collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Today at 12:49:37 AM]


580 Литри by p
[Yesterday at 01:54:01 PM]


Sreken rodenden by p
[December 12, 2019, 06:54:35 PM]


200l posle 4 meseci by p
[November 27, 2019, 12:51:11 AM]


Dzungla 370l ACIDO by Aleksandar Ilievski
[November 19, 2019, 01:02:22 PM]


NANO SHRIMP ACIDO 2019 by Aleksandar Ilievski
[November 14, 2019, 07:23:08 AM]


"The Farewell" by biguran2
[November 06, 2019, 11:33:14 PM]


Акваристика во МК (2019) by p
[October 21, 2019, 01:25:10 AM]


la niña by DimitarJ
[October 21, 2019, 12:47:03 AM]


Нов 350л аквариум by marjanmic
[October 21, 2019, 12:23:14 AM]

The first post content
Еве еден рецепт кој го користам јас за квалитетна храна за ракчиња:
70г спанаќ
70г грашок
1г црвен мелен пипер (благ)
15г спирулина
Состојките се блендираат, треба да се добие некоја си кашеста конзистенција. По потреба може да се додаде вода. Смесата во тенок слој се става на хартија за печење и се остава да се суши.

Link

Author Topic: DIY храна за ракчиња  (Read 932 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline decobt

 • Forum Moderator
 • Super clen
 • *
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 28
 • Posts: 908
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
DIY храна за ракчиња
« on: January 05, 2014, 07:10:37 AM »
Еве еден рецепт кој го користам јас за квалитетна храна за ракчиња:
70г спанаќ
70г грашок
1г црвен мелен пипер (благ)
15г спирулина
Состојките се блендираат, треба да се добие некоја си кашеста конзистенција. По потреба може да се додаде вода. Смесата во тенок слој се става на хартија за печење и се остава да се суши.
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline majakashi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1271
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Одг: DIY храна за ракчиња
« Reply #1 on: January 06, 2014, 06:56:04 AM »
 560855 ke ja probam  :icon_thumright:

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 43
 • Posts: 606
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Одг: DIY храна за ракчиња
« Reply #2 on: January 06, 2014, 07:48:26 AM »
560855 ke ja probam  :icon_thumright:

Немој Горјан, не е за тебе, за ракчиња е!  :D

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 45
 • Featured
 • Posts: 4104
 • Activity:
  1%
 • Karma: 307
Одг: DIY храна за ракчиња
« Reply #3 on: January 06, 2014, 10:21:46 AM »
 boske boske

Offline majakashi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1271
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Одг: DIY храна за ракчиња
« Reply #4 on: January 07, 2014, 05:35:48 AM »
 boske  boske whats not to like ?! grasok; spanakj mmmmm DDD

Offline decobt

 • Forum Moderator
 • Super clen
 • *
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 28
 • Posts: 908
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Одг: DIY храна за ракчиња
« Reply #5 on: January 07, 2014, 05:43:43 AM »
Можиш да пробаш на сабајле како корнфлекс  emot15  offtpc
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Tags:
 

Users Online Users Online (29)
Members Google (3)