collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Ова е мојата сегашна така наречена мини фармичка која за десетина дена ќе биде нешто подобро и ќе биде преставена со многу подобри слики сега е ова со мобилен но мерак ми е да ви ја преставам  :) Ова е местото каде што го минам поголем дел од мојот ден :) Прифаќам секакви коментари и ќе има и некој прашања од мене од поискусните :)

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

И за крај мојот чувар :D:D:D


[Login or Register]

Link

Author Topic: Ако може да се каже Мини Фарма :)  (Read 4505 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ChacheAqu

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2011
 • Location: Велес
 • Age: 33
 • Posts: 168
 • Activity:
  0%
 • Karma: 16
Ако може да се каже Мини Фарма :)
« on: February 06, 2012, 03:35:48 PM »
Ова е мојата сегашна така наречена мини фармичка која за десетина дена ќе биде нешто подобро и ќе биде преставена со многу подобри слики сега е ова со мобилен но мерак ми е да ви ја преставам  :) Ова е местото каде што го минам поголем дел од мојот ден :) Прифаќам секакви коментари и ќе има и некој прашања од мене од поискусните :)

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

[Login or Register]

И за крај мојот чувар :D:D:D


[Login or Register]
« Last Edit: February 26, 2016, 09:11:51 AM by pocttopus »

Offline DimitarJ

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 48
 • Posts: 7401
 • Activity:
  0%
 • Country: 00
 • Karma: 162
  • LID
Re: Ако може да се каже Мини Фарма :)
« Reply #1 on: February 06, 2012, 03:38:58 PM »
Супер се. Оди поише на црно - повеќе се троши.

Offline ChacheAqu

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2011
 • Location: Велес
 • Age: 33
 • Posts: 168
 • Activity:
  0%
 • Karma: 16
Re: Ако може да се каже Мини Фарма :)
« Reply #2 on: February 06, 2012, 03:41:12 PM »
Супер се. Оди поише на црно - повеќе се троши.
55655 :) Имам и црнки но сеуште се мали :) Во план сум да земам неколку добри парови да имам повеќе црни и поголем број на рибки :)

Offline Uran

 • BigUran - Osnivac
 • SeaWolf
 • *******
 • Join Date: May 2008
 • Location: Rio Drimo Negro
 • Age: 57
 • Posts: 12154
 • Activity:
  0%
 • Karma: 469
  • AquaPark
Re: Ако може да се каже Мини Фарма :)
« Reply #3 on: February 06, 2012, 03:41:18 PM »
prijatno iznenaden, bravo odlicni skalarcinja
Koj gi slusa ribite koga placat ??     [Login or Register]

Offline ChacheAqu

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2011
 • Location: Велес
 • Age: 33
 • Posts: 168
 • Activity:
  0%
 • Karma: 16
Re: Ако може да се каже Мини Фарма :)
« Reply #4 on: February 06, 2012, 03:42:45 PM »
prijatno iznenaden, bravo odlicni skalarcinja
55655 и на тебе Админ :)

Offline l-jube

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: skopje
 • Age: 39
 • Posts: 562
 • Activity:
  0%
 • Karma: 48
Re: Ако може да се каже Мини Фарма :)
« Reply #5 on: February 06, 2012, 03:54:11 PM »
 applause applause applause   560855

Offline ChacheAqu

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2011
 • Location: Велес
 • Age: 33
 • Posts: 168
 • Activity:
  0%
 • Karma: 16
Re: Ако може да се каже Мини Фарма :)
« Reply #6 on: February 06, 2012, 04:23:31 PM »
applause applause applause   560855
55655 и на тебе љубе :) Благодарам и за мојата прва карма доделена од тебе :D

Offline Gjuro

 • aquamaniac
 • ******
 • Join Date: Feb 2009
 • Location: Kumanovo
 • Age: 44
 • Posts: 2693
 • Activity:
  0%
 • Karma: 194
Re: Ако може да се каже Мини Фарма :)
« Reply #7 on: February 06, 2012, 11:08:49 PM »
eve ti ja i vtorata  560855 , se gleda deka si meraklija na akvaristika.

Offline Pece

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Sep 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 47
 • Posts: 66
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Re: Ако може да се каже Мини Фарма :)
« Reply #8 on: February 06, 2012, 11:28:04 PM »
Bravo za farmickava.Imam prijatel sto ima dva para crni skalari i toa masala golemina,ako si zainteresiran pisi moze ke gi prodade,me interesira dali gi hranis so tubifex i ako gi hranis kako go tretiras pred hranenje(mislam za prevencija od zarazi)pozdrav i prodolzi taka. :icon_thumright:
Perica

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Re: Ако може да се каже Мини Фарма :)
« Reply #9 on: February 07, 2012, 12:29:57 AM »
 Treta  560855 ama dolzis dobri sliki. :D Veles e grad od kade imame najmala akvaristicka aktivnost pa zatoa te pozdravuvam sto ja siris akvaristikata i tamu.

Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
Re: Ако може да се каже Мини Фарма :)
« Reply #10 on: February 07, 2012, 12:32:01 AM »
Bravo Bravo  :notworthy:.Eve i od mene  560855 za tebe i skalarcinjata.Btw cuvarot ti e car :)
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline ladon

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2011
 • Location: skopje
 • Age: 46
 • Posts: 300
 • Activity:
  0%
 • Karma: 3
Re: Ако може да се каже Мини Фарма :)
« Reply #11 on: February 07, 2012, 12:47:12 AM »
samo napred da probas i so diskusi tie  ko alva ke ti idat mene mi se vrti u glava da probam

Offline Ogi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Oct 2010
 • Location: Kumanovo
 • Age: 38
 • Posts: 1765
 • Activity:
  0%
 • Karma: 85
Re: Ако може да се каже Мини Фарма :)
« Reply #12 on: February 07, 2012, 01:42:49 AM »
Sekoja cest za tvojata mini farma,  560855 i od mene. Sekogas e ubavo da se vidi vakvo nesto... Samo napred! :)
Planiras nesto drugo da mrestis ili samo skalari ?
Comming soon :)

Offline ChacheAqu

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2011
 • Location: Велес
 • Age: 33
 • Posts: 168
 • Activity:
  0%
 • Karma: 16
Re: Ако може да се каже Мини Фарма :)
« Reply #13 on: February 07, 2012, 06:57:37 AM »
eve ti ja i vtorata  560855 , se gleda deka si meraklija na akvaristika.
55655 Ѓуро :) да да мераклија сум :) искрено не сум долго во неа но многу ја засакав :)

Offline ChacheAqu

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2011
 • Location: Велес
 • Age: 33
 • Posts: 168
 • Activity:
  0%
 • Karma: 16
Re: Ако може да се каже Мини Фарма :)
« Reply #14 on: February 07, 2012, 07:00:41 AM »
Bravo za farmickava.Imam prijatel sto ima dva para crni skalari i toa masala golemina,ako si zainteresiran pisi moze ke gi prodade,me interesira dali gi hranis so tubifex i ako gi hranis kako go tretiras pred hranenje(mislam za prevencija od zarazi)pozdrav i prodolzi taka. :icon_thumright:
Фала и на тебе Пеце..да да заинтересиран сум прашај па пиши ми едно пораче :) старост цена итн :) да ги ранам и малите и големите но не само со тубифекс им давам и други храни .. ги прочистувам со слаб раствор на хиперманган и на 4 5 дена им давам по еден морков ама добро варен :) секако само напред :)

Offline ChacheAqu

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2011
 • Location: Велес
 • Age: 33
 • Posts: 168
 • Activity:
  0%
 • Karma: 16
Re: Ако може да се каже Мини Фарма :)
« Reply #15 on: February 07, 2012, 07:04:04 AM »
Treta  560855 ama dolzis dobri sliki. :D Veles e grad od kade imame najmala akvaristicka aktivnost pa zatoa te pozdravuvam sto ja siris akvaristikata i tamu.
55655 Ивица :) Секако дека должам слики за 2 3 дена ќе ги закачам :) Полека полека ги заразувам :) почнав со мојте другари па сега ќе ја ширам и кај мојте познаници пријатели итн хехех :D

Offline ChacheAqu

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2011
 • Location: Велес
 • Age: 33
 • Posts: 168
 • Activity:
  0%
 • Karma: 16
Re: Ако може да се каже Мини Фарма :)
« Reply #16 on: February 07, 2012, 07:07:27 AM »
 55655 Oги
 55655 Дј
 55655 Ладон :) и за кармите :)
Хахаха нема зборови за чуварот добро си ја врши работата :)
Моментално сум само со скалари и муљаши како што си ги викаме ние ,планирам за 1 месец да пробам со дискуси па ако знаете некој или вие имате добар пар на продажба понудете :)

Offline majakashi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 1265
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Re: Ако може да се каже Мини Фарма :)
« Reply #17 on: February 07, 2012, 07:34:18 AM »
imas i od mene karma. prijatno iznenaduvanje  :icon_thumright: bravo

Offline zlatko32

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Sep 2010
 • Location: skopje
 • Age: 46
 • Posts: 1584
 • Activity:
  0%
 • Karma: 65
Re: Ако може да се каже Мини Фарма :)
« Reply #18 on: February 07, 2012, 07:50:52 AM »
 560855 i od mene
Edno prasanje od kaj go zema maltezanot ako ne e tajna pozdrav

Offline zalxov

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2011
 • Location: с.Таринци - Штипско
 • Age: 40
 • Posts: 1070
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Ако може да се каже Мини Фарма :)
« Reply #19 on: February 07, 2012, 08:24:49 AM »
 560855 za ova stvarno treba da se ima merak, a ti sigurno imas. Prodolzi samo taka.
Спијат ли рибите?

Tags:
 

Мини аквариум GoranX

Started by GoranX

Replies: 18
Views: 2001
Last post December 12, 2011, 06:06:26 PM
by GoranX
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal