collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 11:16:57 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Здраво екипо, јас сум Влатко од неготино (по други форуми Discus), имам повеќе аквариуми мрестни, и еден украсен 200 литри. Во скора прилика ќе презентирам нешто, инаку чувам и успешно размножувам скалари, а сум со голем интерес да се пребацам на дискуси, али здравје на пролет.
Поздрав до сите Акваристи.

Link

Author Topic: Здраво Дечки  (Read 1365 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Здраво Дечки
« on: December 17, 2010, 02:58:55 PM »
Здраво екипо, јас сум Влатко од неготино (по други форуми Discus), имам повеќе аквариуми мрестни, и еден украсен 200 литри. Во скора прилика ќе презентирам нешто, инаку чувам и успешно размножувам скалари, а сум со голем интерес да се пребацам на дискуси, али здравје на пролет.
Поздрав до сите Акваристи.

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 38
 • Posts: 1765
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Re: Здраво Дечки
« Reply #1 on: December 17, 2010, 03:12:20 PM »
Pozdrav Vlatkon i dobredojde :). Kolku akvariumu imas vkupno? mrestis samo skalari ili uste nesto?
Comming soon :)

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Здраво Дечки
« Reply #2 on: December 17, 2010, 03:52:35 PM »
Имам еден украсен и 7 мрестни, али моментално од седумте 5 ми се активни. Повеќе сум фокусиран на скаларите, а мрестам и ксифи и моли. Поздрав

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Здраво Дечки
« Reply #3 on: December 18, 2010, 08:30:47 AM »
 56805 уште еднаш и баш ме радува што мрестиш скалари  gsdzz
Дај некоја слика од мрестилиштето да видиме што имаш

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Здраво Дечки
« Reply #4 on: December 18, 2010, 08:42:02 AM »
Ќе има и слики, ќе отворам тема у мрест, ќе постирам нешто, иако немам некои нови слики, али ќе постирам нешто од пред некое време.

vsutarov

 • Guest
Re: Здраво Дечки
« Reply #5 on: December 18, 2010, 10:39:00 AM »
 56805 Влатко и пофалби за тоа што го правиш,па чекаме слики.

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Здраво Дечки
« Reply #6 on: December 18, 2010, 11:27:51 AM »
Vlatko dobre ni dojde, milo mi e sto te gledam tuka  gsdzz
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Здраво Дечки
« Reply #7 on: December 18, 2010, 02:25:12 PM »
 Vlatko imame tuka i Kavadarcani.Ako vidat deka Negotino si go napisal so mala bukva odma majtap ke pravat. ghgf

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Здраво Дечки
« Reply #8 on: December 18, 2010, 03:38:48 PM »
 boske  boske  boske Баш внимавам на такви работи али кога сака сака  :laugh: Да поправам набрзина, дур не вишле кавадарчани (со мало ,,к,,  :laugh: :laugh: :laugh: )

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Здраво Дечки
« Reply #9 on: December 18, 2010, 03:41:57 PM »
 U sekoj slucaj bolje da si Negotinec so malo n nego Kakadarcanec so malo k  boske boske boske

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Здраво Дечки
« Reply #10 on: December 18, 2010, 04:27:18 PM »
Ахахахха   aha 3dclin така си е. Али  hgfgdfd да не не сватат погрешно комшиите

Tags:
 

Здраво!

Started by Boban

Replies: 20
Views: 2659
Last post February 05, 2010, 08:27:57 AM
by jufka
Здраво

Started by Kire

Replies: 6
Views: 1319
Last post March 12, 2010, 10:36:12 PM
by ivica74sk
Здраво :)

Started by milantosevski

Replies: 13
Views: 1713
Last post April 08, 2010, 06:38:31 AM
by Uran
Здраво!!

Started by AFROMAN

Replies: 4
Views: 1208
Last post May 25, 2010, 01:27:42 PM
by jufka
Здраво!

Started by OscarMKD

Replies: 0
Views: 1047
Last post December 17, 2010, 07:32:39 AM
by OscarMKD
Users Online Users Online (33)
Members Google (2)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal