collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:45:26 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Decki ima nekoj problem so forumot, koga ke probam da go pristapam od rabota mi ja dava slednava poraka:

Forbidden

You don't have permission to access /index.php on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Probav od nekolku kompijuteri istata prikazna. Od doma e ok. Ako moze neka vidi nekoj sto e rabotata bidejki valda i kaj drugi se javuva i ne mozat da go pristapat forumov.
Pozdrav

Link

Author Topic: Problem so forumot  (Read 1727 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline latko

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 38
 • Posts: 380
 • Activity:
  0%
 • Karma: 70
Problem so forumot
« on: September 17, 2014, 11:34:29 PM »
Decki ima nekoj problem so forumot, koga ke probam da go pristapam od rabota mi ja dava slednava poraka:

Forbidden

You don't have permission to access /index.php on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Probav od nekolku kompijuteri istata prikazna. Od doma e ok. Ako moze neka vidi nekoj sto e rabotata bidejki valda i kaj drugi se javuva i ne mozat da go pristapat forumov.
Pozdrav

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  4%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Problem so forumot
« Reply #1 on: September 17, 2014, 11:37:44 PM »
исчисти го кешот... кликни ctrl+f5 и кажи дали повторно ќе го имаш проблемот.

Offline latko

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 38
 • Posts: 380
 • Activity:
  0%
 • Karma: 70
Одг: Problem so forumot
« Reply #2 on: September 17, 2014, 11:59:57 PM »
Probano vejke, ne e do mojot browser ili kes. Istiot problem e od koj bilo kompijuter od rabota ako probam da go pristapam. Nesto mozno e da bide do serverot na koj sto e hostiran forumov, moze gi blokira aksesite od nekoi mesta iako neznam zasto bi pravel taka.
Na facebook grupata imase uste nekoj pisano deka isti problem imal.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  4%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Problem so forumot
« Reply #3 on: September 18, 2014, 12:05:42 AM »
@latko благодарам за забелешката... веќе e отворена дискусија за овие проблеми во администрацијата па да видиме што можеме да направиме.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  4%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Problem so forumot
« Reply #4 on: September 18, 2014, 01:40:32 AM »
СИТЕ што ги познавате и имаат проблем со пристап на форумов, нека ми ја испратат нивната IP адреса на мејл.

ако је немаат мојата мејл адреса, вие пренесете им ја во мое име... ја имате во мојот потпис или профил и секој нека ги контактира за да ми ги пратат IP адресите за да може да се провери проблемот.

не користам фејсбук профил и затоа ве молам тоа што ќе се напише таму да го пренесете и тука.

за проверка на јавна IP адреса, користете го овој линк:
[Login or Register]
« Last Edit: September 18, 2014, 02:23:03 AM by pocttopus »

Offline kris

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Nov 2013
 • Location: Kriva Palanka
 • Age: 36
 • Posts: 508
 • Activity:
  0%
 • Karma: 9
Re: Problem so forumot
« Reply #5 on: September 18, 2014, 05:30:49 AM »
Мене Хромот ми цркна ми се блокирува и го избришав. Имам бидефендер лиценциран не наоѓа вируси незнам што да му правам.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  4%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: Problem so forumot
« Reply #6 on: September 18, 2014, 05:53:53 AM »
bitdefender во моментов е еден од најдобрите антивируси и до сега немам сретнато некој да имал проблеми со него... тоа што не нашол вирус е што не си налетал сеуште на некој... активирај линкови кои се намерно креирани за тестирање и кажи дали нема да ги детектира... :icon_thumright: ( boske )


тоа со хромот што го велиш, дали ти се случува само со отварањето на форумов или и на други страни?
ако се случува и кај други страни, тогаш најверојатно е до самиот хром... пробај со firefox на пример... јас го користам со години и сум немал ниту еден проблем... малку е поспор од другите прелистувачи и неколку милисекунди не ми менуваат многу во отварањето на страните.

« Last Edit: September 18, 2014, 05:58:22 AM by pocttopus »

Tags:
 

Problem so novite diskusi

Started by DimitarJ

Replies: 28
Views: 3201
Last post May 18, 2009, 04:23:32 AM
by ПРЧО
problem

Started by goch

Replies: 9
Views: 1430
Last post August 17, 2009, 12:18:22 PM
by Gjuro
problem so rastenijata(prihrana)

Started by nikola

Replies: 26
Views: 3074
Last post August 24, 2009, 07:52:50 AM
by nikola
Mal "problem" so nov diskus

Started by ПРЧО

Replies: 12
Views: 1291
Last post December 08, 2009, 01:24:21 PM
by ADZI
Problem so voda kaj diskusi

Started by Dragan.M

Replies: 7
Views: 1372
Last post December 23, 2009, 10:44:31 AM
by jb007
Users Online Users Online (18)
Members Google (2)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal