collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
 Две плавуши полагале испит. После завршувањето на испитот едната плвуша ја прашува другата:

- Еј, како помина, напиша ли нешто?
- Не, ништо не напишав.
- И јас ништо не напишав.
- Лелеее, сега може да си помисли дека сме препишувале.


 Перо и Блажо заминале на викенд во Дојран. Легнале да спијат но не знаеле како да се одбранат од комарците. Тогаш Перо како "поучен" му рекол на Блажо:

- Еј, ајде да ја изгаснеме ламбата, така нема да можат да не најдат.
Ја изгаснале ламбата, и вистина комарците ги оставиле н мира. После некое време Блажо здогледува светулка, се вознемирил и почнал да вика:
- Пероооо, ставaaај, еве ги доаѓаат со фенери!!!


Што значи ДНК на црногорски?

Да не е На Комшијата?


 Си живеел Тарзан во џунгла среќно 20 години се додека не ја запознал Џејн. После некое време од кога се запознале Џејн го прашала:

- Тарзане... што јадеш?
- Тарзан улови, Тарзан заколи, Тарзан изеди.
- Тарзане... а како се облекуваш?
- Тарзан улови, заколи, одери...Тарзан направи гаќи.
- Тарзане а како ти ја правиш онаа работа, знаеш на што мислам...
- Тарзан ќе најде дрво со дупка, Тарзан ќе се задоволи.
- Па гледај Тарзане, јас сум жена...(ја соблекува сукњата и му ја покажува ...)
Тарзан ни пет ни шест и удира еден волеј по газот.
- Еј, што ти е? -го прашала Џејн.
- Тарзан проверува дали има верверици!!!


 Блажо многу сакал да има црни деца, се шетал така низ Скопјето и здогледал некој црнец и го прашал:

- Како можам да направам црни деца, кажи ми го рецептот?
Црнецот му одговара:
- Долг ли ти е 25 см?
- Да, рекол Блажо.
- А широк ли ти е 13 см?
- Не.
- Е тоа е проблемот, ти влегува светлина!
  ghgf

Link

Author Topic: Nekolku vicovi  (Read 828 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline petreski t.

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: skopje
 • Age: 32
 • Posts: 1437
 • Activity:
  0%
 • Karma: 69
Nekolku vicovi
« on: June 01, 2009, 04:50:36 AM »
 Две плавуши полагале испит. После завршувањето на испитот едната плвуша ја прашува другата:

- Еј, како помина, напиша ли нешто?
- Не, ништо не напишав.
- И јас ништо не напишав.
- Лелеее, сега може да си помисли дека сме препишувале.


 Перо и Блажо заминале на викенд во Дојран. Легнале да спијат но не знаеле како да се одбранат од комарците. Тогаш Перо како "поучен" му рекол на Блажо:

- Еј, ајде да ја изгаснеме ламбата, така нема да можат да не најдат.
Ја изгаснале ламбата, и вистина комарците ги оставиле н мира. После некое време Блажо здогледува светулка, се вознемирил и почнал да вика:
- Пероооо, ставaaај, еве ги доаѓаат со фенери!!!


Што значи ДНК на црногорски?

Да не е На Комшијата?


 Си живеел Тарзан во џунгла среќно 20 години се додека не ја запознал Џејн. После некое време од кога се запознале Џејн го прашала:

- Тарзане... што јадеш?
- Тарзан улови, Тарзан заколи, Тарзан изеди.
- Тарзане... а како се облекуваш?
- Тарзан улови, заколи, одери...Тарзан направи гаќи.
- Тарзане а како ти ја правиш онаа работа, знаеш на што мислам...
- Тарзан ќе најде дрво со дупка, Тарзан ќе се задоволи.
- Па гледај Тарзане, јас сум жена...(ја соблекува сукњата и му ја покажува ...)
Тарзан ни пет ни шест и удира еден волеј по газот.
- Еј, што ти е? -го прашала Џејн.
- Тарзан проверува дали има верверици!!!


 Блажо многу сакал да има црни деца, се шетал така низ Скопјето и здогледал некој црнец и го прашал:

- Како можам да направам црни деца, кажи ми го рецептот?
Црнецот му одговара:
- Долг ли ти е 25 см?
- Да, рекол Блажо.
- А широк ли ти е 13 см?
- Не.
- Е тоа е проблемот, ти влегува светлина!
  ghgf

Offline jufka

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Тетово
 • Age: 40
 • Posts: 2133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 106
Re: Nekolku vicovi
« Reply #1 on: June 01, 2009, 05:00:56 AM »
 gsdzz

Offline Саше

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Tetovo
 • Age: 29
 • Posts: 692
 • Activity:
  0%
 • Karma: 34
Re: Nekolku vicovi
« Reply #2 on: June 01, 2009, 05:11:34 AM »
 boske boske boske boske boske boske boske boske boske boske boske boske gsdzz
P.S Nikoj ne se rodil ucen....

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: Nekolku vicovi
« Reply #3 on: June 01, 2009, 05:33:11 AM »
 ghgf
Aj eden od mene...

Se vraka zenava kasno doma i mazov ja prasuva:
Kaj si ti do sega?
Zenava - na kurs
Mazov -  toa ,s, za kamuvlaza go stavas?
Zenava -  ne , za mnozina...    ghgf

Offline NO CARRIER

 • V I P
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: May 2009
 • Location: България, Пазарджик
 • Age: 53
 • Posts: 5648
 • Activity:
  0%
 • Karma: 61
  • Николай Цветков
Re: Nekolku vicovi
« Reply #4 on: June 01, 2009, 06:20:53 AM »
- Жена ти вика ли като правите секс?
- Вика не се трае направо..
- Е, кога вика най-много?
- Ми като го извадя и започна да го бърша в пердето...  ghgf

Offline Gjuro

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: Kumanovo
 • Age: 44
 • Posts: 2693
 • Activity:
  0%
 • Karma: 194
Re: Nekolku vicovi
« Reply #5 on: June 01, 2009, 06:54:40 AM »
 boske boske boske boske boske
Si bil nekoj forezeticar i eden den odejki nakaj rabota gleda site zboruvaat deka nekoj Pero umrel i si velel ke otidam vo mrtvacnica pa ke vidam koj e. Otisol vo mrtvacnica go nasol Pero trga carsavot ima sto da vidi Pero imal K.. od 30 sm, pa si vika cekaj ja ova da isecam da nosam na zenami da vidi. Nosi pero doma toa k...t i ja vika zenasi
Zeno odi da vidis nesto,zenata doaga i gleda vo k...t i vika lele Pero umrel.

Offline petreski t.

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: skopje
 • Age: 32
 • Posts: 1437
 • Activity:
  0%
 • Karma: 69
Re: Nekolku vicovi
« Reply #6 on: June 01, 2009, 06:59:28 AM »
 boske boske :laugh: gsdxzzz

Offline Aquatica

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Bitola - R. Makedonija
 • Age: 41
 • Posts: 331
 • Activity:
  0%
 • Karma: 35
Re: Nekolku vicovi
« Reply #7 on: June 01, 2009, 08:20:25 AM »
 boske boske boske applause applause
Order is for idiots, genius can handle chaos!

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 57
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: Nekolku vicovi
« Reply #8 on: June 01, 2009, 09:20:16 AM »
 gsdzz boske boske :laugh:
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Tags:
 

Users Online Users Online (28)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal