collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 11:16:57 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Среќа во Несреќа

Му се јавуваат на мажот од болница и му кажуваат дека жена му доживеала сообраќајка. Дежурниот лекар му вика:
- Ќе преживее ама повредена и е кичмата. Ќе биде трајно и потполно парализирана  а тоа значи дека ќе мора цел живот да ја храните!
Мажот почнува да плачи и да липа.
- А нема контрола ни врз бешиката, па ќе морате да и менувате и пелени, и тоа секојдневно, по неколкуп
 до крајот на животот!
Мажот почнува гласно да плаче.
- Исто е и со столицата. Секој ден ќе мора миење  И тоа темелно, за да не добие некоја инфекција.
Мажот паѓа на под, се стуткува и почнува да рика од плачење. Докторот се наведнува над него, го здрмува и утешително му вика:
- Се зезам бе, умре!

Link

Author Topic: zakon vic  (Read 88936 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
zakon vic
« on: November 20, 2009, 01:24:28 PM »
Среќа во Несреќа

Му се јавуваат на мажот од болница и му кажуваат дека жена му доживеала сообраќајка. Дежурниот лекар му вика:
- Ќе преживее ама повредена и е кичмата. Ќе биде трајно и потполно парализирана  а тоа значи дека ќе мора цел живот да ја храните!
Мажот почнува да плачи и да липа.
- А нема контрола ни врз бешиката, па ќе морате да и менувате и пелени, и тоа секојдневно, по неколкуп
 до крајот на животот!
Мажот почнува гласно да плаче.
- Исто е и со столицата. Секој ден ќе мора миење  И тоа темелно, за да не добие некоја инфекција.
Мажот паѓа на под, се стуткува и почнува да рика од плачење. Докторот се наведнува над него, го здрмува и утешително му вика:
- Се зезам бе, умре!

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: zakon vic
« Reply #1 on: April 08, 2010, 12:46:08 PM »
Mi tekna eden mnogu star dobar vic.Ustvari ucenicka kletva.Da dade gospod majka ti da prdne na roditelska. boske boske boske boske boske boske boske boske boske boske boske

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: zakon vic
« Reply #2 on: April 08, 2010, 12:47:47 PM »
 boske boske boske kaj ti tekna ova bre, me nasmeja bajagi, jaka kletva
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: zakon vic
« Reply #3 on: April 13, 2010, 12:21:36 AM »
И предлага мажот на жената да се
избричи доле,а таа прашува:
-А зошто?
-Па така,малце промена,за еротика
знаеш.
-Ти не си нормален,па да ми се смее
цело село.

 

Offline ВлаткоЅвер

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jul 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 41
 • Posts: 215
 • Activity:
  0%
 • Karma: 16
Re: zakon vic
« Reply #4 on: April 13, 2010, 01:03:48 AM »
 boske  boske  boske  boske  boske

 Откако прочитав дека алкохолот е штетен,решив повеќе да не читам.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: zakon vic
« Reply #5 on: May 23, 2010, 12:49:59 PM »
Си биле Трпе и Лео и живееле во Струга. Паднале големи дождови, се излил Црн Дрим и почнал да поплавува. Трпе живеел на 3 спрат, а водата стигнала до 2. Доаѓа Лео со чамец пред прозор и му вика на Трпе:
- Трпе, качувај се во чамецов, да се спасуваме.
- Не бе, мене Господ ќе ме спаси.
Се качува водата на 3 спрат, Трпе се качил на 4, а ете го Лео пак доаѓа:
- Ајде бе Трпе, искачај кога ти викам!
- Не, ти реков мене Господ ќе ме спаси.
Водата се качува до последниот спрат, Трпе се дави и оди кај Господ:
- Добро бе Господ, нели требаше да ме спасиш.
Го отвара тефтерот Господ, проверува, па му вика на Трпе:
- Што се буниш бе, Лео двапати го пратив да те спаси.

Offline pirat_07

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2009
 • Location: Kavadarci
 • Age: 42
 • Posts: 691
 • Activity:
  0%
 • Karma: 24
Re: zakon vic
« Reply #6 on: May 23, 2010, 01:23:44 PM »
Kako go kolne cigankata komsijata:

"Da dava alah Da ti jebe moj muz zenu i da ne i bide slatko"

 3dclin
Koj posleden se smee... ne go razbral vicot :)

Offline Dejco

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Sep 2009
 • Location: SKOPJE
 • Age: 53
 • Posts: 119
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: zakon vic
« Reply #7 on: May 24, 2010, 09:03:02 AM »
Iraat Makedonija i Agentina .Sudijava sviri sloboden udar za Argentina.Mesi se sprema da sutira a ovie nasive se mestat u ziv zid.Golmanov gi redi igracite u ziv zid a ovi se vrtat nakaj nego i stojat.Abe so praite im vika treba da se svrtite na drugata strana.E da be samo ti sakas da go vidis golot mu odgovaraat igracite.
« Last Edit: May 24, 2010, 09:07:21 AM by jufka »

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: zakon vic
« Reply #8 on: May 24, 2010, 10:07:53 AM »
 boske boske boske
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: zakon vic
« Reply #9 on: May 30, 2010, 10:10:05 PM »
 Koja e razlikata pomegju plavusa i komarec??? Plavusata prodolzuva da cica i otkako ke ja udris.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: zakon vic
« Reply #10 on: June 01, 2010, 03:41:05 AM »
 Se parkira na benziska rozeva buba so masnicki iskaca peder go zima pistolot si go stava i pocnuva da toci.Istrcuva odvnatre pumpasot i mu vika:Decko decko toa e dizel.A ovoj:Ako e dizel mene mi e super.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: zakon vic
« Reply #11 on: June 13, 2010, 01:50:09 PM »
 Sto moze da ti se sluci najloso vo Ohrid na bukvata D???

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: zakon vic
« Reply #12 on: June 13, 2010, 01:59:26 PM »
 Da umrish  boske boske boske boske

Offline ajanackovski

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jun 2009
 • Location: Kriva Palanka
 • Age: 36
 • Posts: 527
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Re: zakon vic
« Reply #13 on: June 13, 2010, 02:09:53 PM »
 boske boske
Da cuva gospod i golman da brani

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 57
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: zakon vic
« Reply #14 on: June 14, 2010, 12:41:42 AM »
 :laugh: :laugh:
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

vsutarov

 • Guest
Re: zakon vic
« Reply #15 on: June 14, 2010, 02:18:23 AM »
Jas go znam vaka:Kletva na Ohridski od eden zbor na bukvata "D"? Dumrish

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: zakon vic
« Reply #16 on: June 14, 2010, 09:17:28 AM »
Ova za Hrvatite sto ne se plasiraa na svetsko

Kakva e razlikata pomegu nogometas i fudbaler ???

Fudbalerite igraat na svetko a nogometasite ne!!!

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 57
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: zakon vic
« Reply #17 on: June 14, 2010, 10:19:00 AM »
Ova za Hrvatite sto ne se plasiraa na svetsko

Kakva e razlikata pomegu nogometas i fudbaler ???

Fudbalerite igraat na svetko a nogometasite ne!!!

Fudbalerite igraat na svetko a nogometasite ne!!! a nie so sme "Plej stejsn"  ghgfrfn
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: zakon vic
« Reply #18 on: June 14, 2010, 10:46:40 AM »
Nie sme nintendo  ghgf

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: zakon vic
« Reply #19 on: June 14, 2010, 11:36:37 AM »
 ghgf

Tags:
 

MOVED: Одг: zakon vic

Started by Aleksandar B

Replies: 0
Views: 1200
Last post October 17, 2012, 01:47:15 PM
by Aleksandar B
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal