collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:51:14 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Sto moze i e na moite plekostomusi stomocite i na dvata i se povleceni navnatre?

Link

Author Topic: Plekostomus  (Read 1497 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Plekostomus
« on: May 06, 2011, 01:37:56 PM »
Sto moze i e na moite plekostomusi stomocite i na dvata i se povleceni navnatre?
Lose yourself in nature and find peace.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Plekostomus
« Reply #1 on: May 06, 2011, 01:58:01 PM »
 Daj im da jadat.

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Re: Plekostomus
« Reply #2 on: May 06, 2011, 02:19:08 PM »
na ribite im davam 3-5 pati dnevno KAramin i dajana colour
Lose yourself in nature and find peace.

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Plekostomus
« Reply #3 on: May 06, 2011, 02:30:34 PM »
Davi im po poveke. Na tebe eden karamin ti trae 1 mesec, a na mene 1 nedela+seckana riba. Ne stedi :laugh:

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Re: Plekostomus
« Reply #4 on: May 06, 2011, 02:43:02 PM »
 Mojot e 250 gramski a tvojoe 100gramski  :D
Lose yourself in nature and find peace.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Plekostomus
« Reply #5 on: May 06, 2011, 03:11:56 PM »
Abe bar u Strumica imate besplatna hrana za takvi ribi.Edno tenko trkalce krastavica i gotovo.

Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
Re: Plekostomus
« Reply #6 on: May 07, 2011, 02:44:19 AM »
да не си ставал краставица од туршија
или цела краставица
па да успее да ти замати вода

им се става една мала кришка (5мм дебела)
или помала, тоа зависи од колку ке изедат, и колку се големи

барем јас мојот плеко што го имав одамна така го ранев
а беше огроменнннннн

или пак земи во друг аквариум одгледувај алги, и рани го со нив :)

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Re: Plekostomus
« Reply #7 on: May 07, 2011, 02:47:45 AM »
Samo na edniot mu bese povlecen stomakot i umre drugiot e zdrav i ziv a i pogolem.
Lose yourself in nature and find peace.

Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
Re: Plekostomus
« Reply #8 on: May 07, 2011, 03:44:04 AM »
друже кај акваристика треба да посматраш, и да приметиш одма кога нешто не е ок
плекото гарант со денови/недели ти се однесувал чудно
сите риби си имаат однесување и мала промена на истото треба да видиш до што може да е, да не биде касно како во твојот случај да ти умре

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Re: Plekostomus
« Reply #9 on: May 07, 2011, 04:38:08 AM »
Plekoto akkako go pustiv ne e izlezen od kokosot.
Lose yourself in nature and find peace.

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Plekostomus
« Reply #10 on: May 07, 2011, 07:47:46 AM »
И моите се бутат на темни места, ама кога им давам да јадат на рибите одма излегуваат и чекаат храната да падне. Често се случува и кога јадат да почнат да се тепат, ама ништо посериозно. И секогаш стомаците им се надуени :)

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Re: Plekostomus
« Reply #11 on: May 07, 2011, 08:07:50 AM »
Im staviv krastavici.
No isplovuvaat na povrsinata.Zosto?
Lose yourself in nature and find peace.

Offline decobt

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Битола-Скопје-Битола
 • Age: 32
 • Posts: 900
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Plekostomus
« Reply #12 on: May 07, 2011, 09:39:29 AM »
 boske boske boske boske boske Па прицврсти ги на нешто и со нешто... нормално дека ќе испливуваат  boske boske  basd
Како да знаеш дали рибата е машко или женско?
Фрлиш храна во аквариумот и ако ја изел е машко, а ако ја изела е женско.

Offline AFROMAN

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 26
 • Posts: 1687
 • Activity:
  0%
 • Karma: 58
Re: Plekostomus
« Reply #13 on: May 07, 2011, 12:13:47 PM »
 boske boske boske boske
Gi namestiv.
Lose yourself in nature and find peace.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Plekostomus
« Reply #14 on: May 07, 2011, 02:35:49 PM »
Im staviv krastavici.
No isplovuvaat na povrsinata.Zosto?
Da ne si stavil od gaziranite krastavici?

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Plekostomus
« Reply #15 on: May 07, 2011, 02:51:47 PM »
Штознам газирани негазирани какви се тие. Земав обична краставица од продавница пред месеципол поскапи беа 50 денара кило и излупив малку и му ја ставив и кога утредента гледам водата матна анцистусот мртов. А во истиот сад ставив и еден ортокалов камен, нешто како бигор кој со тврд предмет се рони и малите струготинки имаат некаков одсјај на кристал. Можно и од него да е.

Offline Nachevski

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Tetovo, Macedonia
 • Age: 34
 • Posts: 720
 • Activity:
  0%
 • Karma: 109
Re: Plekostomus
« Reply #16 on: May 07, 2011, 05:05:24 PM »
Штознам газирани негазирани какви се тие. Земав обична краставица од продавница пред месеципол поскапи беа 50 денара кило
hahahahahhaahhahahaah  ebate beljata

Tags:
 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal