collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Exemplary Сasual Dating - Authentic Maidens by URAN2
[April 17, 2024, 09:43:10 AM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Поздрав акваристи!

Вчера бев на презентација на Dean Tweeddale еден од светски најпознатите размножувачи на аквариумски риби. Често се појавува на YouTube каналот на Aquarium Co-Op.
Вчера вечерта (16 јуни 2022) го претстави неговиот „направи сам“ систем за штотуку изведени рипчиња и зборуваше како истиот систем функционира, т.е. како тој се грижи за новородените рипчиња.
Целото негово излагање го снимив со телефон, па во видеото ќе видите по некоја глава  :dontknow: . Барем е од прва рака :D
Се трудев да фатам се', а бидејќи седев во трет ред морав да зумирам 3х, такашто видеото не е нај-јасно што може да биде.
И покрај се' успеав да се поздравам и направам селфи со идолот на многу акваристи.
Линк од видеото:
Линк од селфито: [Login or Register]
Уживајте!

@admin ако треба темава да се премести, слободно преместете ја.

Link

Author Topic: Презентација на Dean Tweeddale еден од светски најпознатите размножувачи на риби  (Read 636 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DennyMK

  • Junior clen
  • **
  • Join Date: Jun 2022
  • Posts: 10
  • Activity:
    0%
  • Country: mk
  • Karma: 4
Поздрав акваристи!

Вчера бев на презентација на Dean Tweeddale еден од светски најпознатите размножувачи на аквариумски риби. Често се појавува на YouTube каналот на Aquarium Co-Op.
Вчера вечерта (16 јуни 2022) го претстави неговиот „направи сам“ систем за штотуку изведени рипчиња и зборуваше како истиот систем функционира, т.е. како тој се грижи за новородените рипчиња.
Целото негово излагање го снимив со телефон, па во видеото ќе видите по некоја глава  :dontknow: . Барем е од прва рака :D
Се трудев да фатам се', а бидејќи седев во трет ред морав да зумирам 3х, такашто видеото не е нај-јасно што може да биде.
И покрај се' успеав да се поздравам и направам селфи со идолот на многу акваристи.
Линк од видеото:
Линк од селфито: [Login or Register]
Уживајте!

@admin ако треба темава да се премести, слободно преместете ја.

Offline p

  • Administrator
  • SeaWolf
  • *
  • Join Date: Oct 2009
  • Location: Скопје
  • Age: 45
  • Posts: 7549
  • Activity:
    0%
  • Country: mk
  • Karma: 91
Одлично!  applause  560855
Како за снимање од трет ред одлично е... важно и аудиото да биде доста добро да се слуша што зборува...  :icon_thumright:

Offline DennyMK

  • Junior clen
  • **
  • Join Date: Jun 2022
  • Posts: 10
  • Activity:
    0%
  • Country: mk
  • Karma: 4
Одлично!  applause  560855
Како за снимање од трет ред одлично е... важно и аудиото да биде доста добро да се слуша што зборува...  :icon_thumright:
Аудиото ми го уништи Yutube за време на конверзација. Одшто сакав да го споделам побрзо, не ни исчекав да слушнам каков е звукот пред да го прикачам видеото. Има некој шум, ама сепак ако појачаш до даска   :( 5805  ќе разбереш се'.

Offline p

  • Administrator
  • SeaWolf
  • *
  • Join Date: Oct 2009
  • Location: Скопје
  • Age: 45
  • Posts: 7549
  • Activity:
    0%
  • Country: mk
  • Karma: 91
Јас го гледам на компјутер, а верувам и на слушалки се разбира... тоа ми беше поентата дека е добро.  :icon_thumright:

Offline NO CARRIER

  • V I P
  • SeaWolf
  • *
  • Join Date: May 2009
  • Location: България, Пазарджик
  • Age: 53
  • Posts: 5648
  • Activity:
    0%
  • Karma: 61
    • Николай Цветков

Tags:
 

Users Online Users Online (32)
Members Google (2)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal