collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

Sexy Womans from your city for night by Uran
[June 14, 2024, 04:03:41 AM]


DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Владимир Петровски има 27 години и боледува од Morbus Hodkin (болест на Хочкин), од 2006 година се лекува на хематологија во Скопје но без резултати.
Правел детални прегледи и консултации во Израел во Hadassah Ein Karem Hospital каде му се нуди можност за целосно излекување со трансплатација на коскена срж и имуно терапија која би чинела 130.000-150.000 EUR .
Владимир имаше храброст сам да се бори со болеста 5 години и покрај се да остане позитивен и со огромна желба за живот,Болеста не го спречи ни да дипломира на медицинскиот факултет, но кога таа се искомплицира го оневозможи единствениот негов сон да им помага на луѓето и да им дарува здравје не сонувајки дека тоа него најмногу ке му биде потребно.После многу изгубени битки тој доби шанса да се излекува целосно и затоа сме му потребни НИЕ со нашата хуманост да му овозможиме на Владимир да ужива во најубавите години од неговиот живот.

Драги пријатели,сега е наш ред, секој наш повик може значи живот за Владимир

Тоа можете да го сторите со вртење на следниот број од мрежата на Т Мобиле i Vip и да донирате 100 денари за Владимир

070/ 143 131 077 143 456

Трансакциска сметка:530500009414098
Охридска Банка АД Охрид-Охрид

Link

Author Topic: Апел за помош  (Read 2139 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jufka

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Тетово
 • Age: 40
 • Posts: 2133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 106
Апел за помош
« on: March 05, 2011, 06:00:52 AM »
Владимир Петровски има 27 години и боледува од Morbus Hodkin (болест на Хочкин), од 2006 година се лекува на хематологија во Скопје но без резултати.
Правел детални прегледи и консултации во Израел во Hadassah Ein Karem Hospital каде му се нуди можност за целосно излекување со трансплатација на коскена срж и имуно терапија која би чинела 130.000-150.000 EUR .
Владимир имаше храброст сам да се бори со болеста 5 години и покрај се да остане позитивен и со огромна желба за живот,Болеста не го спречи ни да дипломира на медицинскиот факултет, но кога таа се искомплицира го оневозможи единствениот негов сон да им помага на луѓето и да им дарува здравје не сонувајки дека тоа него најмногу ке му биде потребно.После многу изгубени битки тој доби шанса да се излекува целосно и затоа сме му потребни НИЕ со нашата хуманост да му овозможиме на Владимир да ужива во најубавите години од неговиот живот.

Драги пријатели,сега е наш ред, секој наш повик може значи живот за Владимир

Тоа можете да го сторите со вртење на следниот број од мрежата на Т Мобиле i Vip и да донирате 100 денари за Владимир

070/ 143 131 077 143 456

Трансакциска сметка:530500009414098
Охридска Банка АД Охрид-Охрид

Offline jufka

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Тетово
 • Age: 40
 • Posts: 2133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 106
Re: Апел за помош
« Reply #1 on: March 05, 2011, 06:08:58 AM »
Јас донирав 200 денара, ајде да покажеме дека има хумани луѓе и на нашиот форум :notworthy:

vsutarov

 • Guest
Re: Апел за помош
« Reply #2 on: March 05, 2011, 06:54:44 AM »
Vrtev na 077 143 456 ,mi vika nepostoecki broj. :dontknow:

Offline majakashi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 1265
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Re: Апел за помош
« Reply #3 on: March 05, 2011, 06:57:08 AM »
Viktor mene mi dade>rece vi blagodarime za vasata donacija..... :notworthy:

vsutarov

 • Guest
Re: Апел за помош
« Reply #4 on: March 05, 2011, 07:00:08 AM »
Ima li vrska od ONE sto vrtam?

vsutarov

 • Guest
Re: Апел за помош
« Reply #5 on: March 05, 2011, 07:01:39 AM »
Isto i na 070/ 143 131  mi vika ne postoi

Offline jufka

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Тетово
 • Age: 40
 • Posts: 2133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 106
Re: Апел за помош
« Reply #6 on: March 05, 2011, 07:02:39 AM »
Ima li vrska od ONE sto vrtam?
Da za zal, samo od Vip i od T-Mobile moze da se vrti :icon_thumright:

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Usa
 • Posts: 12155
 • Activity:
  1%
 • Karma: 469
  • Sexy Womans from your city for night
Re: Апел за помош
« Reply #7 on: March 05, 2011, 07:05:43 AM »
zvonato  :icon_thumright:

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Usa
 • Posts: 12155
 • Activity:
  1%
 • Karma: 469
  • Sexy Womans from your city for night
Re: Апел за помош
« Reply #8 on: March 05, 2011, 07:07:01 AM »
Isto i na 070/ 143 131  mi vika ne postoi

na 070 raboti, dobivas signal i te isklucuva, potoa dobivas SMS deka si doniral

vsutarov

 • Guest
Re: Апел за помош
« Reply #9 on: March 05, 2011, 07:41:30 AM »
More Jufka,pa sto ne kazes deka samo ov VIP i T-MOBILE moze. :)

Offline jufka

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Тетово
 • Age: 40
 • Posts: 2133
 • Activity:
  0%
 • Karma: 106
Re: Апел за помош
« Reply #10 on: March 05, 2011, 07:46:45 AM »
Владимир Петровски има 27 години и боледува од Morbus Hodkin (болест на Хочкин), од 2006 година се лекува на хематологија во Скопје но без резултати.
Правел детални прегледи и консултации во Израел во Hadassah Ein Karem Hospital каде му се нуди можност за целосно излекување со трансплатација на коскена срж и имуно терапија која би чинела 130.000-150.000 EUR .
Владимир имаше храброст сам да се бори со болеста 5 години и покрај се да остане позитивен и со огромна желба за живот,Болеста не го спречи ни да дипломира на медицинскиот факултет, но кога таа се искомплицира го оневозможи единствениот негов сон да им помага на луѓето и да им дарува здравје не сонувајки дека тоа него најмногу ке му биде потребно.После многу изгубени битки тој доби шанса да се излекува целосно и затоа сме му потребни НИЕ со нашата хуманост да му овозможиме на Владимир да ужива во најубавите години од неговиот живот.

Драги пријатели,сега е наш ред, секој наш повик може значи живот за Владимир

Тоа можете да го сторите со вртење на следниот број од мрежата на Т Мобиле i Vip и да донирате 100 денари за Владимир

070/ 143 131 077 143 456


Трансакциска сметка:530500009414098
Охридска Банка АД Охрид-Охрид

vsutarov

 • Guest
Re: Апел за помош
« Reply #11 on: March 05, 2011, 08:47:37 AM »
Izvinjavam se.Ne sum docital do tamu.

Offline burda

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: skopje
 • Age: 48
 • Posts: 266
 • Activity:
  0%
 • Karma: 18
Re: Апел за помош
« Reply #12 on: March 05, 2011, 09:08:09 AM »
ajde makedoncinja na delo (OD MENE VRTENO)

Offline l-jube

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: skopje
 • Age: 39
 • Posts: 562
 • Activity:
  0%
 • Karma: 48
Re: Апел за помош
« Reply #13 on: March 05, 2011, 09:33:07 AM »
... a ona mi vika "blagodarime za vasata dnacija"  :icon_thumright:

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Usa
 • Posts: 12155
 • Activity:
  1%
 • Karma: 469
  • Sexy Womans from your city for night
Re: Апел за помош
« Reply #14 on: March 05, 2011, 10:01:50 AM »
ajde makedoncinja na delo (OD MENE VRTENO)

sto so drugite??

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 28
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Апел за помош
« Reply #15 on: March 05, 2011, 10:03:04 AM »
И јас донирав.

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Re: Апел за помош
« Reply #16 on: March 05, 2011, 10:04:45 AM »
Gotovo.
Lose yourself in nature and find peace.

Offline jordan

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2009
 • Location: kumanovo makedonija
 • Age: 49
 • Posts: 277
 • Activity:
  0%
 • Karma: 4
Re: Апел за помош
« Reply #17 on: March 05, 2011, 12:34:15 PM »
VRTENO OD VIP NA VIP...A OD ONE NE MOZE NA VIP...GOSPOD NEKA MU E NAPOMOS I NEZNAM STO DRUGO DA KAZAM...

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Re: Апел за помош
« Reply #18 on: March 05, 2011, 02:16:40 PM »
Gotovo  :icon_thumright:

Offline Ljube

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Jan 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 44
 • Posts: 5785
 • Activity:
  0%
 • Karma: 201
  • Aqua Park
Re: Апел за помош
« Reply #19 on: March 05, 2011, 04:36:17 PM »
Na ONE sum  :dontknow: treba do banka da odam  :icon_scratch:

Tags:
 

Users Online Users Online (14)
Members Google (3)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal