )

Link

Author Topic: Проблем со потопна пумпа  (Read 1433 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline StefanPatriot

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Veles
 • Age: 28
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Проблем со потопна пумпа
« on: December 30, 2013, 09:12:21 AM »
Никако да престанат проблемите  :dontknow: :@ :@ :@ Од вчера имав наумено да отидам до еден пријател да купам уште 2-3 скалари и неко е растение, но утрово станувам и кога што да видам пумпата не работи а вклучена у струја :@ (пумпата ја имав пред 2 недели направено ко спреј бар како што ми дадоа идеа некој од членовите на форумов ама цевката ја изведов над површината на водата и преку дупчињата од притисокот се создаваше кислород). Е сеа успеав да го отворам горното капаче од главата ама у натре запечатено мора да искршиш па да допреш дo електромоторчето па да видам дали е цркнато да го сменам или па да ја фрлам пумпата. Ако имал некој ваков проблем и ако направил нешто да ми помогне да пробам да ја направам.(Слаб сум со финансии затоа прашувам дали може да се направам :( )

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Проблем со потопна пумпа
« Reply #1 on: December 30, 2013, 09:28:29 AM »
Tehnickata oprema obicno podlezi na garancija. Odnesi ja kaj shto si ja kupil i reshi go probkemot.

Offline StefanPatriot

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Veles
 • Age: 28
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Одг: Проблем со потопна пумпа
« Reply #2 on: January 03, 2014, 04:20:35 AM »
каоков филтер би ми препорачале да купам или да направам?

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Одг: Проблем со потопна пумпа
« Reply #3 on: January 03, 2014, 12:58:42 PM »
Izvadi go kapaceto od dolnata strana, tamu kaj sto se naoga perkata. Ukluci ja vo struja i vidi dali perkata vrti. Ako mrda pod dejstvo na magnetot, izvadi ja i iscistija za da moze da provrti. Ako ne mrda, crknat e elektro-magnetot . . . nema popravanje.

Offline StefanPatriot

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Veles
 • Age: 28
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Одг: Проблем со потопна пумпа
« Reply #4 on: January 03, 2014, 02:20:33 PM »
Цркната е. А и гаранција 2 месеци имало само, а јас 4 месеци ја имам  aha

Offline Dačo

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Feb 2012
 • Location: SKOPJE
 • Age: 47
 • Posts: 99
 • Activity:
  0%
 • Karma: 4
Одг: Проблем со потопна пумпа
« Reply #5 on: January 03, 2014, 02:29:16 PM »
IMAM ATMAN 500 L/H AKO SI ZAINTERESIRAN???

Offline StefanPatriot

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Veles
 • Age: 28
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Одг: Проблем со потопна пумпа
« Reply #6 on: January 03, 2014, 02:38:16 PM »
garancija davas li? :D

Offline Dačo

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Feb 2012
 • Location: SKOPJE
 • Age: 47
 • Posts: 99
 • Activity:
  0%
 • Karma: 4
Одг: Проблем со потопна пумпа
« Reply #7 on: January 03, 2014, 02:39:57 PM »
kolku sakas?

Offline StefanPatriot

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Veles
 • Age: 28
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Одг: Проблем со потопна пумпа
« Reply #8 on: January 03, 2014, 02:48:29 PM »
u poraki

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Одг: Проблем со потопна пумпа
« Reply #9 on: January 04, 2014, 06:53:37 AM »
Цркната е. А и гаранција 2 месеци имало само, а јас 4 месеци ја имам  aha

Prv pat slusham za 2 meseci garancija. Od kade ja kupi i koj brend e. Da zanaeme da ne kupuvame vo idnina!

Offline StefanPatriot

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Veles
 • Age: 28
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Одг: Проблем со потопна пумпа
« Reply #10 on: January 04, 2014, 08:06:05 AM »
RS Electrical купена е од продавница за риболовна опрема Пракиц.

Tags:
 

Проблем со неонки

Started by ibrakadabra

Replies: 16
Views: 1630
Last post January 26, 2010, 03:50:21 AM
by p
Hygrophila corymbosa проблем со избушени листови

Started by GoranX

Replies: 4
Views: 1441
Last post May 04, 2009, 06:23:29 AM
by GoranX
проблем со сае!

Started by goch

Replies: 15
Views: 1776
Last post October 14, 2009, 02:04:57 PM
by goch
Проблем со некакви црви

Started by GoranX

Replies: 14
Views: 1235
Last post January 08, 2010, 01:52:51 PM
by Uran
проблем со барбус

Started by tomce

Replies: 7
Views: 1215
Last post January 19, 2011, 02:31:11 AM
by DimitarJ
Users Online Users Online (17)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal