collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:05:15 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Вака сега сакам да прам нов аквариум долзина 140 cm висина 50 cm ширина 30 cm,пошто работам со PVC дограма имаме стаклар што соработуваме ми кажа цена 3000 денари со 8 мм дебелина и гаранрира дека нема да има гајле од пукање а ќе се лепи со овај силикон [Login or Register] специјален бил за лепење на аквариуми една туба е 280 денари,е сега сакам да прашам дали 8 мм стакло е доволно и ширината од 30 цм дали е доволна  lkjikl

Link

Author Topic: Совет за нов аквариум  (Read 2620 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bobo_oh

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Охрид
 • Age: 48
 • Posts: 30
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Совет за нов аквариум
« on: December 07, 2010, 12:53:48 PM »
Вака сега сакам да прам нов аквариум долзина 140 cm висина 50 cm ширина 30 cm,пошто работам со PVC дограма имаме стаклар што соработуваме ми кажа цена 3000 денари со 8 мм дебелина и гаранрира дека нема да има гајле од пукање а ќе се лепи со овај силикон [Login or Register] специјален бил за лепење на аквариуми една туба е 280 денари,е сега сакам да прашам дали 8 мм стакло е доволно и ширината од 30 цм дали е доволна  lkjikl

Offline pajonci

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: strumica
 • Age: 40
 • Posts: 502
 • Activity:
  0%
 • Karma: 30
Re: Совет за нов аквариум
« Reply #1 on: December 07, 2010, 01:01:08 PM »
Вака сега сакам да прам нов аквариум долзина 140 cm висина 50 cm ширина 30 cm,пошто работам со PVC дограма имаме стаклар што соработуваме ми кажа цена 3000 денари со 8 мм дебелина и гаранрира дека нема да има гајле од пукање а ќе се лепи со овај силикон [Login or Register] специјален бил за лепење на аквариуми една туба е 280 денари,е сега сакам да прашам дали 8 мм стакло е доволно и ширината од 30 цм дали е доволна  lkjikl
Imas eden kup komentari po forumot,  spored mene ne e vo red, neka kazat poiskusnit

vsutarov

 • Guest
Re: Совет за нов аквариум
« Reply #2 on: December 07, 2010, 01:04:54 PM »
Prvo, spored mene taa sirina od 30cm na akvarium e mnogu mala,barem 40cm  ako mozes.A debelina na staklo bi stavil 10-ka dokolku go napravis posirok.

Offline bobo_oh

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Охрид
 • Age: 48
 • Posts: 30
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Совет за нов аквариум
« Reply #3 on: December 07, 2010, 01:12:23 PM »
а цената горе долу со 8 стакло дали е скапо илитука така е,а ширината ќе ја корегирам на 40 цм

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Совет за нов аквариум
« Reply #4 on: December 07, 2010, 01:16:52 PM »
 Nemoj osmica na tie dimenzii.Desetka i plus pojacuvanja posto e dolg a sirinata ne ja stedi ako ne e problem neka ide i 50.

Offline bobo_oh

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Охрид
 • Age: 48
 • Posts: 30
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Совет за нов аквариум
« Reply #5 on: December 07, 2010, 01:26:15 PM »
Фала на совет ќе го порачам да го праат не утре зад утре па ќе ве информирам  gsdzzсо слики

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Совет за нов аквариум
« Reply #6 on: December 07, 2010, 10:24:30 PM »
bobo pomini i ke sredime za nov akvarium, poevtino sigurno nema da najdes nikade, zatoa i postoi forumot
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline andrej

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Oct 2010
 • Posts: 36
 • Activity:
  0%
 • Karma: 11
Re: Совет за нов аквариум
« Reply #7 on: December 07, 2010, 11:46:19 PM »
stakloto spored moi informacii moze da se najde i poevtino i moj sovet napravi go so desetka

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 43
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Совет за нов аквариум
« Reply #8 on: December 08, 2010, 02:47:24 AM »
Staklo 8-ca nemoj druze na 50 visina, toj sto ti garantira "prostimu, neznae sto zbori"  a silikon ima od Soudal specijalen za akvariumi ama ne e toj sto si go postiral i ne e  280 tuku 480 denari.  Zatoa pojdi do kaj Admin vo Struga i se ke ti stane jasno.

Offline bobo_oh

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Охрид
 • Age: 48
 • Posts: 30
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Совет за нов аквариум
« Reply #9 on: December 08, 2010, 04:20:04 AM »
Дефинитиво утре ќе појдам кај Админ,а за силиконот што го спомнав од фирмата Соудал го земаме прва рака затое е таа цена

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 43
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Совет за нов аквариум
« Reply #10 on: December 08, 2010, 04:28:12 AM »
Ne e problemot kolku e cenata i koja raka e, ama ne e toj sto si go postiral.
eve kako izgleda silikonot sto ti treba
 [Login or Register]

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Совет за нов аквариум
« Reply #11 on: December 08, 2010, 04:35:58 AM »
dobri se i dvete
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline bobo_oh

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Охрид
 • Age: 48
 • Posts: 30
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Совет за нов аквариум
« Reply #12 on: December 08, 2010, 06:29:53 AM »
е ова е веќе несто друго  hgfgd

Tags:
 

Гупите ми ја јадат тревата , совет , помош !!!!!

Started by kliment69

Replies: 3
Views: 1628
Last post March 12, 2013, 02:23:38 AM
by Uran
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal