collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Sexy Womans from your city for night by Uran
[June 14, 2024, 04:03:41 AM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Во аквариумот имав подлога од украсни каменчиња и послем многу сугестии решив да ја сменам со пеок и сега целата вода е матна ништо не се гледа во ак ebate beljata прашањето е дали ке се избистри водата или да презимам нешто благодарам
ps. Помина еден ден а водата уште не е оправена

Link

Author Topic: Помош  (Read 1495 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Stefanstip

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: May 2012
 • Location: Stip
 • Age: 35
 • Posts: 59
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Помош
« on: February 03, 2014, 03:51:43 AM »
Во аквариумот имав подлога од украсни каменчиња и послем многу сугестии решив да ја сменам со пеок и сега целата вода е матна ништо не се гледа во ак ebate beljata прашањето е дали ке се избистри водата или да презимам нешто благодарам
ps. Помина еден ден а водата уште не е оправена
. . .     . . . ..        ....         .
.             .           ....    ....     .....
. . .         .           ....     ....    .
                                       .

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Usa
 • Posts: 12155
 • Activity:
  1%
 • Karma: 469
  • Sexy Womans from your city for night
Одг: Помош
« Reply #1 on: February 03, 2014, 04:32:21 AM »
ke se sredi, ne se sekiraj, sigurno ne si ja izmil pesokta kako treba

Offline Stefanstip

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: May 2012
 • Location: Stip
 • Age: 35
 • Posts: 59
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Одг: Помош
« Reply #2 on: February 03, 2014, 04:33:55 AM »
ke se sredi, ne se sekiraj, sigurno ne si ja izmil pesokta kako treba
значи да почекам да не кревам паника  happyy благодарам многу
. . .     . . . ..        ....         .
.             .           ....    ....     .....
. . .         .           ....     ....    .
                                       .

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Usa
 • Posts: 12155
 • Activity:
  1%
 • Karma: 469
  • Sexy Womans from your city for night
Одг: Помош
« Reply #3 on: February 03, 2014, 04:39:57 AM »
dali voopsto ja izmi pesokta??  5805

Offline Stefanstip

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: May 2012
 • Location: Stip
 • Age: 35
 • Posts: 59
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Одг: Помош
« Reply #4 on: February 03, 2014, 04:44:00 AM »
dali voopsto ja izmi pesokta??  5805
Да да ја измив и со врела вода а помина еден ден уште е матма водата во ак Инаку ак е 66 л а имам атман ат 2219 ф фултер
. . .     . . . ..        ....         .
.             .           ....    ....     .....
. . .         .           ....     ....    .
                                       .

Offline Stefanstip

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: May 2012
 • Location: Stip
 • Age: 35
 • Posts: 59
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Одг: Помош
« Reply #5 on: February 03, 2014, 04:48:51 AM »
dali voopsto ja izmi pesokta??  5805
Да да ја измив и со врела вода а помина еден ден уште е матма водата во ак Инаку ак е 66 л а имам атман ат 2219 ф фултер
800 l cas
. . .     . . . ..        ....         .
.             .           ....    ....     .....
. . .         .           ....     ....    .
                                       .

Offline Stefanstip

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: May 2012
 • Location: Stip
 • Age: 35
 • Posts: 59
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Одг: Помош
« Reply #6 on: February 03, 2014, 11:23:37 AM »
 55655
Провери  каква песок си ставил да не испушта нешто што ке штети на долг рок. Земи малку од песокта  во филџан или чашка - исуши ја и сипи и ХЦЛ-Солна киселина од продавница. Ако кипе јако , песокта не е за во акв.

П.с Филц ватата е многу ефективна за собирање кал и крупен измет од акв. замотај го филтерот со филц и остави нека врти 24 часа или помалку , да собере се потоа извади го од акв .

Јас така правам кога пресадувам - генералка по акв . и кога има земја и измет на сите страни . Филцот за неколку саата Џам прави , и после го вадам - да не грди во акв.
55655 mnogu
. . .     . . . ..        ....         .
.             .           ....    ....     .....
. . .         .           ....     ....    .
                                       .

Offline majakashi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 1265
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Одг: Помош
« Reply #7 on: February 04, 2014, 03:15:14 AM »
П.с Филц ватата е многу ефективна за собирање кал и крупен измет од акв. замотај го филтерот со филц и остави нека врти 24 часа или помалку , да собере се потоа извади го од акв .

Јас така правам кога пресадувам - генералка по акв . и кога има земја и измет на сите страни . Филцот за неколку саата Џам прави , и после го вадам - да не грди во акв.
Jas istoto go pravam so siten sunger za tapaciranje... okolu filterot so lasticinja go obvitkuvam i pali vozi ... so 800l na cas za 30 min staklo ke go napravi.....

Offline Stefanstip

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: May 2012
 • Location: Stip
 • Age: 35
 • Posts: 59
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Одг: Помош
« Reply #8 on: February 04, 2014, 06:01:28 AM »
Sega se vrativ  od rabota I gledam DeKalb vodata she izbistrila  happyy
. . .     . . . ..        ....         .
.             .           ....    ....     .....
. . .         .           ....     ....    .
                                       .

Tags:
 

Помош за трева

Started by decobt

Replies: 5
Views: 1513
Last post March 11, 2011, 10:58:20 PM
by andrej
Помош! Дали некој можеби знае кое име го носи овој дискус ? :)

Started by ChacheAqu

Replies: 12
Views: 1671
Last post February 09, 2012, 10:55:00 AM
by Cvijo
Помош за подлога

Started by Stefanstip

Replies: 16
Views: 3079
Last post November 13, 2014, 02:20:01 AM
by latko
Помош за аквариум.

Started by Hiko

Replies: 4
Views: 1414
Last post February 01, 2019, 02:53:59 AM
by viktorr
Users Online Users Online (26)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal