collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:05:15 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post contentАквариумот е купечки окулу 240 литра со филтер во капакот и плус надворешен повеке биолошки полнет како допуна.Сликите се пред се населат циклидите metriaclima eshtere ili ne[to taka.Не ми оди латинскиот.

Link

Author Topic: преставување-  (Read 1480 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline armagedo

 • Neaktiven
 • *
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Sk
 • Posts: 6
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
преставување-
« on: February 07, 2011, 11:13:04 PM »Аквариумот е купечки окулу 240 литра со филтер во капакот и плус надворешен повеке биолошки полнет како допуна.Сликите се пред се населат циклидите metriaclima eshtere ili ne[to taka.Не ми оди латинскиот.

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 34
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: преставување-
« Reply #1 on: February 08, 2011, 02:59:41 AM »
Имаш силидна литража  gsdzz сликај како изгледа со циклидите  gsdxxzzz

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 57
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: преставување-
« Reply #2 on: February 08, 2011, 05:27:56 AM »
 55655 za predstavuvanjeto,soliden aq cekame sliki so ribite
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: преставување-
« Reply #3 on: February 08, 2011, 07:11:44 AM »
Ubava litraza interesen akvarium samo me interesira tie kako karpi dolu sto gi imas redeno sto se??? Kako od kalap izlezeni - sam gi imas praveno ili ?

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 1765
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Re: преставување-
« Reply #4 on: February 08, 2011, 09:33:18 AM »
Dobredojde armagedo i od mene. Uste eden malawdzija  happyy blee.

Imas ubav akvarium netipicen za malawi biotop, ama ima potencijal se gleda od prva ;). Solidna litraza za mbuni. Sto imas osven Estherae ili samo toa e sega za sega? Sto planiras drugo od malawci? Daj opisi ni uste kakvo osvetluvanje imas, dimenzii itn.

Pozdrav
Comming soon :)

Offline armagedo

 • Neaktiven
 • *
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Sk
 • Posts: 6
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Re: преставување-
« Reply #5 on: February 08, 2011, 09:43:05 AM »
Тие неприродн камења се правени во калап и бидејки изгледаа неприродни си отидоа надвор.Позадината е од стиропор сама си ја правев со отвори за криење.Од риби се само тие што незнам да ги напишам ,имам 6 и чекам да ми донесат уште 5-6 исти такви само што нема да  се роднини.Нови слики најбрзо што можам.Ветувам

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: преставување-
« Reply #6 on: February 08, 2011, 09:52:42 AM »
"sama si ja pravev" - znaci dobivme koleska??
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

vsutarov

 • Guest
Re: преставување-
« Reply #7 on: February 08, 2011, 10:32:38 AM »
Interesno si e akvariumceto,ke bide uste poubavo.
P.S. Epa neka ni e cestito nova koleska.

Offline tanjica

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Apr 2010
 • Location: Sv.Nikole
 • Age: 57
 • Posts: 167
 • Activity:
  0%
 • Karma: 6
Re: преставување-
« Reply #8 on: February 08, 2011, 10:36:25 PM »
 happyy 56805

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: преставување-
« Reply #9 on: February 08, 2011, 10:38:39 PM »
 Armagedo kako odi so kombinacijata ciklidi - treset pod pesokot.Ne li go kopaat?

Offline armagedo

 • Neaktiven
 • *
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Sk
 • Posts: 6
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Re: преставување-
« Reply #10 on: February 08, 2011, 10:48:53 PM »
Бидејки тресетот беше под песокот и имаше живоротки 6 месеци а после ги заменив за циклиди,арно ама не да го ископаа песокот кратери прават па цел тресет скоро и да излезе.Срека немав многу ставено па со промена на вода и сифонирање веке и да немам тресет.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: преставување-
« Reply #11 on: February 08, 2011, 10:50:45 PM »
 Odlicno.I kako si zadovolna od Malawcite posle kratkoto iskustvo so niv?

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 57
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: преставување-
« Reply #12 on: February 08, 2011, 10:59:28 PM »
Odlicno.I kako si zadovolna od Malawcite posle kratkoto iskustvo so niv?
mmnmkuh
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline armagedo

 • Neaktiven
 • *
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Sk
 • Posts: 6
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Re: преставување-
« Reply #13 on: February 09, 2011, 02:31:04 AM »
Динамика,боја ,брканица,криенка се има да видиш.Многу поинтересно од караси па живоротки.Овие се поиздржливи по активни и поубави секако.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: преставување-
« Reply #14 on: February 09, 2011, 03:15:53 AM »
Динамика,боја ,брканица,криенка се има да видиш.Многу поинтересно од караси па живоротки.Овие се поиздржливи по активни и поубави секако.
Eve ti ja i prvata  560855 za odgovorot od mene.

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: преставување-
« Reply #15 on: February 09, 2011, 07:30:13 AM »
Pa dobro posle karasi sekako deka afrikancite se pointeresni, Ljube od karasi se prefrli na diskusi  gsdzz

Tags:
 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal