collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Во текот на месец октомви сите сте поканети да учествувате во натпреварот за Слика на месецот
Може да постирате слики од вашиот аквариум, риби, трева, ракчиња, се што мислите дека би било интересно.

Право на учество имаат сите членови на форумот кои го имаат прописно претставено
аквариумот, освен Администраторите и Глобалните модератори
Фотографијата да биде со димензии 800 х 600
Имате право да постирате по една фотографија
Секоја слика да има потпис од праќачот

Може И ќе има некоја награда blee kick boske

Фотографиите може да ги постирате од 01.10.2010 до 20.10.2010 во оваа тема!

Со среќа на сите!!!

Link

Author Topic: Предлог на слика за месец октомври  (Read 4662 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Cimento

 • Plant junkie
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Tetovo
 • Age: 42
 • Posts: 1484
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Предлог на слика за месец октомври
« on: September 29, 2010, 07:25:43 AM »
Во текот на месец октомви сите сте поканети да учествувате во натпреварот за Слика на месецот
Може да постирате слики од вашиот аквариум, риби, трева, ракчиња, се што мислите дека би било интересно.

Право на учество имаат сите членови на форумот кои го имаат прописно претставено
аквариумот, освен Администраторите и Глобалните модератори
Фотографијата да биде со димензии 800 х 600
Имате право да постирате по една фотографија
Секоја слика да има потпис од праќачот

Може И ќе има некоја награда blee kick boske

Фотографиите може да ги постирате од 01.10.2010 до 20.10.2010 во оваа тема!

Со среќа на сите!!!
« Last Edit: October 04, 2010, 11:10:38 AM by Cimento »
Happines is like peeng in your pants. Everyone can see it but only you can feel it's warmth!

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Предлог на слика за месец октомври
« Reply #1 on: September 29, 2010, 09:05:25 AM »
Samo da dodadam, NE SE BARA PROFESIONALNA FOTOGRAFIJA (so profi aparat), tuku INTERESNA AKVARISTICKA SLIKA!!

Nagrada sigurno ke ima.
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline Cimento

 • Plant junkie
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Tetovo
 • Age: 42
 • Posts: 1484
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Re: Предлог на слика за месец октомври
« Reply #2 on: October 01, 2010, 11:38:53 AM »
Сликите може да ги постирате од денеска

Ги чекаме најубавите фотографии!!
Happines is like peeng in your pants. Everyone can see it but only you can feel it's warmth!

Offline stefan_sword

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2009
 • Location: kumanovo
 • Age: 35
 • Posts: 332
 • Activity:
  0%
 • Karma: 24

Offline anrovla

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 56
 • Posts: 1147
 • Activity:
  0%
 • Karma: 113
Re: Предлог на слика за месец октомври
« Reply #4 on: October 04, 2010, 11:00:20 AM »
anrovla

Offline MeTogu

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: May 2009
 • Location: Bulgariq/Rousse
 • Age: 46
 • Posts: 404
 • Activity:
  0%
 • Karma: 18

Offline jufka

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Тетово
 • Age: 40
 • Posts: 2133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 106
« Last Edit: October 04, 2010, 01:30:27 PM by jufka »

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Предлог на слика за месец октомври
« Reply #7 on: October 05, 2010, 10:18:01 AM »
Site postovi koi ne sodrzuvaat slika za konkursot SE i KE BIDAT izbrisani!
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline Cimento

 • Plant junkie
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Tetovo
 • Age: 42
 • Posts: 1484
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Re: Предлог на слика за месец октомври
« Reply #8 on: October 05, 2010, 10:35:37 AM »
Само ќе ве замолам уште еднаш.
На сите постирани слики да има потпис! xfd
Happines is like peeng in your pants. Everyone can see it but only you can feel it's warmth!

vsutarov

 • Guest
« Last Edit: October 05, 2010, 12:08:51 PM by Admin »

Offline MeTogu

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: May 2009
 • Location: Bulgariq/Rousse
 • Age: 46
 • Posts: 404
 • Activity:
  0%
 • Karma: 18
Re: Предлог на слика за месец октомври
« Reply #10 on: October 05, 2010, 12:46:54 PM »
Как да има подпис.На самата снимка ли?

Offline ADZI

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Skopje, MACEDONIA
 • Age: 43
 • Posts: 2222
 • Activity:
  0%
 • Karma: 25
Re: Предлог на слика за месец октомври
« Reply #11 on: October 05, 2010, 12:54:44 PM »
Da ama nesto ne se pridrzuvaat do toa.

Offline MeTogu

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: May 2009
 • Location: Bulgariq/Rousse
 • Age: 46
 • Posts: 404
 • Activity:
  0%
 • Karma: 18
Re: Предлог на слика за месец октомври
« Reply #12 on: October 05, 2010, 01:08:21 PM »
Ами аз не знаех.Уран да я изтрие или да я поправи.В българските форуми пък е точно обратното тотална анонимност.В смисъл аз не се боря за награда или каквото и да било дори никога не бих си помислял да ги обработвам с програма.Радвам се на хобито ни.

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Предлог на слика за месец октомври
« Reply #13 on: October 05, 2010, 01:13:53 PM »
Cimento e odgovoren za ova :)
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline No 1

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2010
 • Location: Београд
 • Posts: 46
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19

Offline goch

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 34
 • Posts: 1352
 • Activity:
  0%
 • Karma: 108
Re: Предлог на слика за месец октомври
« Reply #15 on: October 07, 2010, 01:36:26 PM »
Goran Manevski

Offline pirat_07

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2009
 • Location: Kavadarci
 • Age: 42
 • Posts: 691
 • Activity:
  0%
 • Karma: 24
« Last Edit: October 11, 2010, 10:21:11 AM by pirat_07 »
Koj posleden se smee... ne go razbral vicot :)

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7547
 • Activity:
  1%
 • Country: mk
 • Karma: 91

Offline Cimento

 • Plant junkie
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Tetovo
 • Age: 42
 • Posts: 1484
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Re: Предлог на слика за месец октомври
« Reply #18 on: October 18, 2010, 06:52:40 AM »
Имате уште малку време за постирање слики ве очекуваме!
Happines is like peeng in your pants. Everyone can see it but only you can feel it's warmth!

Offline petreski t.

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: skopje
 • Age: 32
 • Posts: 1437
 • Activity:
  0%
 • Karma: 69

Tags:
 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal