collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:42:34 PM]


Среќна нова 2023 година by NO CARRIER
[January 01, 2023, 02:21:54 AM]


Нов Почеток by NO CARRIER
[November 05, 2022, 12:28:54 AM]


Продажба на аквариуми by p
[October 17, 2022, 05:39:07 AM]

The first post content
Нешто ново за 2014 година  happyy Приказната одеше вака... 80х80х72 (ДхШхВ)

   

Наредните денови ќе се спрема аквариумот (77х77х40  ДхШхВ).   55655

Link

Author Topic: Мое DIY постолје за аквариум 2 + се комплет  (Read 8150 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 31
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Нешто ново за 2014 година  happyy Приказната одеше вака... 80х80х72 (ДхШхВ)

   

Наредните денови ќе се спрема аквариумот (77х77х40  ДхШхВ).   55655
« Last Edit: January 19, 2014, 03:24:08 AM by decobt »
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 56
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
 560855

vsutarov

 • Guest
Golem propust,sarkite na vratata se nadvoresno.Drugo e ok,da vidime samo finalniot izgled.

Sent from my PAP4500TDUO using Tapatalk 2


Offline Fisherman

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Nov 2013
 • Location: Skopje
 • Age: 51
 • Posts: 34
 • Activity:
  0%
 • Karma: 11
 560855

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 56
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
So napravi be batka, ova drzi 3 tona :)


 560855
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
 560855 Kako li samo ja osmisli noseckava konstrukcija?

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 31
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Golem propust,sarkite na vratata se nadvoresno.Drugo e ok,da vidime samo finalniot izgled.

Sent from my PAP4500TDUO using Tapatalk 2


Намерно ми е така изработено  :icon_thumright:

So napravi be batka, ova drzi 3 tona :)


 560855
Држи и многу повеќе  :headbang:


 55655 на сите
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 46
 • Posts: 590
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
 560855 decobt , ова е Америчко постоље  :D (они практикуваат дрво). И јас сакав да го праам од дрво ама неуспеав да најдам добра граѓа и да се договорам со "нашиве мајстори". Која димензија се "гредите" и цена ако не е  проблем?

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 31
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
560855 decobt , ова е Америчко постоље  :D (они практикуваат дрво). И јас сакав да го праам од дрво ама неуспеав да најдам добра граѓа и да се договорам со "нашиве мајстори". Која димензија се "гредите" и цена ако не е  проблем?
Ступчињата се 7х4 см, вкупна должина 19 метри дрво, 1100 денари
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline zlatko32

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Sep 2010
 • Location: skopje
 • Age: 45
 • Posts: 1584
 • Activity:
  0%
 • Karma: 65
 desetka za proektov imam samo edna golema zabeleska za sarkite barem denes ima kakvi sakas inace no coment

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 31
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Мое DIY постолје за аквариум 2 + се комплет
« Reply #10 on: January 15, 2014, 04:06:51 AM »
Океј, само вакви најдов, можи да ги сменам ако најдам поинакви, поукрасни.  55655
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 31
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Мое DIY постолје за аквариум 2 + се комплет
« Reply #11 on: January 17, 2014, 04:43:44 AM »
Еве го и аквариумот штотуку залепен, ќе добие и појачувања горе.

Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline zlatko32

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Sep 2010
 • Location: skopje
 • Age: 45
 • Posts: 1584
 • Activity:
  0%
 • Karma: 65
Re: Мое DIY постолје за аквариум 2 + се комплет
« Reply #12 on: January 17, 2014, 04:50:51 AM »
Ete zasto tolku mnogu poprecni gredi ova golemo korito ke bide jas bi stavil i dole i gore vo ramka pojacuvanje po 6sm siroki inace pozdrav

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 1765
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Re: Мое DIY постолје за аквариум 2 + се комплет
« Reply #13 on: January 17, 2014, 05:00:00 AM »
Deko, so kakvo staklo go rabotis ? Vaka po sliki 6ka mi izgleda ?  :embarrass:
Comming soon :)

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 56
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Мое DIY постолје за аквариум 2 + се комплет
« Reply #14 on: January 17, 2014, 05:01:01 AM »
i dolu obavezno
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Мое DIY постолје за аквариум 2 + се комплет
« Reply #15 on: January 17, 2014, 05:43:13 AM »
 Kocka do kocke kockica. :D Ova ke bide nesto ekstra se osekja uste od sega.Kazuvaj brzo dimenzii i debelina na staklo?

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 31
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Мое DIY постолје за аквариум 2 + се комплет
« Reply #16 on: January 17, 2014, 06:36:51 AM »
 55655, стаклото е 6мм, димензиите се 77х77х40, ќе има појачувања и горе и долу дефинитивно  :happy:
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline fis

 • Banned
 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2013
 • Location: Скопје
 • Age: 46
 • Posts: 590
 • Activity:
  0%
 • Karma: 67
Re: Мое DIY постолје за аквариум 2 + се комплет
« Reply #17 on: January 17, 2014, 06:39:23 AM »
видов горе димензии (77х77х40  ДхШхВ) така да за 40cm висина со 6ка стакло има safety фактор 4

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 31
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Мое DIY постолје за аквариум 2 + се комплет
« Reply #18 on: January 17, 2014, 06:41:53 AM »
Од 3.9 почнува Very safe за 6ка до 40цм висина, над тоа не се нафаќам со оваа дебелина и покрај тоа што еден стаклар низ муабет сакаше да ме убеди замислете со 6ка 65цм имал изработено аквариум  5805
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Мое DIY постолје за аквариум 2 + се комплет
« Reply #19 on: January 17, 2014, 06:57:27 AM »
 Moj sovet e sekogas vo bezbednosta da se vlozi malku povekje.Nema stedenje na toa.A i nema da zastedis nekoi golemi pari.Da si go pustel plus 10cm u visina i so 10ka ke bilo taman za postoljeto sto moze da izdrzi kukja.No i vaka ke bide interesen akvarium.

Tags:
 

DIY Аквариум

Started by newpain01

Replies: 18
Views: 1997
Last post October 07, 2009, 11:17:03 AM
by Bobi
Изработка на аквариум

Started by }|{opukc

Replies: 31
Views: 3857
Last post December 12, 2009, 02:18:45 AM
by ПРЧО
Изработка на аквариум по DIN стандарди

Started by Cimento

Replies: 40
Views: 4650
Last post April 14, 2010, 12:28:25 AM
by ADZI
Во припрема е нов аквариум

Started by ВлаткоЅвер

Replies: 117
Views: 8429
Last post June 16, 2010, 03:06:53 AM
by alian_tac
Генератор за струја за Аквариум (или за дома)

Started by GoranX

Replies: 20
Views: 3589
Last post November 08, 2017, 04:45:31 AM
by ivica74sk
Users Online Users Online (27)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal