collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Exemplary Сasual Dating - Authentic Maidens by URAN2
[April 17, 2024, 09:43:10 AM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Имам навидум смешен проблем со Atman UV-11W стерилизатор. Горниот отвор (од кај што се вади сијалицата) е заглавен, најверојатно со бигор, и никако не можам да го отворам. Дали некој имал сличен проблем или идеја како да го решам проблемов.

Link

Author Topic: Проблем со ув стерилизатор.  (Read 1219 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline amareto

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Aug 2010
 • Location: Ohrid
 • Age: 42
 • Posts: 128
 • Activity:
  0%
 • Karma: 26
Проблем со ув стерилизатор.
« on: March 06, 2014, 10:02:01 AM »
Имам навидум смешен проблем со Atman UV-11W стерилизатор. Горниот отвор (од кај што се вади сијалицата) е заглавен, најверојатно со бигор, и никако не можам да го отворам. Дали некој имал сличен проблем или идеја како да го решам проблемов.

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 32
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Одг: Проблем со ув стерилизатор.
« Reply #1 on: March 06, 2014, 10:25:22 AM »
Лек за бигор е оцетна киселина  :educated:
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline amareto

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Aug 2010
 • Location: Ohrid
 • Age: 42
 • Posts: 128
 • Activity:
  0%
 • Karma: 26
Одг: Проблем со ув стерилизатор.
« Reply #2 on: March 06, 2014, 10:35:36 AM »
Ми текна и мене тоа, ама па и кабелот за струја излегува од таму, ќе треба и тој да кисне во киселина, колку е тоа добро?

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 32
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Одг: Проблем со ув стерилизатор.
« Reply #3 on: March 06, 2014, 10:45:23 AM »
Мислам дека нема друга алтернатива, ако е запечено од бигор, мора сепак да се накисни за да пушти... Сепак најдобро ти си знаеш како е состојбата на терен, средството е то  :)
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
Проблем со ув стерилизатор.
« Reply #4 on: March 06, 2014, 11:46:13 AM »
Kabelot nema da ima problem od ocetot.Slobodno nakisni go vo ocet ke popusti bigorot.


Sent from my iPhone using Tapatalk
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Проблем со ув стерилизатор.
« Reply #5 on: March 06, 2014, 01:04:58 PM »
Atman proizvodite nemaat gajle od ocet. I kabelot nema gajle - provereno!
I od sol nemaat gajle!

Offline amareto

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Aug 2010
 • Location: Ohrid
 • Age: 42
 • Posts: 128
 • Activity:
  0%
 • Karma: 26
Одг: Проблем со ув стерилизатор.
« Reply #6 on: March 13, 2014, 03:28:51 AM »
Оцетот не помогна воопшто, но тоа што не го можат 2 раце го направија 6, со малку повеќе сила апаратот се одглави.

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: GB
 • Age: 38
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • Unsurpassed Сasual Dating - Actual Women
Одг: Проблем со ув стерилизатор.
« Reply #7 on: March 13, 2014, 03:33:29 AM »
Bravo amareto, jas sum "odvzuval" raboti i na mengeme  boske  ova ke te nouce pocesto da go cistis  blee

Tags:
 

Проблем со неонки

Started by ibrakadabra

Replies: 16
Views: 1638
Last post January 26, 2010, 03:50:21 AM
by p
Hygrophila corymbosa проблем со избушени листови

Started by GoranX

Replies: 4
Views: 1445
Last post May 04, 2009, 06:23:29 AM
by GoranX
проблем со сае!

Started by goch

Replies: 15
Views: 1781
Last post October 14, 2009, 02:04:57 PM
by goch
Проблем со некакви црви

Started by GoranX

Replies: 14
Views: 1240
Last post January 08, 2010, 01:52:51 PM
by Uran
проблем со барбус

Started by tomce

Replies: 7
Views: 1220
Last post January 19, 2011, 02:31:11 AM
by DimitarJ
Users Online Users Online (9)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal