collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 10:05:15 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Ова е темата каде ќе ви го презентирам мојот нов проект наречен ПИКО  :laugh:
Аквариумчето е со димензии 100х50х50mm, од 2mm стакло. Стаклото сам си го сечев (морам да се пофалам, за сефте сечам стакло  :D ) Останува да се залепи, тоа утре, па потоа ќе видиме до кај ќе стаса мојата замисла за Акваскејп  :happy:
Сега за сега толку, со нови информации во наредната епизода...


[Login or Register]

[Login or Register]

Link

Author Topic: Мојот пико аквариум 100х50х50  (Read 1803 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 34
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Мојот пико аквариум 100х50х50
« on: July 19, 2011, 11:49:55 AM »
Ова е темата каде ќе ви го презентирам мојот нов проект наречен ПИКО  :laugh:
Аквариумчето е со димензии 100х50х50mm, од 2mm стакло. Стаклото сам си го сечев (морам да се пофалам, за сефте сечам стакло  :D ) Останува да се залепи, тоа утре, па потоа ќе видиме до кај ќе стаса мојата замисла за Акваскејп  :happy:
Сега за сега толку, со нови информации во наредната епизода...


[Login or Register]

[Login or Register]
« Last Edit: February 19, 2012, 02:10:45 PM by OscarMKD »

Offline tomce

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: May 2010
 • Location: kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 933
 • Activity:
  0%
 • Karma: 43
  • Интернет Бизнис Македонија
Re: Мојот пико аквариум 100х50х50
« Reply #1 on: July 19, 2011, 11:57:54 AM »
нели беше подобро да пишеш во насловот 10x5x5 оти читам пико и читам 100х50х50, и гледам од кај дечкото 250литри аквариум нарекува пико

и со среќа со лепење

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 34
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Re: Мојот пико аквариум 100х50х50
« Reply #2 on: July 19, 2011, 12:13:32 PM »
Се си е според стандарди напишано  :happy:

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 1765
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Re: Мојот пико аквариум 100х50х50
« Reply #3 on: July 19, 2011, 12:15:35 PM »
Napravi si pepeljara od nego  boske
Comming soon :)

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 57
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: Мојот пико аквариум 100х50х50
« Reply #4 on: July 19, 2011, 12:45:53 PM »
 :icon_thumright:
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Мојот пико аквариум 100х50х50
« Reply #5 on: July 19, 2011, 02:50:16 PM »
 applause sekogas interesna tema i pokraj malite dimenzii odlicen prostor za rabota i idei.

Offline Gjuro

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: Kumanovo
 • Age: 43
 • Posts: 2693
 • Activity:
  0%
 • Karma: 194
Re: Мојот пико аквариум 100х50х50
« Reply #6 on: July 19, 2011, 04:15:27 PM »
 :icon_thumright: srekno vo noviot proekt

Offline dule_te

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Mar 2011
 • Location: Tetovo
 • Age: 39
 • Posts: 47
 • Activity:
  0%
 • Karma: 6
Re: Мојот пико аквариум 100х50х50
« Reply #7 on: July 19, 2011, 11:02:18 PM »
a pojacuvanje ce mu stavas  boske

se salim, super akvariumce.

Offline Bojan

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2010
 • Location: Skopje-Madzari
 • Age: 30
 • Posts: 108
 • Activity:
  0%
 • Karma: 3
Re: Мојот пико аквариум 100х50х50
« Reply #8 on: September 21, 2011, 03:16:13 PM »
Sto Bidna ? Daj nekoja slika :D

Offline Farscape

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: May 2011
 • Location: Bitola
 • Age: 36
 • Posts: 277
 • Activity:
  0%
 • Karma: 5
Re: Мојот пико аквариум 100х50х50
« Reply #9 on: September 21, 2011, 09:55:52 PM »
Се спрема некој за паразити да одгледува:))

Offline Miki

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2008
 • Location: Скопје
 • Age: 44
 • Posts: 1100
 • Activity:
  0%
 • Karma: 53
Re: Мојот пико аквариум 100х50х50
« Reply #10 on: September 21, 2011, 10:01:23 PM »
Vlatkon samo nemoj da zaboravis otkoga ke go zalepis da go ostavis da se susi
barem edna nedela :)

Offline p

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Oct 2009
 • Location: Скопје
 • Age: 45
 • Posts: 7546
 • Activity:
  4%
 • Country: mk
 • Karma: 91
Re: Мојот пико аквариум 100х50х50
« Reply #11 on: September 21, 2011, 10:19:45 PM »
и јас се сложувам со tomce. прво нешто што помислив е аквариум со димензии метар на 55 на 55. откако отворив видов дека тоа ти биле милиметри. ако гледаш така и милиметри се стандарди, и декаметри, но вообичаено е на форумов димензиите да ги пишуваме во сантиметри, а доколку презентираш во други димензии тоа треба и да го нагласиш во името на темата.

со среќа во изработката и гледај да не ти протече да не ти направи поплава дома зашо може и паркетот да ти се крене до таван...

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
Re: Мојот пико аквариум 100х50х50
« Reply #12 on: September 21, 2011, 11:31:43 PM »
imam jas pomal od tie zaoblenite (ne se poznavaat ivici ) od samo 0,5  ......  ;))))

[Login or Register]

Offline nenad66

 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: Dec 2008
 • Location: Rio- "pena"
 • Age: 57
 • Posts: 6244
 • Activity:
  0%
 • Karma: 226
Re: Мојот пико аквариум 100х50х50
« Reply #13 on: September 22, 2011, 06:21:18 AM »
Vlatkon samo nemoj da zaboravis otkoga ke go zalepis da go ostavis da se susi
barem edna nedela :)

boske boske :happy:
se ke bide samo na cosiot brada nema da mu nikne

Tags:
 

Мојот нов 100 х 50 х 50...

Started by Ненад

Replies: 45
Views: 4593
Last post October 31, 2012, 09:46:01 AM
by ivica74sk
Users Online Users Online (17)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal