collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Здраво на сите!!!
Јас сум Стефан и сум од Штип имам 23 години и чувањето на риби ми е ново хоби,пред две недели си купив аквариум 30 лит пумпа атман ат-ф301 од рибички имам 5 ксифо 2 скалара 2 муљаша 2 чистачи за стакло и имам една природна трава што плови на површината и незнам како се вика  :happy: наскоро ке има и слика

Link

Author Topic: Одг: zdravo na site  (Read 1131 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Stefanstip

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: May 2012
 • Location: Stip
 • Age: 35
 • Posts: 59
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Одг: zdravo na site
« on: May 15, 2012, 08:29:06 AM »
Здраво на сите!!!
Јас сум Стефан и сум од Штип имам 23 години и чувањето на риби ми е ново хоби,пред две недели си купив аквариум 30 лит пумпа атман ат-ф301 од рибички имам 5 ксифо 2 скалара 2 муљаша 2 чистачи за стакло и имам една природна трава што плови на површината и незнам како се вика  :happy: наскоро ке има и слика
. . .     . . . ..        ....         .
.             .           ....    ....     .....
. . .         .           ....     ....    .
                                       .

Offline zalxov

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: May 2011
 • Location: с.Таринци - Штипско
 • Age: 40
 • Posts: 1070
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
Re: Одг: zdravo na site
« Reply #1 on: May 15, 2012, 09:08:52 AM »
Dobredojde Stefan!
Спијат ли рибите?

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
Одг: zdravo na site
« Reply #2 on: May 15, 2012, 02:30:14 PM »

добре доде Стефан !

Offline ladon

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2011
 • Location: skopje
 • Age: 46
 • Posts: 300
 • Activity:
  0%
 • Karma: 3
Одг: zdravo na site
« Reply #3 on: May 15, 2012, 11:28:23 PM »
 56805

Offline Dj

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Jun 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 36
 • Posts: 1559
 • Activity:
  0%
 • Karma: 134
  • www.cichlids.mk
Одг: zdravo na site
« Reply #4 on: May 16, 2012, 12:42:15 AM »
 56805
House Of Cichlids!!!
[Login or Register]

Offline majakashi

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Mar 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 40
 • Posts: 1265
 • Activity:
  0%
 • Karma: 57
Одг: zdravo na site
« Reply #5 on: May 16, 2012, 01:09:11 AM »
 56805  :icon_thumright: 

Offline Gjurik

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Apr 2012
 • Location: Скопје
 • Posts: 76
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Одг: zdravo na site
« Reply #6 on: May 16, 2012, 01:21:19 AM »
Ајде пуштај слики и пиши уште нешто околу аквариумот - осветлување, подлога, декорации и сл.

Offline Stefanstip

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: May 2012
 • Location: Stip
 • Age: 35
 • Posts: 59
 • Activity:
  0%
 • Karma: 0
Одг: zdravo na site
« Reply #7 on: May 16, 2012, 05:58:46 AM »
Слики наскоро треба да сликам и да ставам во компјутерот инаку аквариумот е со димензии 440x280x300mm 30 литарски фабрички,пумпа атман ат-ф301 осветлување 18 вати од риби имам 5 ксифо од кои 3 женски и две маски потоа имам 2 скалара не знам какви се бидејќи сум нов две недели како започнав да чувам риби исто така имам 2 муљаши и 2 чистачи за стакло.Подлога купив  2 кг песок го кажуваат ама тоа е каменчиња бели и црвени и имам една трева природна која плива на површината но незнам како се вика ми ја даде продавачот од какде што го купив аквариумот ако имате некакви забелешки во врска со пумпата или со рибите дали си одговараат или пак осветлувањето ве молам да ми кажете некој совет
. . .     . . . ..        ....         .
.             .           ....    ....     .....
. . .         .           ....     ....    .
                                       .

Offline ANTOAN

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Mar 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 42
 • Posts: 123
 • Activity:
  0%
 • Karma: 11
Одг: zdravo na site
« Reply #8 on: May 16, 2012, 07:57:19 AM »
 56805

Tags:
 

Zdravo

Started by Cefopomalio

Replies: 9
Views: 1420
Last post December 05, 2009, 02:27:26 PM
by Bobi
pozdrav do site

Started by malawi

Replies: 14
Views: 1340
Last post January 18, 2010, 03:07:24 PM
by jb007
zdravo

Started by andrej79

Replies: 10
Views: 1640
Last post February 19, 2010, 11:16:45 PM
by petreski t.
Pozdrav do site...

Started by vsutarov

Replies: 17
Views: 1376
Last post March 15, 2011, 03:19:39 PM
by ivica74sk
Zdravo

Started by vace

Replies: 13
Views: 1694
Last post April 13, 2010, 03:05:43 AM
by majakashi
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal