collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:51:14 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Здраво колеги. После 2 месеци лежарна работа и собрање матријал за нов аквариум, дојде време да ви го преставам новотo освежување и разубавување во мојата соба :happy:

 • Димензии:75x35x45 (должина, ширина и висина)
 • Литража(Волумен): 120L
 • Филтрација: Засега потопен филтер атман 500l/h
 • Осветлување: Неонка 8w
 • Подлога: Кварцен песок
 • Декорација: Камења од река Бабуна
 • Растенија: Амазонка
 • Риби: Засега нема
 • Oстанато: 3D позадина (моја изработка), грејач 100w, рачно изработен капак од ламинат обложен со силикон и алуминска фолија, со прекидач нанего за вклучување на светло.

Се што ќе видите на сликите е мое дело! Давајте критики слободно тоа ќе ми биде поттик да го направам уште подобро  :laugh:

Подготовка на позадината:

[Login or Register] [Login or Register] [Login or Register] [Login or Register]

[Login or Register]

Еве како изгледа празен (заборавив да сликам пред и по поставување на аквариумот на тоа место да ја видевте промената):

[Login or Register] [Login or Register]

Ставање песок и декорација:

[Login or Register] [Login or Register] [Login or Register]

И на крај наполнет со вода и вклучени сите апарати

[Login or Register] [Login or Register]

Link

Author Topic: New project  (Read 1836 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline StefanPatriot

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Veles
 • Age: 28
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
New project
« on: December 28, 2014, 08:17:13 AM »
Здраво колеги. После 2 месеци лежарна работа и собрање матријал за нов аквариум, дојде време да ви го преставам новотo освежување и разубавување во мојата соба :happy:

 • Димензии:75x35x45 (должина, ширина и висина)
 • Литража(Волумен): 120L
 • Филтрација: Засега потопен филтер атман 500l/h
 • Осветлување: Неонка 8w
 • Подлога: Кварцен песок
 • Декорација: Камења од река Бабуна
 • Растенија: Амазонка
 • Риби: Засега нема
 • Oстанато: 3D позадина (моја изработка), грејач 100w, рачно изработен капак од ламинат обложен со силикон и алуминска фолија, со прекидач нанего за вклучување на светло.

Се што ќе видите на сликите е мое дело! Давајте критики слободно тоа ќе ми биде поттик да го направам уште подобро  :laugh:

Подготовка на позадината:

[Login or Register] [Login or Register] [Login or Register] [Login or Register]

[Login or Register]

Еве како изгледа празен (заборавив да сликам пред и по поставување на аквариумот на тоа место да ја видевте промената):

[Login or Register] [Login or Register]

Ставање песок и декорација:

[Login or Register] [Login or Register] [Login or Register]

И на крај наполнет со вода и вклучени сите апарати

[Login or Register] [Login or Register]
« Last Edit: September 03, 2017, 06:38:22 AM by pocttopus, Reason: Промена на слика за насловна. »

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Одг: New project
« Reply #1 on: December 28, 2014, 08:41:17 AM »
Убаво изгледа. Со среќа :D.
Lose yourself in nature and find peace.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Одг: New project
« Reply #2 on: December 29, 2014, 01:57:25 AM »
Aj so srekja neka e. Sto ke cuvas?

Offline StefanPatriot

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2013
 • Location: Veles
 • Age: 28
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Одг: New project
« Reply #3 on: December 29, 2014, 03:19:28 AM »
Потполно те разбирам pocttopus, за следен пат ќе знам.
DimitarJ најверојатно неколку малавци :)

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: New project
« Reply #4 on: December 29, 2014, 03:57:55 AM »
во последно време зачестија малави аквариумите...  таман пред нова година... applause
конечно и јас да ја доделам првата заслужена карма за вложениот труд.
убаво претставување, честито старт и со среќа да го наполниш со жив свет... :icon_thumright:

 560855

пс - темата е исчистена од непотребните постови

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Одг: New project
« Reply #5 on: December 29, 2014, 05:05:17 AM »
A skrivnicite kaj se. Sea Ivica, DJ i Cvijo ke te karaat

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: New project
« Reply #6 on: December 29, 2014, 02:01:37 PM »
 Siguren sum deka stom pocnes da go naseluvas ke ja uvidis potrebata od povekje teritorijalni edinici na lokalna samouprava pa ke pocnes da dodavas kupcinja od soodvetni plocesti kamenja koi ke se vklopat so pozadinata.Inaku sekako deka mnogu me raduva sekoj pocetok osobeno na malawi akvarium.

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
Одг: New project
« Reply #7 on: December 29, 2014, 02:11:17 PM »
Kaj se skrivnicite  basd

A skrivnicite kaj se. Sea Ivica, DJ i Cvijo ke te karaat

Ne stedi na kamenja slobodno nafrlaj sto poveke   aha so sreka  :icon_thumright:

Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
Одг: New project
« Reply #8 on: December 30, 2014, 03:50:34 PM »
Taka taka ... stavaj kamenja i uzivaj :) So srekja ! :icon_thumright:
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Одг: New project
« Reply #9 on: December 31, 2014, 02:55:24 AM »
So sreka  :icon_thumright:
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Одг: New project
« Reply #10 on: January 26, 2015, 06:09:45 AM »
како оди?  :happy:

Tags:
 

Project Hexagonal

Started by Damjan2

Replies: 15
Views: 1572
Last post April 13, 2012, 10:15:10 AM
by Damjan2
Users Online Users Online (29)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal