collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 08:28:26 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Вчера го започнав проектот за мојот нов nano reef.
Прво ќе одам со појачување на старото постоље.
Аквариум со димензии 60 х 50 во основа со 50 сантима висина.
Сега за сега толку. Планирам некаде до средина на мај да го стартувам.
Планирав за во март, ама работите се одложија. Се надевам дека сега ќе успеам да го реализирам проектот.

Link

Author Topic: Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef  (Read 95292 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Димитар FOWLR - Поранешен Nano reef
« on: April 17, 2011, 02:17:19 PM »
Вчера го започнав проектот за мојот нов nano reef.
Прво ќе одам со појачување на старото постоље.
Аквариум со димензии 60 х 50 во основа со 50 сантима висина.
Сега за сега толку. Планирам некаде до средина на мај да го стартувам.
Планирав за во март, ама работите се одложија. Се надевам дека сега ќе успеам да го реализирам проектот.
« Last Edit: August 26, 2017, 07:33:38 AM by pocttopus, Reason: Промена на слика за насловна. »

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Re: Димитар Nano reef
« Reply #1 on: April 17, 2011, 02:24:53 PM »
So sreka  :icon_thumright:

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Димитар Nano reef
« Reply #2 on: April 17, 2011, 02:49:19 PM »
 Kaj si be Dime ja m islev te nema sega ke ne sokiras so gotov akvarium.Vo sekoj slucaj samo napred i izvestuvaj.

vsutarov

 • Guest
Re: Димитар Nano reef
« Reply #3 on: April 18, 2011, 02:11:14 AM »
So srekja.

Offline pepi23

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 47
 • Posts: 180
 • Activity:
  0%
 • Karma: 4
Re: Димитар Nano reef
« Reply #4 on: April 18, 2011, 02:16:23 AM »
udri komsho!

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #5 on: June 21, 2011, 11:41:36 AM »
Конечно и по повторно пролонгирање бидна работата
[Login or Register]
Има уште доста да се средува. Најважно е да се започне повторно. Рибите се толку припитомени што јадат од рака.
Корали фалат, ама со тек на време ќе го наполнам.

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 57
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: Димитар Nano reef
« Reply #6 on: June 21, 2011, 12:01:04 PM »
 :icon_thumright:
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Re: Димитар Nano reef
« Reply #7 on: June 21, 2011, 01:05:34 PM »
Vreme bese  :icon_thumright:

Offline voren

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 374
 • Activity:
  0%
 • Karma: 9
Re: Димитар Nano reef
« Reply #8 on: June 21, 2011, 01:31:14 PM »
Ajde so srekja komso odlicno izgleda  560855  desetka

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Димитар Nano reef
« Reply #9 on: June 24, 2011, 02:21:11 PM »
So srekja noviot start.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #10 on: July 04, 2011, 11:44:24 AM »
Еве како изгледа сега со новата роба од одмор
Светлото е моментално обична халогенка. Уште не сум одлучил што ќе права со осветлувањето
Имам уште едно камче и уште една анемона да доставам.
[Login or Register]

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: Димитар Nano reef
« Reply #11 on: July 04, 2011, 11:46:27 AM »
So sreka neka e noviov  :icon_thumright:

Offline tanjica

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Apr 2010
 • Location: Sv.Nikole
 • Age: 57
 • Posts: 167
 • Activity:
  0%
 • Karma: 6
Re: Димитар Nano reef
« Reply #12 on: July 11, 2011, 11:48:15 PM »
Moze da napravis nekoe movce da se igraat ripkite  :happy:

Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 35
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
Re: Димитар Nano reef
« Reply #13 on: July 12, 2011, 12:20:18 AM »
So srekja  applause
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #14 on: September 02, 2011, 12:08:32 PM »
конечно наместив капак. сега има 4 х 24 вати Т5 од кои 3 се плави и една бела
и како по обичај едно лошо видео
[Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Димитар Nano reef
« Reply #15 on: September 02, 2011, 12:12:22 PM »
Aaaaaaaaaa Dime epten loso svetlovo.Premnogu plavo.Se tri izgleda plavo.Duri i klovnot.Se nadevam deka vo zivo ne e taka.

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #16 on: September 08, 2011, 02:24:59 AM »
Реков дека е лошо видеото. Во живо не се приметува дека е плаво

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #17 on: September 10, 2011, 02:03:13 PM »
Денес мерев параметри на водата
PH = 8
KH = 7,2
CA = 520
PO4 = 0,02
NO3 = 0
MG = 1400

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #18 on: September 10, 2011, 02:04:53 PM »
И пред 2 дена си купив камче со зелени печурки
Ама нема доброволец да дојде да сликне

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Димитар Nano reef
« Reply #19 on: September 11, 2011, 01:57:45 PM »
Еве и едно видео

Tags: fowlr 
 

MOVED: Re: Димитар Nano reef

Started by p

Replies: 0
Views: 1615
Last post November 27, 2013, 12:50:30 PM
by p
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal