collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[December 08, 2023, 11:53:36 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Спремам 2 нови аквариум со овие димензии 80 должина 35 жирина и 35 висина, со 8 мм стакло, во Дебар многу скапо ми бараат, тие што лепат аквариуми нека ми предложат цени на приватна порака или тука, се извинувам ако темава не е за тука! Фала однапред

Link

Author Topic: 2 нови аквариуми!  (Read 1138 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nertil

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jul 2012
 • Location: Debar
 • Age: 36
 • Posts: 82
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
2 нови аквариуми!
« on: September 13, 2012, 02:22:27 PM »
Спремам 2 нови аквариум со овие димензии 80 должина 35 жирина и 35 висина, со 8 мм стакло, во Дебар многу скапо ми бараат, тие што лепат аквариуми нека ми предложат цени на приватна порака или тука, се извинувам ако темава не е за тука! Фала однапред

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Одг: 2 нови аквариуми!
« Reply #1 on: September 13, 2012, 02:26:47 PM »
Батко, на 35 висина слободно оди со 6-ка стакло  :icon_thumright:

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: 2 нови аквариуми!
« Reply #2 on: September 13, 2012, 02:28:57 PM »
 Nertil stom rabotis vo Skopje napravi gi vo Vamasko kade debelite stakla se mnogu poeftini vo odnos na pomalite gradovi.

Offline nertil

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jul 2012
 • Location: Debar
 • Age: 36
 • Posts: 82
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Одг: 2 нови аквариуми!
« Reply #3 on: September 13, 2012, 02:35:10 PM »
ивица, и ке ми го залепат аквариумот или само стаклото таму да го купам?

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: 2 нови аквариуми!
« Reply #4 on: September 13, 2012, 02:36:51 PM »
 Samo stakloto ama e mnogu poeftino vredi da razmislis.A z lepenje ke se najde nekoj.Ima tuka vekje dosta dokazani lepaci.Mnogu postrucni za akvariumi od obicen staklar.

Offline nertil

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jul 2012
 • Location: Debar
 • Age: 36
 • Posts: 82
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Одг: 2 нови аквариуми!
« Reply #5 on: September 13, 2012, 02:38:45 PM »
Vlatkon ми сугерира со 6 ка за овие димензии? Разликата знам дека е голема од 8мица и 6ка, е сега дај кажете ми за овие димензии дали би било добро 6ка?

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: 2 нови аквариуми!
« Reply #6 on: September 13, 2012, 02:41:25 PM »
 So potenko ideme cisto za zasteda inaku se znae sto e podobro.Jas sekogas preporacuvam najdebelo sto mozeme da si dozvolime.Proveri pred da odlucis moze so desetka ili osmica vo Skopje ke ti izleze poeftino odkolku so sestka vo Debar.

Offline nertil

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jul 2012
 • Location: Debar
 • Age: 36
 • Posts: 82
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Одг: 2 нови аквариуми!
« Reply #7 on: September 13, 2012, 02:44:53 PM »
Важи, еве јас зедов број од вамаско, но сепак ако некој што работи со лепење на аквариуми ако сака да заработи нешто нека ме контактира приватно со порака па ке се договориме.

Фала на сугестии друштво.

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Одг: 2 нови аквариуми!
« Reply #8 on: September 13, 2012, 02:46:19 PM »
6-ката ако ти ја склопи добар мајстор, со минимални појачувања и добар силикон има да држи за навека.
За мене друго би било узалуд фрлање на пари :happy:

Offline nertil

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Jul 2012
 • Location: Debar
 • Age: 36
 • Posts: 82
 • Activity:
  0%
 • Karma: 1
Одг: 2 нови аквариуми!
« Reply #9 on: September 14, 2012, 03:48:12 AM »
Доброволец да лепи 2 аквариума? Со горенаведените димензии!

Tags:
 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal