collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 11:16:57 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
 Eve koj saka da se ispere za treti Mart moze da ja iznenadi soprugata za 8mi Mart so edno edukativno patuvanje so poseta na prekrasniot akvarium;Ovaa programa e spremena specijalno za  56048575 so soprugite  :D
 [Login or Register]
[Login or Register]
 
Л И С А Б О Н
8ми Март – Скопје Лисабон : Состанок на групана на аеродром Александар Велики во 04.30ч. Лет за Лисабон преку Загреб во 05.50. Можност за прошетка во Загреб. Пристигнување во Лисабон во 19.05ч. Трансфер до хотел.Сместување во хотел. Ноќевање.
 09 Март – Лисабон : Појадок. Посета на аквариумот во Лисабон “Oceanario de Lisboa” отворен 1998 како централен дел на светскиот саем “Океаните наследство за иднината”. Импресивни и незаборавни експонати (над 10 000 животински и растителни )кој не учат на фасцинантни работи во врска со океаните и многу поважно , инспирира како во секојдневниот живот активно да се вклучиме во промовирање и заштита на природат... Во попладневните часови можност за индивидуална прошетка.
 10 Март – Лисбон : Појадок. Разглед на Лисабон со локален водич, посета на : Кулата Белем, Катедралата Са, Дворецот, авенија Либердад, Росио, Кралот Агустин, плоштадот , улицата Алфаме ...Слободно попладне за индивидуални активности. Вечерта можност за факултативна посета на национален ресторан со богата Фадо програма. Ноќевање.
 11 Март – Лисабон – Скопје : Појадок. Трансфер до аеродром. Лет за Скопје преку Загреб(повторно можност за посета и разглед на хрватската престолнина Загреб) во 09.05ч. Пристигнување во Скопје во 22.45ч.
 ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 435 еур / мкд 26.970
 ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Авио билет
- Сместување во Лисабон во хотел *** на база 3 ноќевања со појадок
- Организиран панорамски разглед на Лисабон
- Организација на аранжманот и придружник на патувањето
 ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Aеродромски такси (мкд 7930)
- Факултативна вечера во национален ресторан (35 €)
- Посета на аквариумот “Oceanario de Lisboa” - [Login or Register] - Влезници за музеите, палатите и културно историските споменици
- Патничко осигурување 220 мкд

НАПОМЕНИ:
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 15 патници
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и ТСЦ АИР ТРАВЕЛ

Link

Author Topic: LISABON 8mi Mart  (Read 1403 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
LISABON 8mi Mart
« on: February 01, 2012, 02:50:56 AM »
 Eve koj saka da se ispere za treti Mart moze da ja iznenadi soprugata za 8mi Mart so edno edukativno patuvanje so poseta na prekrasniot akvarium;Ovaa programa e spremena specijalno za  56048575 so soprugite  :D
 [Login or Register]
[Login or Register]
 
Л И С А Б О Н
8ми Март – Скопје Лисабон : Состанок на групана на аеродром Александар Велики во 04.30ч. Лет за Лисабон преку Загреб во 05.50. Можност за прошетка во Загреб. Пристигнување во Лисабон во 19.05ч. Трансфер до хотел.Сместување во хотел. Ноќевање.
 09 Март – Лисабон : Појадок. Посета на аквариумот во Лисабон “Oceanario de Lisboa” отворен 1998 како централен дел на светскиот саем “Океаните наследство за иднината”. Импресивни и незаборавни експонати (над 10 000 животински и растителни )кој не учат на фасцинантни работи во врска со океаните и многу поважно , инспирира како во секојдневниот живот активно да се вклучиме во промовирање и заштита на природат... Во попладневните часови можност за индивидуална прошетка.
 10 Март – Лисбон : Појадок. Разглед на Лисабон со локален водич, посета на : Кулата Белем, Катедралата Са, Дворецот, авенија Либердад, Росио, Кралот Агустин, плоштадот , улицата Алфаме ...Слободно попладне за индивидуални активности. Вечерта можност за факултативна посета на национален ресторан со богата Фадо програма. Ноќевање.
 11 Март – Лисабон – Скопје : Појадок. Трансфер до аеродром. Лет за Скопје преку Загреб(повторно можност за посета и разглед на хрватската престолнина Загреб) во 09.05ч. Пристигнување во Скопје во 22.45ч.
 ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 435 еур / мкд 26.970
 ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Авио билет
- Сместување во Лисабон во хотел *** на база 3 ноќевања со појадок
- Организиран панорамски разглед на Лисабон
- Организација на аранжманот и придружник на патувањето
 ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Aеродромски такси (мкд 7930)
- Факултативна вечера во национален ресторан (35 €)
- Посета на аквариумот “Oceanario de Lisboa” - [Login or Register] - Влезници за музеите, палатите и културно историските споменици
- Патничко осигурување 220 мкд

НАПОМЕНИ:
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 15 патници
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и ТСЦ АИР ТРАВЕЛ

Offline majakashi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 1265
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Re: LISABON 8mi Mart
« Reply #1 on: February 01, 2012, 03:23:28 AM »
Ajdee koj e zenet a treba da pravi aqvarium ke napravi pomal i ke proseta  boske
super  :icon_thumright:

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: LISABON 8mi Mart
« Reply #2 on: February 01, 2012, 05:52:53 AM »
 560855

posle 25 godini brak vakvo nesto moze samo na sone da vidi, trosok e batka  :nono:
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline tiggaz

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 39
 • Posts: 632
 • Activity:
  0%
 • Karma: 64
  • eHost Mk
Re: LISABON 8mi Mart
« Reply #3 on: February 01, 2012, 06:27:18 AM »
Дај веб сајт од агенцијата. :)
Are you reaching your potential?

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: LISABON 8mi Mart
« Reply #4 on: February 01, 2012, 06:38:54 AM »
560855

posle 25 godini brak vakvo nesto moze samo na sone da vidi, trosok e batka  :nono:
   boske Imam jas i alternativna varijanta dosta poeftina a ne pomalce atraktivna.Istanbulski akvarium.

Offline pirat_07

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2009
 • Location: Kavadarci
 • Age: 42
 • Posts: 691
 • Activity:
  0%
 • Karma: 24
Re: LISABON 8mi Mart
« Reply #5 on: February 01, 2012, 06:42:21 AM »
A be ne e normalen, za tie pari znaes li na kolku sobiri ke otideme  basd
Koj posleden se smee... ne go razbral vicot :)

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: LISABON 8mi Mart
« Reply #6 on: February 01, 2012, 06:44:11 AM »
 Za 110 evra ke se druzime 3000 km i cetiri dena zaedno i ke go vidime Istanbulskiot akvarium.

Offline pirat_07

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2009
 • Location: Kavadarci
 • Age: 42
 • Posts: 691
 • Activity:
  0%
 • Karma: 24
Re: LISABON 8mi Mart
« Reply #7 on: February 01, 2012, 06:44:36 AM »
Дај веб сајт од агенцијата. :)
Ova drugarce e taze zeneto  :D
Koj posleden se smee... ne go razbral vicot :)

Offline pirat_07

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Aug 2009
 • Location: Kavadarci
 • Age: 42
 • Posts: 691
 • Activity:
  0%
 • Karma: 24
Re: LISABON 8mi Mart
« Reply #8 on: February 01, 2012, 06:46:39 AM »
Za 110 evra ke se druzime 3000 km i cetiri dena zaedno i ke go vidime Istanbulskiot akvarium.
Eeee ova na FB go vikaat LIKE, nie vo kancelarija go vikam KISS4E.

Ivica: Kiss4e za ova, ako organiziras so koli da odime 3x kiss4e  boske
Ne za drugo, mi se vozi mnogu  :icon_thumright:
Koj posleden se smee... ne go razbral vicot :)

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: LISABON 8mi Mart
« Reply #9 on: February 01, 2012, 06:50:30 AM »
[Login or Register]     Ne be so kola vaka drug ke ne vozi a nie ke se zezame.I ke bideme site zaedno.

vsutarov

 • Guest
Re: LISABON 8mi Mart
« Reply #10 on: February 01, 2012, 08:05:38 AM »
 560855 za  Lisabon,ama mene mi otidoa parite.Daj nesto poeftino.Poveke podqtoci za Istanbul da receme.Ako moze avionski,padnati se sega cenite.
« Last Edit: February 01, 2012, 12:29:09 PM by vsutarov »

Offline igorMK

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2011
 • Location: KUMANOVO
 • Age: 45
 • Posts: 241
 • Activity:
  0%
 • Karma: 39
Re: LISABON 8mi Mart
« Reply #11 on: February 01, 2012, 09:45:02 AM »
dobra ponuda ekstra ako ima poveke clenovi od forumov jas sum za ke kontaktiram so guro pa ke vidime do kade ke sme ama ponudava e odlicna

Tags:
 

Users Online Users Online (22)
Members Google
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal