collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 08:28:26 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Ако некој пат купувам канистар, тоа ќе биде ова:

[Login or Register]

Link

Author Topic: Канистри - Fluval G series  (Read 1262 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline anrovla

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 55
 • Posts: 1147
 • Activity:
  0%
 • Karma: 113
Канистри - Fluval G series
« on: December 15, 2009, 01:52:36 PM »
Ако некој пат купувам канистар, тоа ќе биде ова:

[Login or Register]
anrovla

Offline betim

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје, Чаир
 • Age: 32
 • Posts: 496
 • Activity:
  0%
 • Karma: 17
Re: Канистри - Fluval G series
« Reply #1 on: December 15, 2009, 03:13:12 PM »
 aman  gsdxxvzzz gsdxxvzzz!  t28 hyjkkghj
Resist the temptation

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Re: Канистри - Fluval G series
« Reply #2 on: December 15, 2009, 10:01:40 PM »
499.99$  ghgf

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 57
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: Канистри - Fluval G series
« Reply #3 on: December 15, 2009, 10:33:28 PM »
499.99$  ghgf
   Ubav ama e...........

                         B E S P A R I
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline ADZI

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Skopje, MACEDONIA
 • Age: 42
 • Posts: 2222
 • Activity:
  0%
 • Karma: 25
Re: Канистри - Fluval G series
« Reply #4 on: December 15, 2009, 11:52:14 PM »
i jas sakam G6  gsdzz

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Канистри - Fluval G series
« Reply #5 on: December 16, 2009, 12:57:05 AM »
 nb,m za filterot vodata od nego moze i da se pie.

Offline zorans83

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 837
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • cichlidsmk.com
Re: Канистри - Fluval G series
« Reply #6 on: December 16, 2009, 01:26:11 AM »
Jas pa greacite gi razgleduvav.Space age crap! + - 1 stepen preciznost ne e nisto novo a go predstavuvaat ko da e unparalleled technology.I toa so svetloto ic ne go svakjam.Zasto sluzi predupreduvanjeto.Da mi kaze deka greacot ne si ja zavrsil rabotata?
A filterov deluva epten dobro.I cenata mu e epten dobra.Fala mu na gospod za kinesko proizvodstvo,istiov filter ke iskoci za godina dena po cetvrtina cena.Da se nadevame  1aa1a1

Offline anrovla

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 55
 • Posts: 1147
 • Activity:
  0%
 • Karma: 113
Re: Канистри - Fluval G series
« Reply #7 on: December 16, 2009, 11:17:50 AM »
Електроника е нашата иднина, јас верувам во неа.
За 3-4 години, интегрален канистар со board computer, со одвоено механичко, хемиско и биолошко филтрациски дел, еден куп сензори, греач, ЦО2 / О2 реактрор внатре, автоматски надзор на сите параметри и соодветно дозирање на губриво од вградените контејнери со течно ѓубриво, регулација на екстерни параметри, како светло и клима, автоматска промена на вода, ќе биде нешто нормално ...

Знаеш, она, земаш една направа, еден аквариум, светло и тоа е тоа. На него местиш барана поствка, на пример билен - амазон, не циклиран и тоа е тоа.
Од време на време, добиваш СМС, „додади KNO3“, или „потшишај ја тревата“ и слично.

Нормално, продуктот сам ќе прави и праќа фотки на ADA, дури и не мора да праќа, се е online, па секој ден ќе ни стасува СМС со ранкот на нашиот аквариум ...


Еј, а да отворам фирма за ова, или барем да го патентирам горенаведеното ?
anrovla

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Канистри - Fluval G series
« Reply #8 on: December 16, 2009, 11:20:36 AM »
eh bre vlado, pa kade e lezetot na akvaristikata, dzabe sve ako ne butkas race vnatre, i krsis akvariumi kako nasiot debarcanec
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline Ненад

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Скопје
 • Age: 47
 • Posts: 395
 • Activity:
  0%
 • Karma: 23
Re: Канистри - Fluval G series
« Reply #9 on: December 16, 2009, 05:30:53 PM »
Е тоа де Уран, и јас тоа викам. Со ваква опрема ти е исто како screensaver... само да гледаш. :)

Offline jony_b88

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Nov 2010
 • Posts: 10
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Канистри - Fluval G series
« Reply #10 on: November 22, 2010, 01:51:26 AM »
Moze li da mi kazite cena na kanistri sto gi ima kaj nas

Offline alexandar

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Sep 2009
 • Location: skopje
 • Age: 39
 • Posts: 254
 • Activity:
  0%
 • Karma: 11
Re: Канистри - Fluval G series
« Reply #11 on: November 22, 2010, 02:48:40 AM »
kanisterot e prva liga veke moze godina i poveke e na pazarot a za toa kinezite i da izmislat nema da e toa isto kako kinesko BMW ghgfrf

Tags:
 

Users Online Users Online (13)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal