collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Здраво прашање за добар мајстор (стаклар) за поправка на аквариум подното стакло е пукнато (лошо чуван во шупа ) сакам да го реобновам поздрав.

Link

Author Topic: Сервис на аквариум (стаклар)  (Read 1919 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mile993

 • Neaktiven
 • *
 • Join Date: Dec 2016
 • Location: Skopje
 • Age: 30
 • Posts: 6
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Сервис на аквариум (стаклар)
« on: December 15, 2016, 05:31:37 PM »
Здраво прашање за добар мајстор (стаклар) за поправка на аквариум подното стакло е пукнато (лошо чуван во шупа ) сакам да го реобновам поздрав.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7548
 • Activity:
  2%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Сервис на аквариум (стаклар)
« Reply #1 on: December 15, 2016, 11:22:10 PM »
Здраво @Mile993  и  56805 на  форумот
За почеток уште еднаш ти посакувам пријатен престој и дружба со членовите од заедницата. :icon_thumright:

Зависи каков аквариум имаш и што е потребно да се изработи. Секој стаклар не е погоден за изработка или поправка на аквариум. Наведи димензии да знаеме колку е голем аквариумот и со која дебелина на стакло е изработен. По можност постави слики да се види дали е само дното во прашање, начинот на лепење или има уште нешто што недостасува, а тоа се евентуални појачувања. Ова се дополнителни работи кои можат многу да влијаат во сигурноста на аквариумот.

За крај да те замолам да внесеш возраст на твојот профил, тоа е правило кое сите го почитуваме.

 56048575
« Last Edit: December 15, 2016, 11:31:25 PM by pocttopus »

Offline Mile993

 • Neaktiven
 • *
 • Join Date: Dec 2016
 • Location: Skopje
 • Age: 30
 • Posts: 6
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Сервис на аквариум (стаклар)
« Reply #2 on: December 16, 2016, 08:51:01 AM »
Здраво благодарам за прифаќањето на членството во групата.

Во прилог следи димензии од аквариумот и слики

[Login or Register]
[Login or Register]
[Login or Register]
[Login or Register]
[Login or Register]
[Login or Register]
[Login or Register]

Offline Mile993

 • Neaktiven
 • *
 • Join Date: Dec 2016
 • Location: Skopje
 • Age: 30
 • Posts: 6
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Сервис на аквариум (стаклар)
« Reply #3 on: December 16, 2016, 09:00:50 AM »
Прашањето ми е дали вреди да се поправи бидејќи на дното кога го зачистував кај што е попукнато стаклото прави капки се гледаат одоздола и левата страница кај што е 9cm стаклото пропушта по некоја капка од време на време што значи да се прелепи од ново по мое гледано како почетник и горе доле грубо пресметано цената на износ на поправка одприлика кажано.

Благодарам и поздрав.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Сервис на аквариум (стаклар)
« Reply #4 on: December 16, 2016, 10:34:14 AM »
Рачунај дека овој аквариум да го купиш нов нема да те чини повеќе од 800 денари. Ти сега пресметај дали ти одговара да си купиш нов или да го поправаш овој. Има и некои аквариуми кои се во подобра состојба и се на продажба кај нас на форум. Погледни ја секцијата за продажба

Offline Mile993

 • Neaktiven
 • *
 • Join Date: Dec 2016
 • Location: Skopje
 • Age: 30
 • Posts: 6
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Сервис на аквариум (стаклар)
« Reply #5 on: December 16, 2016, 11:20:40 AM »
за 800 денари чисто ме чудиш претарашкав низ форумов стари постови има од 2013/14 /15 ретко 2016 до 60 литри така нешто ама чим е како што викаш таа цена не доаѓа у предвид реобнова подобро друг да земам  , фала на  совет . поздрав

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7548
 • Activity:
  2%
 • Country: mk
 • Karma: 91

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Сервис на аквариум (стаклар)
« Reply #7 on: December 18, 2016, 02:28:50 PM »
 Јас не сум за поправка и користење на волку стар аквариум зошто покрај видливата лоша состојба и пукнатини постојат и микропукнатини,замор на материјалот од старост и укрутен лепак така што ризикот и после евентуална репарација е преголем.Ново си е ново.

Tags:
 

Users Online Users Online (27)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal