collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:23:48 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content

Долго време се дискутира како најдобро да се фотограафира аквариумот, за да имаме слики од кои застанува здивот, нели.
Греота е да овој дел од природата кој го имаме дома, на кој му посветуваме толку многу внимание, да не го представиме во полн сјај и со сета почит која ја заслужува.
За тоа секако ни треба одредено предзаење за фотогрфија, без разлика како в апарат имаме.
Се мислв да започнам голема тема за основите на фотографијата, но за жал (или пак за серќа) ме претекна еден колега од Хрватска.
Би сакал да посочам на еден линк, кој навистина ви ја дава основата на фотографијата, прекрасен и достоен за секоја почит напис, референца во секоја смисла:

[Login or Register]

Уживајте ...

ПС: за недела - две очечувам МНОГУ подобри фотки ...

ППС: Не можам да најдам доволно големи зборови на пофалба, за авторот на овие инфорации ... Секоја чест.

Link

Author Topic: основи на фотографија  (Read 1385 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline anrovla

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 56
 • Posts: 1147
 • Activity:
  0%
 • Karma: 113
основи на фотографија
« on: October 26, 2009, 02:27:13 PM »

Долго време се дискутира како најдобро да се фотограафира аквариумот, за да имаме слики од кои застанува здивот, нели.
Греота е да овој дел од природата кој го имаме дома, на кој му посветуваме толку многу внимание, да не го представиме во полн сјај и со сета почит која ја заслужува.
За тоа секако ни треба одредено предзаење за фотогрфија, без разлика како в апарат имаме.
Се мислв да започнам голема тема за основите на фотографијата, но за жал (или пак за серќа) ме претекна еден колега од Хрватска.
Би сакал да посочам на еден линк, кој навистина ви ја дава основата на фотографијата, прекрасен и достоен за секоја почит напис, референца во секоја смисла:

[Login or Register]

Уживајте ...

ПС: за недела - две очечувам МНОГУ подобри фотки ...

ППС: Не можам да најдам доволно големи зборови на пофалба, за авторот на овие инфорации ... Секоја чест.
anrovla

Offline kiko_vet

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: PP
 • Age: 38
 • Posts: 1144
 • Activity:
  0%
 • Karma: 38
Re: основи на фотографија
« Reply #1 on: October 26, 2009, 02:47:11 PM »
Odlicen link , ovaa raat ce go citam , odam da spijam sega  ,       nb,m
"Левата нога и рече на десната: меѓу нас е свршено."

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 57
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: основи на фотографија
« Reply #2 on: October 26, 2009, 03:42:46 PM »
 gsdxzzz gsdxzzz gsdzz Vlado  560855
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline Cimento

 • Plant junkie
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Tetovo
 • Age: 42
 • Posts: 1484
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Re: основи на фотографија
« Reply #3 on: October 26, 2009, 11:37:10 PM »
 t28
Happines is like peeng in your pants. Everyone can see it but only you can feel it's warmth!

Offline Gjuro

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: Kumanovo
 • Age: 44
 • Posts: 2693
 • Activity:
  0%
 • Karma: 194
Re: основи на фотографија
« Reply #4 on: October 27, 2009, 03:16:44 AM »
 t28  nb,m

Offline nikola

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 35
 • Posts: 527
 • Activity:
  0%
 • Karma: 11
Re: основи на фотографија
« Reply #5 on: October 27, 2009, 03:21:42 AM »
top e knigicevo

Offline majakashi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 1265
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Re: основи на фотографија
« Reply #6 on: October 27, 2009, 03:38:41 AM »
vlado  560855 nevidena gsdzz  ghgf kaj go najde knigicevo sekoja cest... bas sum zagrean da potrosam nekoe evro za dslr>>> knigava e kurs covece gsdzz gsdzz gsdzz  :notworthy: :notworthy: :notworthy: bravo gsdzz gsdzz

Offline Break

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2009
 • Location: Tetovo
 • Age: 38
 • Posts: 578
 • Activity:
  0%
 • Karma: 9
Re: основи на фотографија
« Reply #7 on: October 27, 2009, 05:11:30 AM »
interesen post,,, gsdzz  gsdzz  gsdzz

Offline newpain01

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Kumanovo
 • Age: 36
 • Posts: 1083
 • Activity:
  0%
 • Karma: 21
Re: основи на фотографија
« Reply #8 on: October 27, 2009, 04:20:41 PM »
 t28 3dclin

Offline fidan

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 43
 • Posts: 521
 • Activity:
  0%
 • Karma: 20
Re: основи на фотографија
« Reply #9 on: October 27, 2009, 04:59:38 PM »
 gsdxzzz bravo

Offline NO CARRIER

 • V I P
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: May 2009
 • Location: България, Пазарджик
 • Age: 52
 • Posts: 5643
 • Activity:
  29%
 • Karma: 61
  • Николай Цветков
Re: основи на фотографија
« Reply #10 on: October 28, 2009, 01:13:33 AM »
Ако прецените, може да го отделите в нова тема.

Ето връзка към разни уроци на английски език за снимане на аквариуми.
[Login or Register]

Ако не излиза на английски, вдясно има зелени бутончета с надпис ENG.

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  0%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: основи на фотографија
« Reply #11 on: November 26, 2009, 08:34:22 PM »
интересен линк  :icon_thumright:

Tags:
 

Users Online Users Online (24)
Members Google (3)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal