collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 11:16:57 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
На български са, но дано ги разберете. Ако може някой да ги преведе, ще се радвам.  gsdzz

На представянето на Интернет Експлорер 9, парализирано момче стана и си тръгна...

Срешат се двама фотографи:
-Как е? Как я караш?
-Еми, ожених се…
-Браво, е , как е, хубава ли е поне?
-Ми зависи какво осветление съм пуснал…

Разговарят приятели:
- Ти помагаш ли на жена си в домакинството?
- Не, всичко върша сам.

Мъжът се прибира вкъщи намръщен. Жена му го посреща с:
-Бременна съм!
-Ох, и ти ли...

Link

Author Topic: Вицове  (Read 7190 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NO CARRIER

 • V I P
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: May 2009
 • Location: България, Пазарджик
 • Age: 52
 • Posts: 5646
 • Activity:
  28%
 • Karma: 61
  • Николай Цветков
Вицове
« on: February 18, 2010, 07:17:00 AM »
На български са, но дано ги разберете. Ако може някой да ги преведе, ще се радвам.  gsdzz

На представянето на Интернет Експлорер 9, парализирано момче стана и си тръгна...

Срешат се двама фотографи:
-Как е? Как я караш?
-Еми, ожених се…
-Браво, е , как е, хубава ли е поне?
-Ми зависи какво осветление съм пуснал…

Разговарят приятели:
- Ти помагаш ли на жена си в домакинството?
- Не, всичко върша сам.

Мъжът се прибира вкъщи намръщен. Жена му го посреща с:
-Бременна съм!
-Ох, и ти ли...

Offline jufka

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Тетово
 • Age: 40
 • Posts: 2133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 106
Re: Вицове
« Reply #1 on: February 18, 2010, 07:47:56 AM »
На презентацијата на Интернет Експлорер 9, парализирано момче стана и си замина ...

Се среќаваат  двајца фотографи:
-Како е? Што им ново?
-Ами, се оженив ...
-Браво, , каква е, убава ли е барем?
-Ами зависи какво осветлување сум пуштил ...

Разговараат пријатели:
- И помагаш ли на жена ти во домаќинството?
- Не, се правам сам.

Мажот се прибира дома намрштен. Жена му го дочекува со:
-Бремена сум!
-О, и ти ли ...


И еве еден од мене:
Прават анкета по улица од некоја телевизија и прашуваат што би направиле кога утре би било крај на светот??? Прашуваат еден циган и им вика, куферите и Германија... boske boske boske

Offline ajanackovski

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jun 2009
 • Location: Kriva Palanka
 • Age: 36
 • Posts: 527
 • Activity:
  0%
 • Karma: 7
Re: Вицове
« Reply #2 on: February 18, 2010, 08:48:28 AM »
 3dclin
Da cuva gospod i golman da brani

Offline mitrev goran

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Dec 2009
 • Posts: 96
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Вицове
« Reply #3 on: February 18, 2010, 09:00:56 AM »
si pravat muabet svatinovcite i tatkoto na nevestata go prasuva na tatkoto na momceto kako be svate kako se mladite dobro be svate se ubavo samo kerkati ne ragja drugiot mu odgovara kako be ne ragja emi doma ragjase :laugh: :laugh: :laugh:

Offline Cefopomalio

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Dec 2009
 • Location: Bitola
 • Age: 34
 • Posts: 52
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Вицове
« Reply #4 on: February 18, 2010, 10:49:25 AM »
Во Македонија фатило уште поголема криза. Се поскапело, народот уште толку осиромашел. На час учителката ги прашува децата, како нивните родители планираат да се справат со кризата. Прв дигнал рака Тошо.
Учителката:
Кажи Тошо, како твоето семејство ќе се справи си кризата?
Тошо: Татко ми реши да ги одврти сите сијалици и да остави само една. Кога ќе одиме во друга соба ќе ја преместиме и сијалицата и така ќе заштедиме многу пари за струја.
Перо крева рака. Учителката:
Кажи Перо како вие ќе се справите со кризата? Перо: Тато реши да ги затвори сите чешми и да остави само една, за миење, пиење, за се. Така ќе заштедиме на водата.
Учителката:
Браво Перо. Иванчо а ти зошто молчиш? Кажи вие како ќе се справите.
Иванчо:
Ние учителке решивме да ја продадеме мама.
Учителката:
Како бе Иванчо ќе ја продадете мајка ти? Зошто?!
Иванчо:
Епа јас не цицам, тато не ја е*е, зошто да ја храниме.

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Re: Вицове
« Reply #5 on: February 18, 2010, 12:09:14 PM »
- Mamo, mamo ke mi kupis tocak?
- Abe ne me vikaj mamo, ako spijam so tatko ti ne znaci deka sum ti majka.
- Pa kako da te vikam ?
- Vikaj me ko sto site drugi me vikaat, cicko Trajce

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Вицове
« Reply #6 on: February 18, 2010, 12:34:47 PM »
- Mamo, mamo ke mi kupis tocak?
- Abe ne me vikaj mamo, ako spijam so tatko ti ne znaci deka sum ti majka.
- Pa kako da te vikam ?
- Vikaj me ko sto site drugi me vikaat, cicko Trajce
boske boske boske boske boske

Offline Cimento

 • Plant junkie
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Tetovo
 • Age: 42
 • Posts: 1484
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Re: Вицове
« Reply #7 on: February 18, 2010, 01:26:51 PM »
Алкохоличар, пушач и педер излегуваат од клиника за лекување на зависности. Пред да ги пушти докторот им рекол дека ако уште еднаш посегнат по порокот, ќе умрат.
При излегувањето алкохоличарот видел една кафеана, не можел да издржи, влегол, испил една чашка ракија и умрел.
Пушачот и педерот продолжиле. Пушачот видел една недопушена цигара на земјата.
Педерот го фатил за рака и му рекол:
-Ако се наведнеш двајцата ќе умреме.
Happines is like peeng in your pants. Everyone can see it but only you can feel it's warmth!

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Вицове
« Reply #8 on: February 19, 2010, 04:28:55 AM »

U firmu dolazi novi sef, poznat po svojim tvrdim stavovima i metodama.
Setka
prvi put po kancelariji i vidi mladica kako se nonsalantno naslonio na
zid i
bleji u prazno. Sef pomisli kako ce sada svima pokazati da ne smeju tako
da
se ponasaju. Pridje mu:
- Kolika ti je plata?
- 30.000 dinara.
- Evo ti 60.000 dinara za dva meseca i gubi se odavde, da te vise nikada
ne
vidim!!!
Tip uzima pare i nestaje. Ostali zaposleni u neverici posmatraju prizor,
ali
sef se ne obazire; svima je pokazao na cemu su od samog pocetka. Ipak ih
pita:
- Sta je ona lenstina uopste radila u firmi?
- Doneo je picu...

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Re: Вицове
« Reply #9 on: February 19, 2010, 10:34:34 AM »
 :laugh: :laugh: :laugh:

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 57
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: Вицове
« Reply #10 on: February 19, 2010, 11:07:01 AM »
 boske boske gsdxzzz
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Вицове
« Reply #11 on: February 19, 2010, 02:00:07 PM »
Pa ko za Pica-dostavuvac dobar baksis zemal  boske boske boske boske boske

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Вицове
« Reply #12 on: February 19, 2010, 02:07:38 PM »
Pa ko za Pica-dostavuvac dobar baksis zemal  boske boske boske boske boske

go razbra vicot, a?   ghgf
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Вицове
« Reply #13 on: March 05, 2010, 07:23:26 AM »
Žena sretne muža za  8-mi Mart  s buketom cveća u ruci i sva nasmejana upita: "Dragi, to cveće je za mene ?"

Muž odgovori: "Ni govora, to je za moju sekretaricu."

Žena poludi i kaže: "Svinjo jedna, njoj cveće, a meni kurac ?!?"

Muž hladnokrvno odgovori: "Hoćeš da se menjate ?"

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Вицове
« Reply #14 on: March 05, 2010, 07:41:52 AM »
 ghgf

Offline jufka

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Тетово
 • Age: 40
 • Posts: 2133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 106
Re: Вицове
« Reply #15 on: March 05, 2010, 07:53:05 AM »
А знааете како се вика 8 Март по Тетовските села? ПИЧКОАН boske boske boske

Offline Bobi

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Sep 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 758
 • Activity:
  0%
 • Karma: 30
Re: Вицове
« Reply #16 on: March 05, 2010, 10:36:44 AM »
Разговараат директорот и шефот каде ќе ги пуштат жените за 8 ми март,

и директорот вика:
- Јас мојава ќе ја пуштам во Грција. Шефот вика:
- Јас мојава ќе ја пуштам во Охрид.

Влегува чуварот Трпе и го прашуваат, ти кај ќе ја пуштиш жена ти за 8 ми март?
- Директоре јас немам пари, сам ќе си ја ебам.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Вицове
« Reply #17 on: March 05, 2010, 10:41:21 AM »
 gsd 3dclin boske

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Re: Вицове
« Reply #18 on: March 05, 2010, 11:15:31 AM »
 boske boske boske gsdxzzz

Offline Cimento

 • Plant junkie
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Tetovo
 • Age: 42
 • Posts: 1484
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Re: Вицове
« Reply #19 on: March 05, 2010, 11:48:24 AM »
 boske
Happines is like peeng in your pants. Everyone can see it but only you can feel it's warmth!

Tags:
 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal