collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Today at 12:21:06 AM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Составена е од тајмер, цевче од пенкало, кутујчето го најдов дома незнам од шо е, и мал котур од калај за лемење.
Котурот мора да биде залепен само на крајните делови на тајмерот оти средината не врти, му испечатив нови бројки јас оти се покрија старите со лепењето, да се гледат за секој случај :)
Капакот ми е потпрен со црево дебело има направено жлеб и така да стабилно е.
И држаш од тел (жица).
A котурот ми е ставен за да биде на мало растојание од аквариумот, да нема голем допир со влага :)
Е сега грдо изгледа од напред аквариумот со него, ама воа е за кога нема никој дома (поготово за летото кога сне на одмор) :)[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Link

Author Topic: Автоматска Хранилка.  (Read 1074 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline WarBoSS

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Кавадарци
 • Age: 38
 • Posts: 126
 • Activity:
  0%
 • Karma: 5
Автоматска Хранилка.
« on: July 26, 2011, 01:16:52 PM »
Составена е од тајмер, цевче од пенкало, кутујчето го најдов дома незнам од шо е, и мал котур од калај за лемење.
Котурот мора да биде залепен само на крајните делови на тајмерот оти средината не врти, му испечатив нови бројки јас оти се покрија старите со лепењето, да се гледат за секој случај :)
Капакот ми е потпрен со црево дебело има направено жлеб и така да стабилно е.
И држаш од тел (жица).
A котурот ми е ставен за да биде на мало растојание од аквариумот, да нема голем допир со влага :)
Е сега грдо изгледа од напред аквариумот со него, ама воа е за кога нема никој дома (поготово за летото кога сне на одмор) :)[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Автоматска Хранилка.
« Reply #1 on: July 26, 2011, 01:25:56 PM »
 560855 za izumot. applause

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 37
 • Posts: 1765
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Re: Автоматска Хранилка.
« Reply #2 on: July 26, 2011, 02:08:10 PM »
Bravo Warboss za idejava.  560855
Comming soon :)

Offline WarBoSS

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Кавадарци
 • Age: 38
 • Posts: 126
 • Activity:
  0%
 • Karma: 5
Re: Автоматска Хранилка.
« Reply #3 on: July 26, 2011, 02:22:43 PM »
 55655
Иначе да напоменам само ако сака некој на 12 саата хранење нека ставе 2 кутијчиња вакви едно со друго споени само цевките за 180 степени свртени и средена работа :)

Offline pirat_07

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2009
 • Location: Kavadarci
 • Age: 42
 • Posts: 691
 • Activity:
  0%
 • Karma: 24
Re: Автоматска Хранилка.
« Reply #4 on: July 27, 2011, 12:06:16 AM »
55655
Иначе да напоменам само ако сака некој на 12 саата хранење нека ставе 2 кутијчиња вакви едно со друго споени само цевките за 180 степени свртени и средена работа :)
Svetot nisto ne izgubil po smrtta na Ajnstajn  :laugh:
 applause
Koj posleden se smee... ne go razbral vicot :)

Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 35
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
Re: Автоматска Хранилка.
« Reply #5 on: July 27, 2011, 12:32:49 AM »
 applause applause top izvedba :)
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline WarBoSS

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Кавадарци
 • Age: 38
 • Posts: 126
 • Activity:
  0%
 • Karma: 5
Re: Автоматска Хранилка.
« Reply #6 on: July 27, 2011, 03:01:33 AM »
55655
Иначе да напоменам само ако сака некој на 12 саата хранење нека ставе 2 кутијчиња вакви едно со друго споени само цевките за 180 степени свртени и средена работа :)
Svetot nisto ne izgubil po smrtta na Ajnstajn  :laugh:
 applause

Хахахаха

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: Автоматска Хранилка.
« Reply #7 on: July 27, 2011, 11:46:32 AM »
Mislam deka imase nekoj staveno link za ova cudo kako se pravi i kako funkcionira - mislam deka imase klipce :icon_scratch:

I go proba? Kako funkcionira?

Offline WarBoSS

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Кавадарци
 • Age: 38
 • Posts: 126
 • Activity:
  0%
 • Karma: 5
Re: Автоматска Хранилка.
« Reply #8 on: July 27, 2011, 02:32:55 PM »
Јас имав ставано линк некаден на форумот, слики беа :)
Иначе го пробав со раката го вртев полека оти не ми се чекаше толку време за да видам како пушта а башка и многу споро ќе пушта оти споро врте, не ја истура храната наеднаш. Така да ако сакате повеќе храна ќе ви треба поголемо кутијче :)
Нај битно е дека работи :)

Offline Stole

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 50
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 19
Re: Автоматска Хранилка.
« Reply #9 on: July 28, 2011, 09:31:22 PM »
 :icon_thumright:

Tags:
 

Users Online Users Online (18)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal