collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 11:16:57 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Почитувани членови,

Администрацијата на mkreef.com  Ве известува дека за прв пат во македонската акваристичка историја е основано Здружение на акваристи на Македонија АКВА ПАРК Струга. Со формирањето на здружението акваристиката во Македонија се носи на едно повисоко ниво, се со цел за ширење на истата како хоби и како нечија професионална обврска. Со овој потег, и овој форум добива на значење и важност како еден професионален форум за акваристика.

Член на ЗАМ АКВА ПАРК Струга може да биде секој полнолетен граѓанин на Република Македонија, и можеби едно од поретките Здруженија како како членови може да се јават и странски државјани ( се разбира акваристи, тераристи)

Цели на Здружението се следниве:

   одгледување и унапредување на одгледувањето на животни и растенија во аквариумски услови,
   примена на позитивните светски стандарди  во одгледувањето на животни и растенија во аквариумски услови,
   приредување на изложби и натпреварувања од областа на акваристиката,
   соработка во приредување на изложби и натпреварувања од областа на акваристиката со други Здруженија на регионално, државно   
        и меѓународно ниво,
   приредување на стручни предавања и семинари од областа на акваристиката заради правилен третман на животните и растенија во 
        аквариумски услови,
   сите видови советувања од областа на акваристиката,
   соработка и контакти со слични Здруженија во земјата и во странство се со цел за унапредување на акваристиката,
   заштита, унапредување и грижа за сите јавни водени површини во Република Македонија
   изградба и одржување на јавни аквариуми заради едукација на населението за водниот свет од слатководна и морска природа
   издавање на публикации во врска со работата на Здружението.

Статутот на Здружението ке биде ставен на почетната страна mkreef.com штом истата ке биде достапна.

Со почит MKReef Team 

 [Login or Register]


Link

Author Topic: Здружение на акваристи на Македонија АКВА ПАРК  (Read 13903 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ПРЧО

 • V I P
 • aquamaniac
 • *
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Kumanovo
 • Age: 41
 • Posts: 2868
 • Activity:
  0%
 • Karma: 103
Почитувани членови,

Администрацијата на mkreef.com  Ве известува дека за прв пат во македонската акваристичка историја е основано Здружение на акваристи на Македонија АКВА ПАРК Струга. Со формирањето на здружението акваристиката во Македонија се носи на едно повисоко ниво, се со цел за ширење на истата како хоби и како нечија професионална обврска. Со овој потег, и овој форум добива на значење и важност како еден професионален форум за акваристика.

Член на ЗАМ АКВА ПАРК Струга може да биде секој полнолетен граѓанин на Република Македонија, и можеби едно од поретките Здруженија како како членови може да се јават и странски државјани ( се разбира акваристи, тераристи)

Цели на Здружението се следниве:

   одгледување и унапредување на одгледувањето на животни и растенија во аквариумски услови,
   примена на позитивните светски стандарди  во одгледувањето на животни и растенија во аквариумски услови,
   приредување на изложби и натпреварувања од областа на акваристиката,
   соработка во приредување на изложби и натпреварувања од областа на акваристиката со други Здруженија на регионално, државно   
        и меѓународно ниво,
   приредување на стручни предавања и семинари од областа на акваристиката заради правилен третман на животните и растенија во 
        аквариумски услови,
   сите видови советувања од областа на акваристиката,
   соработка и контакти со слични Здруженија во земјата и во странство се со цел за унапредување на акваристиката,
   заштита, унапредување и грижа за сите јавни водени површини во Република Македонија
   изградба и одржување на јавни аквариуми заради едукација на населението за водниот свет од слатководна и морска природа
   издавање на публикации во врска со работата на Здружението.

Статутот на Здружението ке биде ставен на почетната страна mkreef.com штом истата ке биде достапна.

Со почит MKReef Team 

 [Login or Register]

« Last Edit: August 05, 2009, 05:00:19 AM by ПРЧО »

Offline nene

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Aug 2008
 • Posts: 314
 • Activity:
  0%
 • Karma: 22

Offline Aquatica

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Bitola - R. Makedonija
 • Age: 41
 • Posts: 331
 • Activity:
  0%
 • Karma: 35
 happyy happyy happyy happyy happyy

Epa redno bese!!! gsdzz
 gsdxzzz gsdxzzz gsdxzzz gsdxzzz
Order is for idiots, genius can handle chaos!

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park

Offline ikac

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: May 2009
 • Location: Kumanovo
 • Age: 36
 • Posts: 306
 • Activity:
  0%
 • Karma: 41
  • mkreef
Cestitki Prco 560855 i Aqva Team  applause applause 

Offline Cimento

 • Plant junkie
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Tetovo
 • Age: 42
 • Posts: 1484
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
А ајде нека ни е со среќа! t28
Happines is like peeng in your pants. Everyone can see it but only you can feel it's warmth!

Offline kiko_vet

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: PP
 • Age: 38
 • Posts: 1144
 • Activity:
  0%
 • Karma: 38
 gdnws  gdnws  gsdxzzz gsdxzzz gsdxzzz gsdxzzz :headbang: :headbang: 56048575 56048575 erstfse dsgsdgf htdryt pp 0055135 :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14:
 

ova soopstenie mislam treba da odi vo " sticky topic " ako se soglasite


[edited name=kiko_vet date=1247508448][/edited]
"Левата нога и рече на десната: меѓу нас е свршено."

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307

Offline petreski t.

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: skopje
 • Age: 32
 • Posts: 1437
 • Activity:
  0%
 • Karma: 69

Offline jufka

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Тетово
 • Age: 40
 • Posts: 2133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 106
Браво дечки нека ни е со среќа happyy happyy happyy

Offline dragan83

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: May 2009
 • Location: kumanovo
 • Age: 40
 • Posts: 116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 4
 nb,m nb,m
konecno i vo makedonija nekoj da odvoi korak poveke i za akvaristikava gsdzz
« Last Edit: July 13, 2009, 12:40:25 PM by ikac »

Offline Break

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2009
 • Location: Tetovo
 • Age: 38
 • Posts: 578
 • Activity:
  0%
 • Karma: 9
Bravo Samo Napred,,,, ghgf  ghgf  ghgf  ghgf  ghgf

I Ajde so Sreka Neka E !!!!! 5265  5265  5265  5265  5265  5265  5265  5265  5265  5265

Offline Aleksandar

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Kocani
 • Age: 48
 • Posts: 63
 • Activity:
  0%
 • Karma: 3
Ova e odlicna vest  gsdzz pozdrav do inicijatorite i do osnovacite  gsdxzzz

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
 gsdxzzz gsdxzzz gsdxzzz
Nemam komentar  nb,m
E sega kazuvajte kako da staneme clenovi na zdruzenieto , odmaaaaaaa 3dclin 3dclin

Offline jb007

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jul 2009
 • Location: Kumanovo
 • Age: 39
 • Posts: 1029
 • Activity:
  0%
 • Karma: 13
Podobro e da zivis 100 godini kako car, odkloku 7 dena kako prosjak :)

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
gsdxzzz gsdxzzz gsdxzzz
Nemam komentar  nb,m
E sega kazuvajte kako da staneme clenovi na zdruzenieto , odmaaaaaaa 3dclin 3dclin

Stole clen bez akvarium nemoze da se stane!!!! A od tebe akvarium ovde sama jas imam videno i nikoj drug.

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 57
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
gsdxzzz gsdxzzz gsdxzzz
Nemam komentar  nb,m
E sega kazuvajte kako da staneme clenovi na zdruzenieto , odmaaaaaaa 3dclin 3dclin

Stole clen bez akvarium nemoze da se stane!!!! A od tebe akvarium ovde sama jas imam videno i nikoj drug.
TAKAE!!! A nie tebe ne ti veruvame ti si od Debar :D
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
dajte ne tupete mnogu i dosta mi rasipuvate temi.!!!
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Abe staro mene ako ne mi veruvas na koj ke veruvas be?? Kako ne ti e sram vakvi mubaeti na forum  :nono:  erstfse

Tags:
 

Users Online Users Online (42)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal