collapse

* Prebaruvanje


* Posledni Postovi

DOBRO UTRO by NO CARRIER
[Yesterday at 11:16:57 PM]


staklen pesok za akvariumi by p
[September 05, 2023, 11:48:43 PM]

The first post content
Денес средував малку по ак. ( сифонирање ,редовна замена на дел вода ) и гледам 4-5 женки носат мали .
Викам ај кога сум почнал , на ист рачун и да ги исцедам (хонги,мпанга,карлеус,естера )... и кога гледам сум го наполнил садот , загледувам и приметувам едно тело со две глави ... ???
Гледам пак , не ми се верува ... ова е многу редок случај во акваристиката .
сијамски близнаци се идентични близнаци кај кои не дошло до потполна поделба при раната фетална поделба така да доаѓа до тоа да делат некој дел од телото или органите   ( од НЕТ )
Е сега Ваше мислење што понатака , во дилема сум дали веднаш да го ,,решам,, проблемот или да оставам да видам што ке се случи ?

Link

Author Topic: sijamski bliznaci - kaj malawci  (Read 2407 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
sijamski bliznaci - kaj malawci
« on: October 28, 2012, 08:38:02 AM »
Денес средував малку по ак. ( сифонирање ,редовна замена на дел вода ) и гледам 4-5 женки носат мали .
Викам ај кога сум почнал , на ист рачун и да ги исцедам (хонги,мпанга,карлеус,естера )... и кога гледам сум го наполнил садот , загледувам и приметувам едно тело со две глави ... ???
Гледам пак , не ми се верува ... ова е многу редок случај во акваристиката .
сијамски близнаци се идентични близнаци кај кои не дошло до потполна поделба при раната фетална поделба така да доаѓа до тоа да делат некој дел од телото или органите   ( од НЕТ )
Е сега Ваше мислење што понатака , во дилема сум дали веднаш да го ,,решам,, проблемот или да оставам да видам што ке се случи ?

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Одг: sijamski bliznaci - kaj malawci
« Reply #1 on: October 28, 2012, 08:41:55 AM »
Цвијо пријателе, ова прв пат слушам и секако е интересно  :happy:
Ја мислам дека не е надежен случајот и дека самите ќе си заминат пред ти да превземиш нешто  :dontknow: Секако би било добро да ни го доловиш моментот со една слика, да го видиме чудово  :icon_thumright:

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Одг: sijamski bliznaci - kaj malawci
« Reply #3 on: October 28, 2012, 08:50:29 AM »
Навистина феномен, ете кој би рекол дека и у акваристика може вакво чудо да се десе  :dontknow:
Убаво што го сподели ова со нас  :notworthy:

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
Одг: sijamski bliznaci - kaj malawci
« Reply #4 on: October 28, 2012, 09:18:39 AM »
 :no:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NUMbkHbMtZk[/youtube]

 

angelandonovski

 • Guest
Одг: sijamski bliznaci - kaj malawci
« Reply #5 on: October 28, 2012, 09:43:02 AM »
ako imas kade da gi cuvas posebno moze sepak treba da probas da gi porasnes sepak e golema retkost, a i bas me zanima kako bi izgledalo toa kako adultna edinka :icon_scratch:

Offline Ivan

 • Junior clen
 • **
 • Join Date: Aug 2012
 • Location: Skopje
 • Age: 32
 • Posts: 88
 • Activity:
  0%
 • Karma: 4
Одг: sijamski bliznaci - kaj malawci
« Reply #6 on: October 28, 2012, 10:49:36 AM »
Da ne me svatis pogresno ama jas bi gi operiral, zasto mislam (iako ne se razbiram mnogu) deka nema da preziveaat

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
Одг: sijamski bliznaci - kaj malawci
« Reply #7 on: October 28, 2012, 10:55:43 AM »
neznam dali ti bi gi operiral , jas bi se ,,resil,,  od niv .... samo sakav da pokazam deka i ova e mozno  :icon_thumright:

Offline mocika

 • Banned
 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Apr 2011
 • Location: kumanovo
 • Age: 40
 • Posts: 1362
 • Activity:
  0%
 • Karma: 99
Одг: sijamski bliznaci - kaj malawci
« Reply #8 on: October 28, 2012, 10:58:58 AM »
Cvijo podrska od mene za da se resis od nov. Greota e i mislam deka ako gi operiras ke otidat i dvete.

Offline ladon

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2011
 • Location: skopje
 • Age: 45
 • Posts: 300
 • Activity:
  0%
 • Karma: 3
Одг: sijamski bliznaci - kaj malawci
« Reply #9 on: October 28, 2012, 11:12:19 AM »
Cvijo jas da sum ne gi cepkaj pa kakva sreka imat moze edno ke prezive.

Offline ivica74sk

 • Administrator
 • SeaWolf
 • *
 • Join Date: Apr 2009
 • Location: Skopje
 • Age: 49
 • Posts: 11195
 • Activity:
  0%
 • Karma: 377
Одг: sijamski bliznaci - kaj malawci
« Reply #10 on: October 31, 2012, 03:36:41 AM »
Jas glasam da gi cuvas.Pa covece ti imas fenomen  doma a sakas da se resis od nego.Ostavi kako prirodno se slucilo prirodno i da si tece ponatamu pa kako bide.

Offline sick boy

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Oct 2011
 • Location: Skopje-Butel 2
 • Age: 44
 • Posts: 525
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
  • http://s13.postimage.org/6ibpny35x/demasoni72copy.png
Одг: sijamski bliznaci - kaj malawci
« Reply #11 on: October 31, 2012, 07:17:06 AM »
Jas glasam da gi cuvas.Pa covece ti imas fenomen  doma a sakas da se resis od nego.Ostavi kako prirodno se slucilo prirodno i da si tece ponatamu pa kako bide.
I jas go delam istoto mislenje so ivica so mu dal gospod toa
Computergames don't affect kids. I mean if Pacman affected our
generation as kids, we'd all run around in darkened rooms eating pills
and listening to repetitive music...
[Login or Register]

Offline Nachevski

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Jan 2011
 • Location: Tetovo, Macedonia
 • Age: 34
 • Posts: 720
 • Activity:
  0%
 • Karma: 109
Одг: sijamski bliznaci - kaj malawci
« Reply #12 on: October 31, 2012, 09:18:06 AM »
Jas glasam da gi cuvas.Pa covece ti imas fenomen  doma a sakas da se resis od nego.Ostavi kako prirodno se slucilo prirodno i da si tece ponatamu pa kako bide.

+1    :icon_thumright:

Offline ChacheAqu

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Dec 2011
 • Location: Велес
 • Age: 33
 • Posts: 168
 • Activity:
  0%
 • Karma: 16
Одг: sijamski bliznaci - kaj malawci
« Reply #13 on: October 31, 2012, 11:15:06 AM »
Исто и јас сум ЗА

Offline sick boy

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Oct 2011
 • Location: Skopje-Butel 2
 • Age: 44
 • Posts: 525
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
  • http://s13.postimage.org/6ibpny35x/demasoni72copy.png
Одг: sijamski bliznaci - kaj malawci
« Reply #14 on: November 13, 2012, 11:04:37 AM »
Prijatele ima nekoj novosti so bliznacite ?
Computergames don't affect kids. I mean if Pacman affected our
generation as kids, we'd all run around in darkened rooms eating pills
and listening to repetitive music...
[Login or Register]

Offline Cvijo

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Aug 2011
 • Location: Skopje
 • Age: 57
 • Posts: 1122
 • Activity:
  0%
 • Karma: 62
Одг: sijamski bliznaci - kaj malawci
« Reply #15 on: November 13, 2012, 11:24:05 AM »
NISTO !!!
ne traese dolgo prikaznata . posle samo 2 dena sami se resija od nego-niv  :'(

Offline sick boy

 • Super clen
 • ****
 • Join Date: Oct 2011
 • Location: Skopje-Butel 2
 • Age: 44
 • Posts: 525
 • Activity:
  0%
 • Karma: 42
  • http://s13.postimage.org/6ibpny35x/demasoni72copy.png
Одг: sijamski bliznaci - kaj malawci
« Reply #16 on: November 13, 2012, 11:37:39 AM »
Prirodna selekcija  posleabite odat prvi :(
Computergames don't affect kids. I mean if Pacman affected our
generation as kids, we'd all run around in darkened rooms eating pills
and listening to repetitive music...
[Login or Register]

Offline Vlatkon

 • Mega clen
 • *****
 • Join Date: Dec 2010
 • Location: Negotino
 • Age: 35
 • Posts: 1116
 • Activity:
  0%
 • Karma: 49
Одг: sijamski bliznaci - kaj malawci
« Reply #17 on: November 13, 2012, 11:56:48 AM »
Тоа и го предвидов јас,
Доста е феноменот што го виде и што го документира  :icon_thumright:

Offline viktorr

 • Aqua clen
 • ***
 • Join Date: Oct 2014
 • Location: skopje
 • Age: 35
 • Posts: 367
 • Activity:
  0%
 • Karma: 13
Одг: sijamski bliznaci - kaj malawci
« Reply #18 on: October 30, 2014, 05:42:13 AM »
ми се дешавало со живоротки ова

Tags:
 

Users Online Users Online (22)
Members Google (2)
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2023, SimplePortal