collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Ме интересира дали аквашоповите во ск работат оваа сабота и до колку, кај да најдам неонки/цевки од филипс(865 и aquarelle по 60цм) и цена. Друго ме интересира кај да најдам тера магма земја за цвекинја у скопје.

Link

Author Topic: Да прашам нешто  (Read 1115 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline antibiotic1

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jan 2014
 • Location: Delcevo
 • Age: 32
 • Posts: 67
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Да прашам нешто
« on: February 27, 2014, 11:39:38 AM »
Ме интересира дали аквашоповите во ск работат оваа сабота и до колку, кај да најдам неонки/цевки од филипс(865 и aquarelle по 60цм) и цена. Друго ме интересира кај да најдам тера магма земја за цвекинја у скопје.
70cm x 30cm x 30cm

Offline stefanboskov1

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2013
 • Location: Skopje
 • Age: 29
 • Posts: 131
 • Activity:
  0%
 • Karma: 12
Одг: Да прашам нешто
« Reply #1 on: February 27, 2014, 12:03:43 PM »
Me интересира што ќе правиш аквариум или за терариум ти се ?
Иначе пријател имаш пет-шоп во скопјанка позади маркетот, сабота работат до 15:00 ја земав од кај нив УВ неонка 60 см 1500 ден. ме кошташе за гуштерот, таа е за рептили ако ти треба таква најубаво таму да прашаш или ако нема таму да идеш карши Соборна Црква до руската амбасада после спорцката обложувалница има пет-шоп за рептили човекот Војо се вика и он продава неонки, а можеби и такви растенија, а за во скопјанка они таму имаат растенија вештачки ако такви бараш. позз  :icon_salut:

Offline antibiotic1

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jan 2014
 • Location: Delcevo
 • Age: 32
 • Posts: 67
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Одг: Да прашам нешто
« Reply #2 on: February 27, 2014, 12:06:51 PM »
За аквариум ми е види имам постирано тема за тоа
70cm x 30cm x 30cm

Offline stefanboskov1

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2013
 • Location: Skopje
 • Age: 29
 • Posts: 131
 • Activity:
  0%
 • Karma: 12
Одг: Да прашам нешто
« Reply #3 on: February 27, 2014, 12:16:48 PM »
vidi ako baras obicna neonka od 60 sm idi na zelen pazar gi imas eden kup tamu isto imas i prodavnica za milenici :D

Offline zlatko32

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Sep 2010
 • Location: skopje
 • Age: 46
 • Posts: 1584
 • Activity:
  0%
 • Karma: 65
Одг: Да прашам нешто
« Reply #4 on: February 27, 2014, 10:38:48 PM »
Stefan citas li ti drugarce so bara Antibiotic
Neonki Aquarele imas vint ili vidi kaj Miki dodeka philips 865 mozes da najdes segde taa e daylight obicna nemora philips da e pozz.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7549
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Да прашам нешто
« Reply #5 on: February 27, 2014, 11:17:49 PM »
Ме интересира дали аквашоповите во ск работат оваа сабота и до колку, кај да најдам неонки/цевки од филипс(865 и aquarelle по 60цм) и цена. Друго ме интересира кај да најдам тера магма земја за цвекинја у скопје.

повели инфо за Philips Aquarelle неонките од ВИНТ и информирај се преку телефон какви имаат во моментов и цена:

Mite Bogoevski 64 a
Skopje, Macedonia 1000
Macedonia
phone: 2440-162,2440-164
« Last Edit: February 27, 2014, 11:21:55 PM by pocttopus »

Offline antibiotic1

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jan 2014
 • Location: Delcevo
 • Age: 32
 • Posts: 67
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Одг: Да прашам нешто
« Reply #6 on: February 28, 2014, 05:53:51 AM »
Ok fala a za zemjata od kade mozam da najdam?
70cm x 30cm x 30cm

Offline latko

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 380
 • Activity:
  0%
 • Karma: 70
Одг: Да прашам нешто
« Reply #7 on: February 28, 2014, 10:20:25 AM »
Тера магма имаше пред година и нешто во Веро центарот - веро меркетот, може ќе ја немаат на штанд така да прашај некој од вработените да провери во магацин. Цена беше околу 150-200 денари ако не се лажам.

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Одг: Да прашам нешто
« Reply #8 on: February 28, 2014, 12:38:48 PM »
 560855

Offline antibiotic1

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jan 2014
 • Location: Delcevo
 • Age: 32
 • Posts: 67
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Одг: Да прашам нешто
« Reply #9 on: March 02, 2014, 01:29:34 AM »
ke proveram na ovie mesta za tera magma, a da florabelata mozam odma da ja kupam samo mislam deka tera magmata e podobra pa zatoa za nea sum zapnal
70cm x 30cm x 30cm

Tags:
 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal