collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Ќе си дадам за право да отворам нова тема поврзана со фотографијата, долго време сум вљубеник во фотографија, и си сликам кога ќе начекам некој интересен момент  :happy:
(ова кога ќе начекам е затоа што немам Апарат, и сликам со телефонот  :embarrass:  )
Па додека не допрам до Canon 550D или 1100D сликите кои ќе ги постирам ќе бидат од Nokia N73  :laugh:

Ако ве бендиса темата, а знам дека има и други вљубеници во фотографијата на форумов, слободно можете да постирате и ваши слики на темава па да си се фалиме, караме, контраме и сл.
Еве и некоја аматерска слика сликана од мене.


[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Link

Author Topic: Фотографија  (Read 36304 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Фотографија
« on: May 16, 2011, 01:38:16 PM »
Ќе си дадам за право да отворам нова тема поврзана со фотографијата, долго време сум вљубеник во фотографија, и си сликам кога ќе начекам некој интересен момент  :happy:
(ова кога ќе начекам е затоа што немам Апарат, и сликам со телефонот  :embarrass:  )
Па додека не допрам до Canon 550D или 1100D сликите кои ќе ги постирам ќе бидат од Nokia N73  :laugh:

Ако ве бендиса темата, а знам дека има и други вљубеници во фотографијата на форумов, слободно можете да постирате и ваши слики на темава па да си се фалиме, караме, контраме и сл.
Еве и некоја аматерска слика сликана од мене.


[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Offline Aleksandar B

 • Global Moderator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 4107
 • Activity:
  0%
 • Karma: 307
Re: Фотографија
« Reply #1 on: May 16, 2011, 01:44:34 PM »
Prvata fotografija e za cista  desetka

Offline ПРЧО

 • V I P
 • aquamaniac
 • *
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Kumanovo
 • Age: 41
 • Posts: 2868
 • Activity:
  0%
 • Karma: 103
Re: Фотографија
« Reply #2 on: May 16, 2011, 11:11:38 PM »
bratko a koga bi slikal so aparat , ne znam kakvi sliki bi vadel, ova e super , bravo

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Фотографија
« Reply #3 on: May 17, 2011, 04:45:33 AM »
И јас пред недела дена додека бев на изле направив набрзина неколку фотографии.
[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Фотографија
« Reply #4 on: May 17, 2011, 04:46:44 AM »
Исто така сликани со телефон...

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Фотографија
« Reply #5 on: May 17, 2011, 04:50:04 AM »
 Sto ubava priroda.Kade e ova?

vsutarov

 • Guest
Re: Фотографија
« Reply #6 on: May 17, 2011, 11:30:43 AM »
Bravo decki,ova e za pofalba. applause

Offline latko

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 38
 • Posts: 380
 • Activity:
  0%
 • Karma: 70
Re: Фотографија
« Reply #7 on: May 17, 2011, 12:16:06 PM »
Milo mi e sto ima i drugi koi ja sakaat i cenat dobrata fotografija, bravo.
Eve nesto od mene:

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Фотографија
« Reply #8 on: May 17, 2011, 12:17:45 PM »
Еве и оваа јас си ја бендисувам  :happy:
едитирана е во фотошоп на duotone и е додадено само виолетова нијанса, ништо друго


[Login or Register]

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Фотографија
« Reply #9 on: May 17, 2011, 12:23:53 PM »
latko, супер се твоите слики, со што машина се извадени?
По бојата би рекол Канон, или се лажам?

Offline latko

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 38
 • Posts: 380
 • Activity:
  0%
 • Karma: 70
Re: Фотографија
« Reply #10 on: May 17, 2011, 12:33:06 PM »
Dobro oko imas "Vlatkon" :), da so Canon 500D se slikani.
Mi se dopajgaat i tvoite sliki, imas oset za kompozicija, samo napred, pa vo idnina ke si nabavis i aparatce nekoe  :icon_thumright:

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Фотографија
« Reply #11 on: May 17, 2011, 12:50:07 PM »
Благодарам, инаку за со телефон тоа е максимум што може да се извади  :dontknow:
Многу сум мераклисан за Canon 550D, здравје еден ден ќе го имам, сега за сега пука Нокиата  :laugh: Инаку според мене Canon си е Canon, и друго не би земал.

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Фотографија
« Reply #12 on: May 17, 2011, 01:30:53 PM »
Браво латко. Посебно ми се допадна последната фотографија. Каде е сликано тоа?

Offline latko

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Feb 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 38
 • Posts: 380
 • Activity:
  0%
 • Karma: 70
Re: Фотографија
« Reply #13 on: May 17, 2011, 01:46:00 PM »
Браво латко. Посебно ми се допадна последната фотографија. Каде е сликано тоа?

@ OskarMKD - slikana e na plazata "shipwreck" na ostrovot zakintos
[Login or Register]

Offline OscarMKD

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Strumica
 • Age: 27
 • Posts: 1329
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Фотографија
« Reply #14 on: May 17, 2011, 01:53:48 PM »
Тоа е западно од Пелопонез. Фасцинантно....

Offline nikodinov

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Nov 2009
 • Location: Bitola
 • Age: 41
 • Posts: 308
 • Activity:
  0%
 • Karma: 17
Re: Фотографија
« Reply #15 on: May 17, 2011, 02:21:16 PM »
Тоа е западно од Пелопонез. Фасцинантно....
А замисли да беше источно  boske boske boske

Offline ПРЧО

 • V I P
 • aquamaniac
 • *
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Kumanovo
 • Age: 41
 • Posts: 2868
 • Activity:
  0%
 • Karma: 103
Re: Фотографија
« Reply #16 on: May 18, 2011, 12:03:01 AM »
Тоа е западно од Пелопонез. Фасцинантно....

da odma na desnoto istocno cose :D

Offline misajloski

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Tetovo
 • Age: 43
 • Posts: 429
 • Activity:
  0%
 • Karma: 27
Re: Фотографија
« Reply #17 on: May 18, 2011, 12:08:36 AM »
nogu dobri sliki vecer ja ce v pustam nekoj moi
misajloski

Offline Neon

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2011
 • Location: Скопје
 • Age: 28
 • Posts: 140
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Re: Фотографија
« Reply #18 on: May 18, 2011, 02:54:38 AM »

Offline ПРЧО

 • V I P
 • aquamaniac
 • *
 • Join Date: Jun 2008
 • Location: Kumanovo
 • Age: 41
 • Posts: 2868
 • Activity:
  0%
 • Karma: 103
Re: Фотографија
« Reply #19 on: May 18, 2011, 04:43:27 AM »

Tags:
 

основи на фотографија

Started by anrovla

Replies: 11
Views: 1416
Last post November 26, 2009, 08:34:22 PM
by p
Lynda.com школо за фотографија

Started by scalaire

Replies: 10
Views: 1438
Last post March 01, 2012, 12:45:50 AM
by majakashi
MOVED: Одг: Фотографија

Started by p

Replies: 0
Views: 1120
Last post November 22, 2013, 07:56:49 AM
by p
Users Online Users Online (16)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal