collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
После скоро деценија еве ме на форумов, читам од време на време ама времето е време па заборавам да напишам нешто хехе, благодарност до ДЈ и Мики се нафатив дискуси да чувам(ма да сеуште ги немам земено) ке ставам една слика, а за понатака ке ве известувам, криво ми е шо се се префрлен на фб ама тоа е тоа.


[Login or Register]

Не изгледа вака аквариумот ама таа слика се лоадира.

400л ефективни, благодарение на ДЈ, капак мое производство, светло исто, постоење исто, филтрација:2х1500л канистри, еден diy канистер 1000л/ч
Треви анубиас бартери хај(амерички назив) , јава ферн

Жители: 10=15 анцитруси, 10 стербаи, 15 кардиналки, 6 скалари мој мрест,јабучари, 2 работи, 2 руми ноус и тоа е тоа.
Пс дај да го реактивираме форумов.

Link

Author Topic: Stobi Amaterot  (Read 1189 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Stobi

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2014
 • Location: GOSTIVAR
 • Age: 35
 • Posts: 253
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Stobi Amaterot
« on: November 13, 2020, 03:32:39 AM »
После скоро деценија еве ме на форумов, читам од време на време ама времето е време па заборавам да напишам нешто хехе, благодарност до ДЈ и Мики се нафатив дискуси да чувам(ма да сеуште ги немам земено) ке ставам една слика, а за понатака ке ве известувам, криво ми е шо се се префрлен на фб ама тоа е тоа.


[Login or Register]

Не изгледа вака аквариумот ама таа слика се лоадира.

400л ефективни, благодарение на ДЈ, капак мое производство, светло исто, постоење исто, филтрација:2х1500л канистри, еден diy канистер 1000л/ч
Треви анубиас бартери хај(амерички назив) , јава ферн

Жители: 10=15 анцитруси, 10 стербаи, 15 кардиналки, 6 скалари мој мрест,јабучари, 2 работи, 2 руми ноус и тоа е тоа.
Пс дај да го реактивираме форумов.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 46
 • Posts: 7549
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Stobi Amaterot
« Reply #1 on: November 13, 2020, 11:26:50 AM »
Добредојде назад.  :icon_thumright:
Убави вести, убав биотоп. Браво за изборот да чуваш дискуси, со нетрпение очекуваме да ги видиме да запливаат во аквариумот.  applause

 560855 за стартот на аквариумот.

Offline NO CARRIER

 • V I P
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: May 2009
 • Location: България, Пазарджик
 • Age: 53
 • Posts: 5648
 • Activity:
  0%
 • Karma: 61
  • Николай Цветков
Re: Stobi Amaterot
« Reply #2 on: November 13, 2020, 11:33:28 PM »
Екстра е. :-)

Offline URAN2

 • magsmawsVE
 • Owner
 • Super clen
 • *
 • Join Date: May 2008
 • Location: Usa
 • Posts: 509
 • Activity:
  0%
 • Karma: 21
  • Exemplary Сasual Dating - Authentic Maidens
Re: Stobi Amaterot
« Reply #3 on: November 16, 2020, 12:54:29 AM »
pecen za diskusi :)

Offline Stobi

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2014
 • Location: GOSTIVAR
 • Age: 35
 • Posts: 253
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Re: Stobi Amaterot
« Reply #4 on: November 23, 2020, 02:05:06 AM »
Моја грешка сликата е од 300л аквариум,ефективни 200л нека се, додека не го ставам другиот, простор, време црева за вода и тн, па ке биде, не ми е за парите(10 тетри умрени се скоро пола дискус)( жена сака таа риба ама таа риба нема живот) нема неделно шетање, а таа чисти, еби му мајка, а филипински плави, и дасту рѓосани се местатOffline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 46
 • Posts: 7549
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Stobi Amaterot
« Reply #5 on: November 23, 2020, 11:38:16 PM »
Тука сме читаме што ќе има ново... дискуси да запливаат... дискуси. :D

Offline Stobi

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2014
 • Location: GOSTIVAR
 • Age: 35
 • Posts: 253
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Re: Stobi Amaterot
« Reply #6 on: November 24, 2020, 02:49:08 AM »
Ке пливаат Дискуси, само сакам сет апот, да го. Наместам, за да не чепкам повеќе, сега имам друг ке пратам слика кога ке можам, после деценија африканци, ке пробаме дискуси, ма да ги имав порано(по бус од белград) сега мутанти нека пливаат, и сите дома задоволни, Освен јас

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 46
 • Posts: 7549
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Stobi Amaterot
« Reply #7 on: November 24, 2020, 10:12:33 PM »
Ако добро сфатив пишуваш додека патуваш од Белград?
Среди се прво, после ќе пишиш.  :icon_thumright:

Offline Stobi

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2014
 • Location: GOSTIVAR
 • Age: 35
 • Posts: 253
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Re: Stobi Amaterot
« Reply #8 on: November 30, 2020, 07:19:36 AM »
Предходните постови ако може нека се избришат.
Ова се некои 275-300 л ефективни(уште ваѓам камења, нека се натопат дрвата)
2 канистри сун сун 1500л,2 сунгер филтера(уште еден ке биде). 2 & 300в атман,греач, резерва има уште два,
Сет апот не е конечен, гледам према температура како ке биде.
Тоа е тоа, кога ке го средам цел, ке има слики
Еве од сега


[Login or Register]

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Stobi Amaterot
« Reply #9 on: November 30, 2020, 11:38:44 PM »
Posto gledam deka diskusite vekje plivaat, moja preporaka e pomalku destabiliziranje.
Koga menuvas voda da bide odstojana i zagreana na istata temperatura. Od iskustvo ti kazuvam :)

Tags:
 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal